Unia Europejska flaga logotyp

Kuchnie biało drewniane

Kuchnia - Blat kolor drewniany, Fronty kolory białe - aranżacje, inspiracje 2022

Biała drewniana kuchnia to aranżacja, która główny nacisk kładzie na naturę i ekologię. Połączenie koloru białego i drewnianych blatów to pomysł na kuchnię w coraz większej liczbie mieszkań. To połączenie sprawia, że z założenia funkcjonalna przestrzeń kuchenna staje się miła dla oka i nawiązuje do bardzo modnego stylu skandynawskiego. Drewno i biel to doskonałe połączenie minimalizmu, które daje wiele możliwości aranżacyjnych w doborze dodatków. Taka aranżacja także ociepla wnętrze, a dodatkowo biel sprawia, że nasz pomieszczenie staje się jaśniejsze i przestronniejsze.

Kuchnia

Kuchnia

Kuchnia

Nowoczesna mała kuchnia

Kuchnia

Nowoczesna mała kuchnia

Nowoczesna, narożna kuchnia

Kuchnia

Nowoczesna, narożna kuchnia

Mała kuchnia otwarta z dużym lustrem

Kuchnia

Mała kuchnia otwarta z dużym lustrem

Projekt korytarza z widokiem na kuchnię

Kuchnia

Projekt korytarza z widokiem na kuchnię

Wąska kuchnia z nietypowym sufitem

Kuchnia

Wąska kuchnia z nietypowym sufitem


Biała drewniana kuchnia.

Piękna, wygodna i jasna kuchnia to marzenie wielu z nas. Białe meble, z funkcjonalnymi drewnianymi blatami to idealne połączenie prostoty z naturą. Taka minimalistyczna kuchnia uszczęśliwi niejedną osobę i sprawi, że przestrzeń kuchenna stanie się przestronniejsza i jaśniejsza. Kuchnia to serce domu i aby tętniła życiem wypełnić się musi nie tylko smakiem i zapachem, ale także miłością. Miłością do jej wnętrza. Aby pokochać kuchnię sprawmy, aby się w niej dobrze czuć.

Aranżacja białej drewnianej kuchni.

Naturalna i ekologiczna - taka właśnie powinna być biała, drewniana kuchnia. To także bardzo uniwersalna aranżacja, która odporna jest na zmieniające się trendy. Ponieważ biała drewniana kuchnia była, jest i będzie zawsze modna i stylowa. Nie zaszkodzi też, aby była wygodna i funkcjonalna. Biała kuchnia zawsze będzie uniwersalną aranżacją, ponieważ biel jest kolorem, który idealnie łączy się z takimi dodatkami jak drewno i kamień. Kolor biały idealnie współgra z innymi barwami od jasnych zaczynając a kończąc na ciemnych.

Kuchnia w stylu skandynawskim.

Biel i kamień, biel i drewno – to doskonałe połączenie minimalizmu tak bardzo charakteryzującego styl skandynawski. Kuchnie urządzone w takim stylu to przede wszystkim prostota, surowość i oszczędność w dodatkach. Biel w przeróżnych odcieniach jest kolorem dominującym a ilość kuchennego sprzętu ograniczona jest do niezbędnego minimum. Często półki w takiej kuchni są szklane. W kuchni skandynawskiej doskonale prezentują się metalowe dodatki: wieszaki i stojaki, sprzęt AGD. To połączenia kamienia, drewna i metalu to znak rozpoznawczy stylu skandynawskiego. Naturalne materiały, występujące w przyrodzie nadadzą naszej kuchni wyjątkowego i ciepłego wyglądu. Biała cegła jest ciekawym dodatkiem, który często występuje w kuchni skandynawskiej. Blaty stoły i krzesła muszą być wykonane z drewna. Drewniana powinna być także podłoga.

Odmiany stylu skandynawskiego.

Styl skandynawski można podzielić jeszcze na trzy podstyle. Styl duński o romantycznych i delikatnych odcieniach białego, styl szwedzki z dominantą drewna i bieli i styl fiński – pełen mocnych barw i kontrastów. W każdym z tych stylów dominuje naturalny kolor biały, w różnych odcieniach. Takie kolory rozświetlają pomieszczenia. Gładkie, matowe ściany powinny być najjaśniejszym elementem takiej kuchni. Tę biel można ciekawie przełamać kolorowymi dodatkami- pastelowymi garnkami czy ziołami w doniczce.

Meble i dodatki.

Meble kuchenne w białej drewnianej kuchni mogą być ciemniejsze od ścian. Koniecznie muszą zawierać w sobie elementy szklane i metalowe akcenty, które nadadzą takim meblom eleganckiego wyglądu. Często spotyka się połączenie białych frontów z drewnianymi blatami. Taki minimalizm to dobrze przemyślana przestrzeń, bardzo funkcjonalna i praktyczna. Meble powinny być dobrze zaprojektowane i posiadać wiele schowków. Połączenie białych elementów z drewnianymi w klasyczny a zarazem nowoczesny sposób świetnie sprawdza się przy wyborze frontów, które dodatkowo ozdobione szklanymi drzwiczkami nabiorą minimalistycznego charakteru.

0
Kuchnie biało drewniane