Fundusze europejskie flaga logotyp Rzeczpospolita Polska flaga Unia Europejska flaga logotyp

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 

Użytkownik

W celu założenia konta w serwisie wystarczy przejść na stronę rejestracji, która znajduje się pod adresem: https://aboutdecor.pl/rejestracja
Założenie konta możliwe jest na 3 sposoby:
konto Gmail - wybierz ten sposób jeśli chcesz zalogować się swoim kontem Gmail
konto Facebook - wybierz ten sposób jeśli chcesz zalogować się swoim kontem Facebook
przez adres e-mail - wybierz ten sposób jeśli chcesz skorzystać z tradycyjnej formy rejestracji.
Ważne! Po założeniu konta koniecznie sprawdź swoją pocztę i kliknij w przycisk aktywacji konta. Bez tego kroku nie będzie możliwe zalogowanie się na nowo utworzone konto.

Katalogi inspiracji ułatwiają grupowanie inspiracji, które Ci się spodobają. Są teczkami, które porządkują to co znajdziesz w serwisie. Szukasz inspiracji do łazienki? Stwórz taki katalog i dodawaj do niego przy wykorzystaniu serduszka dowolne inspiracje jakie znajdziesz w naszym serwisie. Do każdej takiej inspiracji możesz dodać swój komentarz. Gotowy katalog inspiracji możesz udostępniać za pomocą unikalnego linku.

W celu dodania inspiracji do już stworzonego katalogu inspiracji wystarczy, że w dowolnym miejscu w serwisie - przy inspiracji - wciśniesz serduszko. W tym momencie będziesz mógł wybrać katalog inspiracji, do którego dodać inspirację oraz wpisać własny komentarz do tej inspiracji, który będzie widoczny tylko w Twoim katalogu.

Masz dwie możliwości kontaktu z autorem inspiracji. Najłatwiej będzie zostawić komentarz przy inspiracji, która Cię zainteresowała. Autor takiej inspiracji dostanie powiadomienie, że padło pytanie pod jego pracą i będzie mógł odpowiedzieć na Twój komentarz. Alternatywnie - przejdź na stronę firmy, która dodała inspirację. Link znajdziesz klikając w nazwę tej firmy, która znajduje się w prawej kolumnie.

W celu wypisania się z newslettera wystarczy zalogować się na swoje konto i w zakładce Mój profil zaznaczyć checkbox z napisem: Nie chcę otrzymywać powiadomień na adres e-mail o nowych komentarzach i wiadomościach otrzymanych w serwisie. Od tego momentu nie powinieneś już otrzymywać wiadomości z newslettera.

W pierwszej kolejności polecamy skorzystanie z opcji Odzyskaj hasło. Znajdziesz ją obok formularza z logowaniem się do serwisu. Jeśli ta opcja nie pozwoli Ci odzyskać dostępu do portalu przejdź na stronę Kontakt i skontaktuj się bezpośrednio z nami.

Edytować swój profil mogą osoby zarejestrowane i zalogowane. Po wejściu do panelu użytkownika w zakładce Mój profil możemy edytować podstawowe informacje o swoim koncie takie jak imię, nazwisko, zdjęcie profilowe, nazwę widoczną w serwisie.

Jeśli zadałeś pytanie pod inspiracją ale firma, która zamieściła ją w serwisie nie odpowiedziała Ci na pytanie - zawsze możesz skontaktować się z tą firmą bezpośrednio. Aby odnaleźć tę inspirację, którą komentowałeś przejdź do Konta użytkownika. Następnie wybierz zakładkę Moje pytania. Tam znajdziesz listę wszystkich swoich komentarzy. Przy komentarzu, który Cię interesuje znajdziesz nazwę inspiracji - której kliknięcie przeniesie Cię na stronę wybranej inspiracji. Przy nazwie autora - znajdziesz natomiast odnośnik do jego profilu w AboutDecor. Z tego poziomu masz możliwość napisania bezpośrednio do firmy - poprzez kliknięcie przycisku Napisz do nas. Możesz też zadzwonić lub przejść na stronę internetową tej firmy.

Firma

Założenie konta firmowego zaczynamy od rejestracji konta w serwisie AboutDecor tak jak dla zwykłego użytkownika. Do rejestracji możecie użyć dowolnej metody - Google, Facebook lub adres e-mail. Gdy macie już założone konto - wystarczy przejść w panelu użytkownika do zakładki Mój profil firmowy i uzupełnić wszystkie dane związane z Twoją firmą. Po akceptacji tych zmian przez redakcję AboutDecor - będziecie mogli występować w serwisie jako firma - nie jako osoba prywatna.

Projekty w AboutDecor pozwalają grupować inspiracje dotyczące jednej koncepcji. Przykładem projektu jest całość inspiracji przedstawiających np. jedno mieszkanie. Nasi użytkownicy lubią przeglądać inspiracje łączone w projekty gdyż ułatwia im to poznanie koncepcji i daje szersze spojrzenie na cały pomysł aranżacji wnętrza. W celu dodania swoich inspiracji jako projekt w profilu użytkownika wybierz zakładkę Dodaj projekt. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami - opisz projekt, wybierz zdjęcia, opisz je i zapisz.

Projekty stanowią całościowe koncepcje aranżacyjne. Stworzone są z wielu pojedynczych inspiracji, które przedstawiają kolejne rzuty np. jednego mieszkania czy domu. Projekty stanowią kompleksową całość i dają najlepszy pogląd użytkownikom na Twoją koncepcję aranżacji wnętrza.

