Fundusze europejskie flaga logotyp Rzeczpospolita Polska flaga Unia Europejska flaga logotyp

Kuchnia w stylu boho

Kuchnia - Styl Boho aranżacje, inspiracje 2024

Styl boho jest popularny od jakiegoś czasu nie tylko w modzie, ale także w aranżacji wnętrz. Można urządzić w takim stylu całe mieszkanie lub dom, albo też tylko jedno pomieszczenie. Boho kojarzy się ze swobodą, lekkością, przyjazną atmosferą wnętrza. Kuchnia w stylu boho na pewno będzie miejscem, w którym chętnie spędza się czas nie tylko na gotowaniu, ale także na długich rozmowach, spotkaniach z przyjaciółmi czy dyskusjach o życiu przy kieliszku dobrego czerwonego wina. Decydując się na styl boho można nie obawiać się o kwestię doboru kolorów, dodatków i oświetlenia. Boho to możliwość mieszania stylów i kierowania się bardzo indywidualnymi upodobaniami.

kuchnia

Kuchnia

kuchnia

a

Kuchnia

a

a

Kuchnia

a

a

Kuchnia

a

Karminowe słońce 120 cm x 80 cm

Kuchnia

Karminowe słońce 120 cm x 80 cm

Kuchnia w stylu scandi-boho

Kuchnia

Kuchnia w stylu scandi-boho

Styl rustykalny i boho w kuchni

Kuchnia

Styl rustykalny i boho w kuchni

Kuchnia z białymi kafelkami nad blatem

Kuchnia

Kuchnia z białymi kafelkami nad blatem

Kuchnia z ażurowymi lampami wiszącymi

Kuchnia

Kuchnia z ażurowymi lampami wiszącymi

Zobacz co radzą specjaliści!


Jakie kolory w kuchni w stylu boho?

Kolorystyka wnętrz w stylu boho często nawiązuje do tak zwanych kolorów ziemi. Są to jasne beże, szarości, kolor kremowy czy różne odcienie brązu. Także biel, jako tło lub jako kolor oryginalnych dodatków jest charakterystyczna dla tego stylu. Kuchnia w stylu boho może być urządzona w kolorach o podobnej tonacji  - na przykład jasne, nieco rozmyte odcienie zieleni mogą się łączyć w niej z szarościami i jasnymi brązami o różnym nasyceniu. Dla osób lubiących żywe barwy stylistyka boho oferuje możliwość dowolnego łączenia głębokich odcieni koloru niebieskiego i turkusu z ciemną czerwienią, kolorem gorzkiej czekolady czy zgaszonej żółci. Wybierając styl boho do kuchni można zdecydować się na jednolity jasny kolor szafek na tle nieco ciemniejszego koloru ścian. Można też zdecydować się na drewniane lamele lub tapetę, na której żywe kolory łączą się z wyrazistym wzorem roślinnym.

Kuchnia w stylu boho - dodatki

Warto pamiętać, że o stylu wnętrza często decydują szczegóły. Dodatki w postaci oryginalnych lamp, firanek i zasłon lub żaluzji w oknach czy barwnego dywanu to istotne elementy wystroju, które nadają mu charakter. Styl boho to miękkie tkaniny, frędzle, naturalne tworzywa – drewno, wiklina, szkło. Kuchnia w stylu boho powinna być wnętrzem przytulnym, kojarzącym się z radością życia i wolnością. Duże ładne wiklinowe lampy, w oknie roleta tkaninowa lub z bambusa, ceramiczne doniczki czy oryginalne, ręcznie wykonane pojemniki na przyprawy nadadzą wnętrzu ciepła. Styl boho nawiązuje często do związków człowieka z naturą, dlatego także ładne kwiaty doniczkowe czy - jeszcze lepiej - zioła rosnące w korytkach na parapecie mogą być ważnym elementem wystroju kuchni w tym stylu. Do stylu boho pasują zarówno barwne płytki podłogowe, jak i drewniane deski lub panele. Dodatkową ozdobą mogą być niewielkich rozmiarów tkane dywaniki z frędzelkami – jasne lub bardzo kolorowe – albo wykonane ze sznurka lub słomiane plecione maty.

Kuchnia w stylu boho - szczegóły mają znaczenie

Chcąc nadać wnętrzu styl boho tak naprawdę wystarczy wybrać odpowiednie dodatki i odważnie łączyć je ze sobą. Boho to trochę zabawa stylem, możliwość nadaniu wnętrzu bardzo indywidualnego charakteru. Wybierając szafki do kuchni, która ma być w stylu boho warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są wykonane, znaczenie może mieć także ich kolor. Jednak można także zdecydować się na jakiś jeden element, który nada wnętrzu stylu – kuchnia w stylu boho często kojarzy się z jasnymi drewnianymi blatami, połączeniem matowej bieli szafek z ciemnymi antracytowymi uchwytami, półkami na ścianach, rattanowymi krzesłami i drewnianym stołem. Z drugiej strony boho to styl, który pozwala na zebranie w jednym miejscu dodatków, które pozornie w ogóle do siebie nie pasują. Liczy się ich charakter i oryginalność. Ważne znaczenie ma także faktura ścian, mebli i dodatków.