Unia Europejska flaga logotyp

Łazienka - płytki w kolorze drewna

Łazienka - Kolor płytek Drewniany - aranżacje, inspiracje 2022

Jeżeli kiedykolwiek myślałeś o łazience w kolorze drewna, z drewnianą podłogą czy elementami drewna na ścianie, należy pamiętać, że drewno źle reaguje na wilgoć. Mimo wielu zalet drewna, zastosowanie tego materiału w wilgotnej łazience niesie za sobą spore ryzyko. Dlatego tak wiele osób wybiera płytki drewnopodobne do łazienki. Takie rozwiązanie jest praktyczne i funkcjonalne. Płytki imitujące drewno w łazience z ogrzewaniem podłogowym to świetny wybór.

Łazienka dolna 1

Łazienka

Łazienka dolna 1

Przytulna łazienka z prysznicem

Łazienka

Przytulna łazienka z prysznicem

Wnętrze 10

Łazienka

Wnętrze 10

Małe wc z drewnem na ścianie

Łazienka

Małe wc z drewnem na ścianie

Kaseta kominkowa 1000 project

Łazienka

Kaseta kominkowa 1000 project

Projekt łazienki z domową sauną

Łazienka

Projekt łazienki z domową sauną

CLASSEN - SALVANO

Łazienka

CLASSEN - SALVANO


Łazienka - płytki w kolorze drewna

Kto nie marzył o łazience wykonanej z naturalnych elementów. Aby ocieplić naszą łazienkę powinniśmy użyć naturalnych surowców, takich jak drewno - nie tylko polskie ale i egzotyczne. Niestety materiał taki jak drewno nie najlepiej znosi wysoką wilgotność. Na szczęście na rynku dostępna jest szeroka oferta płytek ceramicznych imitujących drewno. Jeżeli jest ci bliski naturalny styl życia i chciałbyś przenieś ten trend do swojej łazienki to płytki drewnopodobne będą najlepszym rozwiązaniem.

Drewno w Twojej łazience

Aby uzyskać naturalny, imitujący efekt drewna w łazience warto podłogę wyłożyć płytką nawiązującą wyglądem do naturalnego drewna. Wielu producentów oferuje gresy z kolorystyką i słojami wierni imitującymi drewno. Gres jest bardziej wytrzymały od terakoty, dlatego ma tak szerokie zastosowanie przy wykładaniu podłóg. Duży wybór płytek gresowych imitujących drewno posiada wysoka klasę ścieralności i dobrze znoszą działania środków chemicznych. Podłoga wykonana z takiego materiału, jeżeli dodatkowo jest ogrzewana może sprawić miłą niespodziankę jej użytkownikowi. Technologie użyte przy produkcji płytek pozwalają nie tylko oddać kolor drewna, ale doskonale imitują również jego fakturę. Bogata oferta płytek drewnopodobnych pozwala nam na wybór wzorów imitujących dąb, buk, brzozę czy egzotyczny heban czy bambus.

Pielęgnacja i konserwacja

Drewniana podłoga niestety nie jest tak trwała i odporna jak podłoga wykonana z drewnopodobnego gresu . Płytki ceramiczne o wysokiej odporności na ścieranie nie tracą koloru i są trudne do porysowania. Płytki podłogowe imitujące drewno wymagają regularnego czyszczenia. Na rynku preparatów chemicznych służących do pielęgnacji gresów wybór środków chemicznych jest ogromny. Wskazanym jest, aby przed użyciem wybranego środka pielęgnującego dokładnie zapoznać się z informacją o jego zastosowaniu. Istnieje też kilka domowych sposobów, które skutecznie czyszczą i są przyjazne dla środowiska. Jednym z nich jest ocet, który dodatkowo czyści fugi. Niestety zapach wydzielany przez ocet będzie odczuwalnym w naszej łazience jeszcze kilka godzin po jego zastosowaniu. Fakturowane płytki podłogowe mogą być trudniejsze do wyczyszczenia.

Często płytki drewnopodobne stosuje się także na ścianach. To idealne rozwiązanie do kabin prysznicowych, nad wanną czy w okolicy toalety. Warto jest także poeksperymentować podczas układania płytek. Modna w czasach PRL-u jodełka znowu wraca do mody i nadaje pomieszczeniom eleganckiego i niepowtarzalnego wyglądu. To dość skomplikowana technika, jeżeli chodzi o podłogi z płytek drewnopodobnych. Ważne jest, aby odpowiednio przyciąć płytkę. W zależności od kąta przycięcia rozróżniamy jodełkę klasyczną- płytki układane są pod kątem 90 stopni, francuską - kafelki łączą się pod kątem 45 stopni i węgierską -płytki układane są pod kątem 60 stopni.

0
Płytki w kolorze drewna