Szare fronty kuchenne

Kuchnia - Fronty kolory szare - aranżacje, inspiracje 2022

Szare kuchenne fronty w Twojej kuchni to jedna z topowych aranżacji w nowoczesnej i minimalistycznej kuchni. Kolor szary to jeden z modniejszych kolorów, to także kolor, który pasuje do wszystkich pozostałych barw. Projektując kuchnie z frontami w kolorze szarym możemy pozwolić sobie na zestawianie różnych barw i odcieni szarości. Dodatkową zaletą szarego jest to, że łagodzi dominujące kolory i idealnie uzupełnia biel. Jeżeli szare fronty w naszej kuchni wzbogacimy dodatkami z naturalnego drewna lub kamienia to uzyskamy jakże modny styl skandynawski.
Nie masz jeszcze konta w AboutDecor?

Nie masz jeszcze konta w AboutDecor?

Zbieraj inspiracje na swoim koncie

Kuchnia, salon

Kuchnia

Kuchnia, salon

Aneks kuchenny na wymiar do zabudowy

Kuchnia

Aneks kuchenny na wymiar do zabudowy

Kuchnia w nowoczesnym mieszkaniu

Kuchnia

Kuchnia w nowoczesnym mieszkaniu

Projekt kuchni w stylu industrialnym

Kuchnia

Projekt kuchni w stylu industrialnym

Kuchnia 1

Kuchnia

Kuchnia 1

Kuchnia 1

Kuchnia

Kuchnia 1

Kuchnia z dużą, podwójną lodówką

Kuchnia

Kuchnia z dużą, podwójną lodówką

Kuchnia z cegłą nad blatem

Kuchnia

Kuchnia z cegłą nad blatem

Kuchnia w błękicie

Kuchnia

Kuchnia w błękicie

Drewniana kuchnia

Kuchnia

Drewniana kuchnia


Szare meble w kuchni

Fronty mebli kuchennych w szarym kolorze to jeden z modniejszych trendów w aranżacji nowoczesnej kuchni. Kolor szary to jeden z kolorów do którego pasują wszystkie pozostałe barwy. Bogata gama koloru szarego to ponad 30 odcieni, dlatego do mebli i ścian w kolorze szarym jesteśmy w stanie dobrać każdy kolorowy dodatek. Ułatwia to dobranie do szarych mebli blatów, sprzętu AGD i innych dodatków. Dlatego szare meble są tak często wybierane podczas projektowania i wyposażania naszej kuchni.

Dobór szarych mebli kuchennych

Odpowiedni wybór mebli do kuchni to zadanie nie łatwe. Remontując lub projektując nową kuchnię musimy podjąć niełatwe decyzje czy wyposażyć pomieszczenie w gotowe zestawy kuchenne, czy zamówić kuchnie na wymiar. Zestaw mebli kuchennych może być tańszą opcją do zamawianych u stolarza mebli na wymiar. Niska cena nie oznacza gorszej jakości. Wiąże się to z samodzielnym montażem i ryzykiem dokupowania poszczególnych modułów, w zależności od naszych potrzeb.

Funkcjonalna i nowoczesna szara kuchnia

Kolor szary to jeden z najbardziej modnych kolorów stosowanych w aranżacjach kuchennych. Szare fronty przy kuchennych meblach idealnie komponują się z naturalnym drewnem. Jasne drewniane blaty, dodatki z elementami naturalnego kamienia i metalu, drewniane szafki i półki na wino będą idealnie komponowały się z blatami koloru szarego. Takie rozwiązania są bardzo uniwersalne i ponadczasowe. Minimalistyczne, nowoczesne wnętrza połączone z naturalnymi dodatkami to zaleta jakże modnego stylu skandynawskiego. Żeby zabić nudę szarej kuchni przełamujemy szarość naturalnym drewnem lub kontrastowym białym.

Szara kuchnia w stylu skandynawskim

Wygoda, prostota i funkcjonalność to główne zalety stylu skandynawskiego. Proste, minimalistyczne formy w kształcie i barwie sprawiają, że kuchnia w stylu skandynawskim z szarymi frontami mebli stanie się aranżacją ponadczasowa i modną przez wiele lat. Surowość i oszczędność w dodatkach a zarazem lekkość i naturalność nadadzą naszej szarej kuchni charakteru i skandynawskiego stylu. Do szarych frontów idealnie będą pasowały drewniane blaty i cegła na ścianie. Niech cegła będzie koloru białego - im jaśniejsze tło tym lepiej będzie komponowało się z szarymi kuchennymi meblami. Do tego drewniane blaty, drewniany stół i jakże modna drewniana podłoga z bielonego drewna.

Szary fronty – matowe czy z połyskiem?

Szare fronty w naszej kuchni mogą być wykończone w połysku lub macie. Meble z frontami wykończonymi w połysku idealnie sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach. Błyszcząca powierzchnia odbija więcej światła, przez co optycznie powiększa pomieszczenie. Jasnoszare fronty naszych kuchennych mebli sprawiają wrażenie lekkości, co dodatkowo nadaje przestrzeni naszej kuchni. Niestety błyszczące fronty wymagają więcej zabiegów pielęgnacyjnych. Matowe fronty mebli nie wymagają tak częstego i dokładnego czyszczenia. Idealnie sprawdzą się w dużych i dobrze oświetlonych kuchniach.

Szare fronty kuchenne