Fundusze europejskie flaga logotyp Rzeczpospolita Polska flaga Unia Europejska flaga logotyp

Niebieskie ściany w kuchni

Kuchnia - Kolor ścian Niebieskie aranżacje, inspiracje 2024

Kuchnia w kolorze niebieskim to może nie najpopularniejszy wybór kuchennej aranżacji, ale dla tych, którzy zdecydowali się na niebieską kuchnię może okazać się strzałem w dziesiątkę. Ponieważ kolor niebieski, a szczególnie jego jasne odcienie to najmodniejszy aranżacyjny kolor tego lata. Zgaszony niebieski przełamany szarością i zielenią czy kontrastowy i wyrazisty kobalt sprawią, że kuchnia w kolorze niebieskim nabierze ponadczasowego charakteru i eleganckiego wyglądu.
Nowoczesna kuchnia z wyspą

Nowoczesna kuchnia z wyspą

Nowoczesna kuchnia

Nowoczesna kuchnia

Kuchnia w błękicie

Kuchnia w błękicie

Kuchnia w kolorze niebieskim

Kuchnia w kolorze niebieskim

Aneks kuchenny z wyspą

Aneks kuchenny z wyspą

Niebiesko-drewniana kuchnia

Niebiesko-drewniana kuchnia

Kuchnia z kwiatkiem

Kuchnia z kwiatkiem

Kuchnia retro

Kuchnia retro

Projekt kuchni w bloku

Projekt kuchni w bloku

Zobacz co radzą specjaliści!


Niebieska kuchnia

Woda i niebo – te kolory zawierają w sobie niebieski. Jego chłodna barwa idealnie nadaje się do pomieszczeń kojarzonych z czystością i sterylnością. Bogaty wachlarz odcieni niebieskiego sprawi, że każdy znajdzie swój ulubiony kolor niebieski. Niebieski jest też kolorem eleganckim i jego wielość odcieni pozwala na różnorodne aranżacje. To bardzo modny kolor także w stylizacjach kuchennych. Z czym i jak połączyć niebieski w naszych kuchennych aranżacjach odpowiemy poniżej.

Aranżacje niebieskiej kuchni

Niebieska kuchnia to jedna z modniejszych aranżacji ostatnich lat. Kolor niebieski pasuje praktycznie do każdego stylu i idealnie nada się na ściany i fronty kuchennych mebli. Bogata paleta odcieni koloru niebieskiego otwiera się od ciemnego granatu, przez fiolet, indygo, kobalt na jasnym błękicie kończąc. Kolor niebieski fantastycznie sprawdzi się przy aranżacji kuchni w stylu prowansalskim, klasycznym czy industrialnym i loftowym. Prawdziwe triumfy święci odcień niebieskiego zwany Stardew – „gwiezdna rosa”. To zgaszony niebieski, przełamany szarością i odrobiną zieleni. Bardzo przyjemny dla oka idealnie pasuje do stylu skandynawskiego czy ArtDeco.

Niebieski w małej i dużej kuchni

Kolorem niebieskim możemy pomalować ściany naszej kuchni, ale także możemy kolor ten wprowadzić do frontów szafek i innych mebli, a także wyposażenia AGD. Elegancka niebieska ściana, do tego granatowe fronty mebli i urozmaicone fragmentem ściany z rustykalnej cegły wywrą pozytywne wrażenia na użytkownikach takiej przestrzeni. Ważne jest, aby dobrać odpowiedni odcień niebieskiego, dlatego, że ciemne kolory optycznie pomniejszają powierzchnie i mogą sprawić, że nasza mała kuchnia będzie ciemna i przytłaczająca. Za to jasny błękit w małej przestrzeni sprawi, że wnętrze nabierze oddechu a dodatkowo fronty w połysku rozświetlą naszą małą kuchnię.

Z jakim kolorem łączyć niebieski?

Błękitna kuchnia będzie dobrze współgrała z każdą barwą zbliżoną do białego, kremowego czy beżu. Błękit idealnie komponuje się także z drewnem i wikliną. Znalezienie ulubionego niebieskiego nie powinno przysporzyć nam większych kłopotów. Popularne indygo to średni odcień niebieskiego zbliżony do koloru klasycznych jeansów idealnie komponuje się z brązami i beżami. Kontrastowe czerwienie i pomarańcze oraz kolor szary – te barwy świetnie współgrają z indygo. Uniwersalny kolor granatowy świetnie komponuje się z innymi kolorami. Na pewno odważna będzie aranżacja ciemnego granatu z połyskliwą czernią, ale za to błękit w połączeniu z czarnym czy chromowanym metalem sprawi, że nasza kuchnia nabierze nowoczesnego, industrialnego wyglądu.

0
Niebieskie ściany w kuchni