Fundusze europejskie flaga logotyp Rzeczpospolita Polska flaga Unia Europejska flaga logotyp

Oliwkowa kuchnia

Kuchnia - Fronty kolory oliwkowe aranżacje, inspiracje 2024

Oliwkowa zieleń to kolor z grupy kolorów przygaszonych, wprowadza do wnętrza spokój i równowagę, ale posiada także ożywczą siłę.  Kolor oliwkowy doskonale wypada w połączeniach z innymi kolorami, dlatego też jest to idealny kolor do kuchni. Oliwkowe fronty w meblach kuchennych będą bardzo ciekawą aranżacją, która pasuje nie tylko do kuchni w stylu rustykalnym. Zestawienie oliwkowych frontów z białymi ścianami i blatami z jasnego drewna nada takiej kuchni niezwykłego uroku i ponadczasowości. Oliwkowy to kolor, który nigdy nie wychodzi z mody.


Zobacz co radzą specjaliści!


Kuchnia w kolorze oliwkowym

Wprowadzenie koloru oliwkowego do naszej kuchni to jak zaproszenie natury, relaksu i ekologii do wnętrza naszego domu. Wśród przeróżnych odcieni koloru zielonego oliwkowy jest bardzo częstym wyborem. Ta niezwykła kombinacja koloru żółtego z zielonym czerpie swoje inspiracje z oliwnych gajów, pełnych dojrzewających w słońcu śródziemnomorza oliwek. Kolor oliwkowy może przybierać wiele różnych odcieni, od jasnozielonego po ciemnobrązowy, wpadający w khaki.  Każdy może znaleźć coś dla siebie. Jak urządzić oliwkową kuchnię podpowiadamy poniżej. 

Aranżacja oliwkowej kuchni

Oliwkowa zieleń to kolor z grupy kolorów przygaszonych, wprowadza do wnętrza spokój i równowagę, ale posiada także ożywczą siłę.  Oliwkowy świetnie sprawdzi się w naszych kuchniach, a to dlatego, że doskonale łączy się z innymi barwami. Fronty koloru oliwkowego na pewno będą pasowały nie tylko do kuchni w stylu rustykalnym i sprawią, że wnętrze kuchni będzie ciekawą i modną aranżacją. Białe ściany i drewniane blaty z jasnego drewna w zestawieniu z oliwkowymi frontami sprawią, że kuchnia będzie ponadczasowa i pełna uroku. Oliwkowy zawsze będzie modny.

Oliwkowy sprawdzi się zarówno w kuchni urządzonej w stylu klasycznym, ale także będzie ciekawą aranżacją do wnętrz nowoczesnych i awangardowych.
Ale prawdziwym hitem i zawsze modną aranżacją jest ponadczasowa oliwkowa kuchnia prowansalska. Kuchnia w stylu prowansalskim, z frontami mebli w kolorze oliwkowym to prosta, ale zarazem niezwykle funkcjonalna aranżacja łącząca w sobie minimalizm i tradycję. Wygodna i praktyczna oliwkowa kuchnia w stylu prowansalskim w towarzystwie bieli czy odważnego burgundu zachwyci nie tylko domowników, ale i gości. 

Jakie kolory do oliwkowych frontów?

Kolor oliwkowy doskonale współpracuje z innymi barwami. Przeróżne kombinacje i wiele możliwości zestawienia oliwkowego z innymi kolorami daje nam olbrzymią przestrzeń aranżacyjną. Z jakim kolorami kolor oliwkowy najlepiej się komponuje?
Oliwkowy z zielenią to ciekawa kombinacja, która stworzy interesujący efekt. Zestawienie oliwkowego z soczystą zielenią nada naszej kuchni klasycznego wyglądu.

Oliwkowy świetnie współgra z pudrowym różem. Elegancja i delikatność pudrowego różu w połączeniu z oliwkową zielenią to jedna z modniejszych aranżacji. 

Oliwkowy z granatem - to bardzo odważne i kontrastowe zestawienie. Raczej do dużych wnętrz, ze względu na ciemną barwę, która może przytłoczyć pomieszczenie. 

Oliwkowy z białym – najczęściej spotykana kombinacja kolorów. Bardzo neutralne i bezpieczne połączenie, które świetnie wyeksponuje kolor oliwkowy. 

0
Fronty mebli w kolorze oliwkowym