Łazienka biała, białe płytki do łazienki

Łazienka - Kolor płytek Biały, Kolor ścian Biały - aranżacje, inspiracje 2022

Łazienka w kolorze białym jest najbardziej uniwersalnym wyborem praktycznie we wszystkich stylach wykończenia wnętrz. Większość elementów wyposażenia łazienki - pasuje do koloru białego. Jeśli szukasz inspiracji czy pomysłów na aranżację łazienki w kolorze białym - sprawdź co znajdziesz w naszym serwisie. Jasna łazienka z pewnością nie będzie łatwa w utrzymaniu czystości i warto mieć to na uwadze. Zakres produktów takich jak płytki łazienkowe czy armatura jest dziś naprawdę duży i warto kolor biały połączyć z drugim motywem przewodnim, np. roślinnym uzyskując dzięki temu świetny efekt.

Łazienka z wanną usytuowaną przy oknie

Łazienka

Łazienka z wanną usytuowaną przy oknie

Nie masz jeszcze konta w AboutDecor?

Nie masz jeszcze konta w AboutDecor?

Zbieraj inspiracje na swoim koncie

Łazienka w wanną w kamiennej zabudowie

Łazienka

Łazienka w wanną w kamiennej zabudowie

Duża łazienka w biało-czarnej aranżacji

Łazienka

Duża łazienka w biało-czarnej aranżacji

Łazienka z drewniana szafką w zabudowie

Łazienka

Łazienka z drewniana szafką w zabudowie

Łazienka w stylu francuskim z prysznicem

Łazienka

Łazienka w stylu francuskim z prysznicem

Łazienka z podłogą w pepitkę

Łazienka

Łazienka z podłogą w pepitkę

Klasyczna łazienka w bieli

Łazienka

Klasyczna łazienka w bieli


Biała łazienka

Biała łazienka to harmonia, ponadczasowość, szyk i elegancja w naszym wnętrzu. Wolisz projekt ciepły i unikatowy? Czy może pełny chłodu i sterylności? Biała łazienka tak samo jak czarna jest kontrowersyjnym tematem. Są to wnętrza tworzone dla ludzi z charakterem i pomysłem. Udowodnimy Tobie, że jest to kolor idealny i będzie bazą do Twojego wnętrza. W białej łazience nie ma miejsca na chaos. Białe wnętrze jest symbolem porządku i lekkiego stylu.

Jak urządzić białą łazienkę

Biały kolor w łazience od niedawna staje się coraz popularniejszy i jest chętniej wybierany przez klientów. Jasny kolor jest bazą do wielu aranżacji łazienek, ale i innych wnętrz. Biała łazienka kojarzy się z czystością, a ona jest bardzo ważna w każdej łazience. Posiadając białe płytki z pewnością będziemy musieli je częściej myć niż płytki w innym kolorze. Oczywiście wpłynie to pozytywnie i wniesie dodatkową świeżość do naszej łazienki. Białe płytki w łazience idealnie łączą się ze stylem skandynawskim. Wybierając dodatki kierujmy się tym stylem. Łazienka wtedy nabierze przyjemnego klimatu z drewnianymi i wiklinowymi ozdobami. Praktycznym rozwiązaniem w białej łazience będzie drewniana podłoga albo płytki w kolorze drewna. Dobrym rozwiązaniem przy kładzeniu białych płytek będzie ciemna fuga. Jeżeli zdecydujemy się na białą fugę pamiętajmy, aby zakupić dobre środki czystości, gdyż szybko się brudzi. Białe płytki w łazience optycznie powiększą nasze wnętrze. Jest to dobre rozwiązanie w małych łazienkach w bloku.

Jakie oświetlenie wybrać do białej kuchni

Remontując naszą łazienkę pamiętajmy o jej zastosowaniu dziennym i wieczornym. Wieczorem często relaksujemy się podczas kąpieli przy lekkim, wyciszonym świetle. Zadbajmy o nasz komfort zaprojektujmy dwa albo trzy źródła światła. Światło dzienne, przy którym będziemy robić poranny makijaż i światło, które nie będzie tak intensywne. Światło dzienne w łazience zdecydowanie powinno być chłodne. Zamontujmy je w trzech różnych strefach, aby istniała możliwość dobierania odpowiedniego światła, do czynności które wykonujemy w łazience. Różne rodzaje światła pomogą nam stworzyć klimat dopasowany do obecnego nastroju.

Propozycje stref w białej łazience

  • Strefa oświetlenia ogólnego – światło na co dzień, do porannej toalety. Dobrze sprawdza się przy codziennych czynnościach. Dobrym wyborem będzie światło zimne. Idealnie sprawdzą się plafony.

  • Strefa oświetlenia lustra – lustra potrzebujemy do pielęgnacji twarzy np. golenie, makijaż, regulacja brwi. Zabiegi te wymagają precyzji i odpowiedniego światła zbliżonego do naturalnego, czyli światło o chłodnej barwie. Przy oświetleniu lustra najczęściej wybieramy kinkiety, bo dają odpowiednią ilość światła.

  • Strefa kąpielowa – strefa przeznaczona na relaks więc zdecydowanie powinniśmy zamontować tutaj światło ciepłe i wyciszone. Może to być światło punktowe zamontowane na suficie albo lampy wiszące.

Oświetlenie łazienki jest bardzo ważne element w wykończeniu każdej jasnej łazienki . Oświetlenie dobrze dobrane same w sobie jest dekoracją łazienki.

Łazienka biała