Fundusze europejskie flaga logotyp Rzeczpospolita Polska flaga Unia Europejska flaga logotyp

Kuchnia grafitowa

Kuchnia - Fronty kolory grafitowe aranżacje, inspiracje 2024

Kuchnia grafitowa cieszy się sporym zainteresowaniem. Kolor ten jest stosunkowo uniwersalny, dzięki czemu może być śmiało łączony z większością barw. Fronty w tym odcieniu prezentują się elegancko i nowocześnie. Grafit skutecznie zastępuje czerń, która w przypadku małych kuchni może być za bardzo obciążająca. Kuchnia grafitowa odnajdzie się zarówno w tradycyjnym wnętrzu, jak i tym zaprojektowanym w stylu glamour, rustykalnym lub nowoczesnym. W towarzystwie odpowiednich barw, może tworzyć surowe wnętrze lub wręcz przeciwnie – ciepłe i przytulne.

Zobacz co radzą specjaliści!


Kuchnia grafitowa – synonim uniwersalności

Grafit jest kolorem ciemnym i szlachetnym. To alternatywa dla czerni i szarości. Barwa jest głęboka i przyjemna w odbiorze. W tej kategorii znajdziesz szereg inspiracji z grafitową kuchnią. To zarówno propozycje stonowane i ciemne, jak i te bardziej przytulne oraz jasne. Chcąc uniknąć efektu surowości i przytłoczenia, grafitowe fronty warto połączyć z drewnianymi elementami. Mogą to być zarówno blaty, panele podłogowe, stół jadalny, jak i lamele. Dodatek ciepłego drewna, nawet w niewielkiej ilości – ociepli wnętrze.

Jeśli kuchnia grafitowa ma być elegancka i nowoczesna, doskonale sprawdzi się złoty kolor. Jest to barwa symbolizująca obfitość. Kojarzy się z czymś luksusowym i wyjątkowym – dokładnie tak samo się prezentuje. Nawet kilka złotych elementów jest w stanie nadać wnętrzu elegancji. Grafit może być również łączony z kolorem niebieskim, różowym, kremowym, białym, fioletowym, czy nawet pomarańczowym.

Kuchnia grafitowa to rozwiązanie dla każdego

Ze względu na to, iż kuchnia grafitowa jest uniwersalna i oferuje nieograniczone możliwości pod kątem aranżacji – jest to rozwiązanie odpowiednie dla każdego wnętrza. Przeszkodą nie jest nawet mały metraż pomieszczenia. W połączeniu z jasnymi kolorami oraz połyskującym wykończeniem, kuchnia grafitowa nie jest przytłaczająca, ani zbyt ciemna. 

Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest łatwość w dopasowaniu zabudowy do sprzętu AGD! Piekarniki, mikrofalówki, ekspresy do kawy, czy lodówki – dostępne są w niewielu odcieniach. Sprzętu AGD w kolorze czarnym lub grafitowym nie brakuje jednak w żadnym sklepie. To popularne rozwiązanie. Oczywiście, grafitowe fronty można połączyć np. z białym sprzętem, jednak chcąc uzyskać spójny i jednolity efekt, nie będzie z tym żadnego problemu.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym inspiracjami. Są to aranżacje w różnych stylach, o różnych metrażach. Projektów jest sporo, więc z pewnością znajdziesz ten, który przypadnie Ci do gustu.