Kuchnia z drewnianą podłogą

Kuchnia - Podłoga Drewniana - aranżacje, inspiracje 2022

Kuchnia jest sercem domu, w związku z czym powinna kojarzyć się z ciepłem i przytulnością – to wszystko zapewni Ci drewniana podłoga w kuchni. Drewno czy panele drewnopodobne dodają wnętrzu przytulności, a ocieplając otoczenie sprawią, że zapragniesz przebywać w tym miejscu częściej i dłużej. Deska podłogowa do kuchni sprawdzi się zarówno w aranżacjach klasycznych, jak i nowoczesnych. Zastanawiasz się, jaki kolor kuchni do drewnianej podłogi wybrać? Sprawdź nasze inspiracje i znajdź wymarzone miejsce dla siebie i rodziny.

Sprawdź farby - Magnat Ceramic

Sprawdź farby - Magnat Ceramic

Kolor - magiczny almandyn

Nowoczesne fototapety na ścianę

Nowoczesne fototapety na ścianę

Fototapety na wymiar - perfekcja w każdym calu

Kuchnia w zabudowie z wyspą i oknem

Kuchnia

Kuchnia w zabudowie z wyspą i oknem

Sprawdź farby - Magnat Ceramic

Sprawdź farby - Magnat Ceramic

Kolor - Fiołkowy ametyst

Kuchnia połączona z holem i schodami

Kuchnia

Kuchnia połączona z holem i schodami

Kuchnia w błękicie

Kuchnia

Kuchnia w błękicie

Kuchnia ze starych desek

Kuchnia

Kuchnia ze starych desek

Sprawdź farby - Magnat Ceramic

Sprawdź farby - Magnat Ceramic

Kolor - tygrysie oko

Aneks kuchenny z oknem nad blatem

Kuchnia

Aneks kuchenny z oknem nad blatem

Kuchnia z blatem oraz czarnym okapem

Kuchnia

Kuchnia z blatem oraz czarnym okapem

24

Kuchnia

24


Drewno zdecydowanie można uznać za materiał uniwersalny, o wszechstronnym zastosowaniu – pasuje niemal do każdego wystroju i wnętrza. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się otoczyć swe najbliższe otoczenie drewnem w każdej postaci – lameli na ścianach, naturalnych drewnianych mebli czy desek podłogowych; także w kuchniach drewno częściej gości na posadzkach.

Podłoga drewniana w kuchni – zalety drewna

Dlaczego tak chętnie sięgamy po drewniane deski podłogowe do kuchni? Nie od dziś wiadomo, że drewno dodaje każdemu wnętrzu przytulności. Dom jest miejscem, w którym szczególnie należy dbać o wzbudzanie pozytywnych i przyjemnych w odbiorze odczuć. W otoczeniu drzewa, a więc natury, czujemy się spokojniejsi i bardziej zrelaksowani. Drewno kojarzy nam się ze swojskością i prostotą, a tego właśnie pragniemy po ciężkim dniu – znaleźć się w miejscu, które wypełnia spokój i radość.

Naturalne drewno jest obecnie drogim surowcem, jednak odwdzięcza się długowiecznością oraz trwałością – oczywiście, jeśli odpowiednio o nie dbasz. Podłoga drewniana w kuchni:

·      Jest uniwersalna – odnajdzie się w niemal każdej aranżacji i stylu – od klasycznego przez rustykalny czy eklektyczny, a także nowoczesny. Pasuje do jasnych oraz ciemnych pomieszczeń.

·      Dodaje wnętrzu przytulności.

·      Pochłania oraz tłumi dźwięki – wygłusza lepiej niż niejedne płytki.

·      Jest łatwa w utrzymaniu czystości – nie wymaga skomplikowanych procedur czyszczenia, najczęściej wystarczy szmatka i letnia woda oraz delikatny środek czyszczący.

·      Łatwo się odnawia – drewno możesz cyklinować, lakierować, malować.

Wady drewnianej podłogi w kuchni

Niestety nie ma rozwiązań idealnych – każdy projekt posiada swoje zalety i wady. Wybierając deski podłogowe do kuchni należy liczyć się z tym, że drewno będzie wymagało odpowiedniej impregnacji, aby cieszyło oko i służyło nam jak najdłużej – zaniedbanie prowadzi do trwałego uszkodzenia, a nawet zniszczenia drewna. Surowiec ten przede wszystkim jest droższy od płytek podłogowych czy paneli winylowych. Kolejna kwestia to odporność – drewno jest podatne na działanie wilgoci (wszelkie plamy i zacieki należy jak najszybciej usunąć) oraz odkształcenia dość łatwo ulegające zarysowaniom, które na powierzchni paneli są po prostu widoczne.

Niemniej jednak ilość zalet wynikających z posiadania podłogi drewnianej w kuchni przemawia na korzyść drewnianych desek i skłania do wyboru właśnie tego materiału.

Drewniana podłoga w kuchni – jaki kolor ścian?

Zastanawiasz się, jaki kolor kuchni do drewnianej podłogi wybrać, aby pomieszczenie wyglądało na spójne i „nie gryzło się”? Wiele zależy od barwy drewnianych desek na podłodze oraz dominującego stylu wnętrza.

Jeśli Twoja kuchnia znajduje się w dobrze nasłonecznionej części domu, a samo pomieszczenie nie należy do mikroskopijnych, warto pokusić się o ciemniejszy kolor ścian, tak aby światło nie odbijało się od nich, rażąc w oczy wszechobecną bielą. Postaw na beż, szarości oraz ciemniejsze desenie zieleni, granat czy brąz lub nawet czerń.

Możesz także dopasować kolor ścian do podłogi na zasadzie współgrania (jasny/jasny) bądź kontrastu (ciemny/jasny).

Deski podłogowe do kuchni