Po poprawnym założeniu profilu firmowego występujesz w serwisie we wszystkich miejscach jako firma. Możesz edytować swoją nazwę wyświetlaną aby była możliwie przyjazna dla użytkownika. W tym celu - zaloguj się do swojego Konta użytkownika, przejdź do zakładki Mój profil firmowy i edytuj pole o nazwie: Nazwa wyświetlana w serwisie.

Nasi użytkownicy często zadają pytania pod inspiracjami. Szczególnie jeśli zaciekawił i zainteresował ich Twój projekt. Masz w ten sposób możliwość nawiązania z nimi kontaktu, pomocy im, etc. Jeśli pojawi się pytanie pod Twoją inspiracją - otrzymasz od nas informację drogą e-mailową o tym. Informacje zbiorcze wysyłane są tylko 1 raz dziennie aby nie zaśmiecać Twojej skrzynki e-mailowej. Aby odpowiedzieć na pytanie - przejdź do strony inspiracji, na której pojawił się komentarz i odpowiedz użytkownikowi bezpośrednio pod inspiracją.

Statystyki dotyczące liczby wyświetleń Twoich inspiracji znajdziesz po zalogowaniu się do Konta użytkownika w zakładce Mój profil. Wykres przedstawia liczbę wyświetleń Twoich inspiracji w okresie ostatnich 12 miesięcy.

Każde zdjęcie inspiracyjne dodane do serwisu musi zostać zaakceptowane przez naszą Redakcję. Ma to na celu uniknięcie sytuacji, w której pojawiające się zdjęcia nie są inspiracjami. Proces akceptacji inspiracji trwa zazwyczaj 48h w dni robocze. Po tym okresie większość zdjęć inspiracyjnych jest już aktywna w serwisie.

Jako architekt lub firma działająca w branży Home & Decor masz możliwość promocji własnej marki w serwisie AboutDecor. Najprostszym sposobem jest bycie aktywnym i dodawanie nowych inspiracji do serwisu. Czyniąc to w sposób regularny zwiększa się swój udział w serwisie i liczbę wyświetleń własnych inspiracji. Można również skorzystać z opcji reklamowych jakie w chwili obecnej oferujemy firmom - reklama natywna na stronach kategorii lub artykuł sponsorowany.

Silnik reklamowy

W AboutDecor funkcjonują dwie główne formy reklamowe, które obsługuje nasz wewnętrzny silnik reklamowy.
Pierwsza z nich nazywana jest przez nas reklamą natywną. Jest to reklama bannerowa, której format odpowiada rozmiarom zdjęć inspiracyjnych na stronach kategorii. Reklama pojawia się pomiędzy inspiracjami użytkownikom, którzy przeglądają nasz serwis. Jest to reklama mało inwazyjna idealnie nadająca się do pokazania swojej marki i przekierowania ruchu na swoją stronę internetową. W tym typie kampanii reklamowych mamy możliwość zdefiniowania grafiki oraz tekstów reklamowych i strony docelowej.
Drugą formą reklamową jest reklama produktowa. Jest to reklama dedykowana sklepom internetowym, które posiadają swój feed produktowy przygotowany w formacie Google. Reklama ta bazuje na systemach AI wdrożonych do naszego silnika reklamowe. Pozwala nam to rozpoznawać obiekty znajdujące się na inspiracji i dopasować je do tego co znajduje się na inspiracji. Reklama produktowa wyświetlana jest w sposób dopasowany do tego co widzi użytkownik aby była jak najbardziej atrakcyjna i efektywna.
W przypadku obu form reklamowych rozliczenie za reklamę następuje w modelu CPC czyli za każde kliknięcie i przejście na stronę docelową.

Nasz system obsługuje format feeda produktowego Google Merchant. Jeśli dziś współpracujesz z Google poprzez Merchant Center - Twój feed produktowy powinien być poprawnie zaczytany przez system AboutDecor. Jeśli masz inny format - może być to problemem - ale skontaktuj się z nami - nasz zespół postara się ten problem szybko rozwiązać i wdrożyć pełną integrację produktów z AboutDecor.

Minimalne, wymagane pola to: g:id, g:title, g:link, g:image_link, g:price, g:brand, g:condition, g:availability.

W chwili obecnej nie można ręcznie tworzyć bazy produktów w systemie AboutDecor. Jedyną formą integracji produktowej jest feed reklamowy.

Aby zacząć reklamować się w serwisie skontaktuj się z naszym działem sprzedaży. Przeprowadzimy Cię przez cały proces integracji oraz pomożemy wdrożyć nowe kampanie reklamowe. Dane kontaktowe znajdziesz w zakładce Kontakt.

Grupy produktowe pozwalają zawężać działania reklamowe do najbardziej efektywnych produktów. Zostały stworzone po to abyś mógł przygotować kampanię reklamową tylko na wybrane produkty - nie na cały zakres produktów z feeda. Wiemy, że firmy czasami mają potrzebę np. promocji jednej grupy produktów, które najlepiej rokują w sprzedaży. Dzięki grupom produktowym będziesz mógł właśnie wybrać takie produkty i zacząć je promować. Przykładem zastosowania grup produktowych może być np. chęć przygotowania kampanii reklamowej tylko na krzesła, które znajdują się w naszym feedzie produktowym.

W celu zasilenia konta reklamowego skontaktuj się z naszym działem sprzedaży. On przeprowadzi Cię przez cały proces. Dane kontaktowe znajdziesz w zakładce Kontakt.