Fundusze europejskie flaga logotyp Rzeczpospolita Polska flaga Unia Europejska flaga logotyp

Różowa kuchnia

Kuchnia - Fronty kolory różowe aranżacje, inspiracje 2024

Wiele osób zastanawia się nad pytaniem, czy różowa kuchnia to dobry pomysł. Okazuje się, że taka aranżacja jest bardzo ciekawa. Chodzi tylko o to, by nie przesadzić z tym kolorem. Nie chcielibyśmy przecież stworzyć cukierkowego wnętrza. Jak w takim razie należy dobrać kolory do pomieszczenia kuchennego, w którym zamierzamy użyć różu.

Kuchnia z wdziękiem

Kuchnia

Kuchnia z wdziękiem

Kuchnia w domu ze szklanym dachem

Kuchnia

Kuchnia w domu ze szklanym dachem

Kuchnia w mieszkaniu singielki

Kuchnia

Kuchnia w mieszkaniu singielki

Różowa kuchnia z czarnymi blatami

Kuchnia

Różowa kuchnia z czarnymi blatami

Różowa kuchnia z betonową ścianą

Kuchnia

Różowa kuchnia z betonową ścianą

Różowa kuchnia w stylu rustykalnym

Kuchnia

Różowa kuchnia w stylu rustykalnym

Różowy aneks kuchenny

Kuchnia

Różowy aneks kuchenny

Aneks kuchenny biało-różowy

Kuchnia

Aneks kuchenny biało-różowy

Kuchnia z różowymi frontami

Kuchnia

Kuchnia z różowymi frontami

Zobacz co radzą specjaliści!


Róż do industrialnych i nowoczesnych aranżacji

Róż zalicza się do ponadczasowych kolorów kojarzących się z elegancją. Jeśli chcemy, by nasza różowa kuchnia odznaczała się pięknym wyglądem, to trzeba dołożyć starań, by pozostałe elementy tego pomieszczenia dobrze ze sobą współpracowały. Marmurkowy róż to idealne rozwiązanie dla industrialnej aranżacji. Poza tym świetnie się sprawdzi we wnętrzach nowoczesnych. Natomiast pudrowy róż pomoże stworzyć kobiecą, a więc delikatną stylistykę. W celu uzyskania optymalnego efektu warto w kuchni zastosować różowe fronty. Jest to co prawda niestandardowe rozwiązanie, ale dzięki niemu osiągniemy niesamowity efekt. Oczywiście nie chodzi o to, by całą kuchnię udekorować tą barwą, gdyż byłoby to przytłaczające. Jednak gdy zastosujemy dodatki w tym kolorze i dobierzemy odpowiednie kolory ścian, to uzyskamy niezwykle ciekawe połączenie barwne.

Różowe dekoracje ścienne

Jeżeli komuś wydaje się, że różowe dodatki są nazbyt ekscentryczne, to warto tym kolorem udekorować ściany. Ozdobiona w ten sposób różowa kuchnia z pewnością przypadnie do gustu wielu osobom lubiącym wyzwania kolorystyczne. Oczywiście nie musi to być czysty róż. Warto w tym przypadku zastosować pewne modyfikacje barwne. Róż na ścianach może posiadać efekt marmuru lub dekoracyjnego tynku. Takie rozwiązanie z pewnością przypadnie do gustu osobom lubiącym surowe industrialne klimaty. Bardzo dobry efekt można uzyskać, łącząc kolor jasnego różu z szarością betonu i czarną barwą metalowych elementów. Bardzo ciekawie będzie się prezentować różowa fototapeta z dużymi elementami roślinnymi. Można ją umieścić tylko na jednej ścianie. Będzie to bardzo dobre rozwiązanie ożywiające całe wnętrze.

Zastosowanie różowych dodatków

Innym sposobem na to, by różowa kuchnia odznaczała się pięknym wyglądem i harmonią barwną, jest zastosowanie ciekawych dodatków. Przestrzeń pomiędzy górnymi i dolnymi szafkami można ozdobić różanym szkłem dekoracyjnym. Może to być jednolity element albo powierzchnia z ciekawą grafiką lub napisem. Barwę różową w kuchni możemy również uzyskać, malując kafelki lub cegły przeznaczoną do tego farbą. Innym rozwiązaniem jest pomalowanie w tym kolorze półek kuchennych. Warto pamiętać, że elementy w różowej tonacji barwnej można ze sobą swobodnie łączyć. Na przykład do delikatnej różowej fototapety ściennej będą pasować krzesła z obiciem w pastelowym różu lub jasnoróżowy dywanik.