Podłoga marmurowa w kuchni
Kuchnia - Podłoga Marmur aranżacje, inspiracje 2024
Podłoga marmurowa w kuchni prezentuje się elegancko i stylowo. Marmurowe płytki i płyty są dostępne w szerokiej gamie kolorów, ale proces wydobywania i produkcji jest taki, że każdy kawałek marmuru różni się nieznacznie kolorem i żyłkowaniem. Podczas gdy płytki wykonane z tych samych dużych płyt będą miały ogólną jednolitość koloru i podobieństwo wzoru, żadne dwie marmurowe podłogi nigdy nie wyglądają dokładnie tak samo. Wyjątkowość każdej marmurowej podłogi jest jednym z głównych powodów, dla których marmur jest tak wysoko ceniony jako materiał budowlany.
Zobacz co radzą specjaliści!
Podłoga marmurowa w kuchni - dlaczego cieszy się aż tak dużą popularnością?
Podłoga marmurowa w kuchni cieszy się dużą popularnością już od wielu lat. W przeciwieństwie do wielu innych kamiennych materiałów podłogowych, marmur może przyjąć niezwykle wysoki połysk. Pozwala to producentom na doskonalenie powierzchni marmuru do bardzo gładkiej i błyszczącej, która jest niezwykle atrakcyjna. Polerowanie ma również tendencję do wydobywania kolorów w kamieniu, czyniąc je bardziej zauważalnymi i dramatycznymi. Jednym z powodów, dla których marmur był tak często używany w wielkich dziełach rzeźby, jest to, że ma nieco półprzezroczystą jakość. W przypadku stosowania do podłóg ta jakość pozwala oświetleniu przenikać przez powierzchnię niektórych jaśniejszych materiałów marmurowych, nadając materiałowi lekki blask. Nawet w ciemniejszych marmurach gra światła na powierzchni kamienia może być całkiem urocza. Marmur jest całkowicie naturalnym materiałem, który powstaje w ziemi. Ta jakość jest bardzo doceniana przez tych, którzy wolą naturalne od syntetycznych materiałów. Nie można powiedzieć, że marmur jest biodegradowalny, ale jako materiał naturalny można go poddać recyklingowi i nie powoduje zanieczyszczenia środowiska pod koniec swojego życia.
Wady marmurowych podłóg kuchennych
Marmur jest stosunkowo miękkim kamieniem, a polerowana płytka marmurowa jest stosunkowo łatwa do zarysowania. Z biegiem czasu marmurowa podłoga może zostać zepsuta przez przenoszenie mebli, a nawet przez zwierzęta domowe. Naprawa porysowanej płytki marmurowej jest trudnym zadaniem i zwykle wymaga pomocy profesjonalisty, aby ją wypolerować. Marmur jest nieco porowaty i ma lekko zasadowy skład, co oznacza, że ilekroć wchodzi z nim substancja kwaśna, nastąpi reakcja chemiczna w postaci raczej zauważalnej plamy. W kuchni możesz mieć kwaśne płyny, takie jak sosy i soki owocowe, rozpryskujące się i rozlewające na podłogę, narażając marmur na trwałe zabrudzenie.