Fundusze europejskie flaga logotyp Rzeczpospolita Polska flaga Unia Europejska flaga logotyp

Kuchnia w stylu vintage

Kuchnia - Styl Retro aranżacje, inspiracje 2024

Kuchnia w stylu vintage to taka, która łączy nowoczesność z tradycją. Pomyśl o drewnianych meblach, tkaninach kwiatowych i ciepłych paletach kolorów w połączeniu z klasycznymi, ponadczasowymi szafkami, mosiężnymi okuciami i zlewem lokaja. Jeśli zostaną prawidłowo wybrane, pomysły na kuchnię vintage są ponadczasowe i sprawdzają się w wielu różnych domach. 

Kuchnia z boazerią

Kuchnia

Kuchnia z boazerią

Zobacz co radzą specjaliści!


Jak sprawić, aby kuchnia wyglądała w stylu vintage?

Kuchnia w stylu vintage w chwili obecnej cieszy się dużą popularnością. Możesz sprawić, że Twoja kuchnia będzie wyglądać w stylu vintage, włączając antyczne meble, jak również tkaniny do projektu kuchni. Styl vintage charakteryzuje się ewolucją. Celebrowanie tradycji na tle współczesności. Pomysły kuchni vintage łączą piękno przeszłości z praktycznością współczesności. Istnieje kilka sposobów na osiągnięcie tego wyglądu, od wprowadzenia odzyskanych wolnostojących mebli obok wbudowanej szafki, po wyposażenie tradycyjnych pomysłów kuchennych za pomocą otwartych półek. Kluczowym najemcą pomysłów na kuchnię vintage są akcesoria. Zachowaj klasyczne elementy w stylu,  żłobkowany zlew  i stary mosiężny sprzęt współpracują ze sobą, tworząc eleganckie tło, na którym Twoje zabytkowe znaleziska mogą naprawdę błyszczeć. Szafki w stylu vintage, wiszące, koronkowe zasłony i dekoracyjne detale współpracują ze sobą, aby nasycić tę przestrzeń urokiem vintage. 

Chociaż tapeta może nie wydawać się naturalnym wyborem do kuchni, odpowiedni projekt może całkowicie zmienić Twoją przestrzeń. Istnieje wiele pomysłów na wiejskie tapety do kuchni, które nadadzą Twojemu pokojowi odrobinę koloru i wzoru. Wbudowana szafka, okno i komoda od podłogi do sufitu wizualnie dzielą przestrzeń, zapewniając oszczędną i elegancką folię kwiatowemu nadrukowi. Jednocześnie bogate odcienie i motywy kwiatowe wprowadzają ciepło, dodając osobowości minimalistycznemu wzornictwu.  Jeśli tapetujesz swoją kuchnię, pamiętaj, aby zainstalować podpórkę przymocowaną do blatu, która zapobiegnie rozlaniu się ze ścian. Marmur stanowi luksusowe wykończenie, choć istnieje wiele pomysłów na blaty kuchenne, które mogą również wyglądać świetnie.

Kuchnia w stylu vintage - o tym należy pamiętać!

Pomysły na kuchnię w stylu vintage idą w parze z pomysłami na kuchnię domku i nie jest to zaskoczeniem. Oba style starają się objąć historyczne wzory i wywołać przytulną i przyjazną atmosferę. Schludna rzymska roleta oferuje stylowe podejście do tradycji, dodając rustykalny urok i kolor do tego schematu. W połączeniu ze stonowaną pościelą tykającą zasłonę na szafce pod spodem, nadaje kuchni bardziej miękki wygląd niż osiągnęłyby rolety z wzorem blokowym i tradycyjne drzwi szafki.