Kuchnia narożna

Kuchnia - Rodzaj kuchni kuchnia narożna - aranżacje, inspiracje 2022

Każdy chyba zetknął się z problemem funkcjonalnego zagospodarowania przestrzeni kuchennej. Kuchnia to takie miejsce, w którym zawsze brakuje miejsca to na sprzęt AGD, to na blat roboczy. Bardzo praktycznym rozwiązaniem są kuchnie narożnikowe , które w maksymalnym sposób potrafią wypełnić nawet niewielką przestrzeń przeznaczoną na kuchnię. W kuchni narożnikowej każdy jej centymetr jest optymalnie zagospodarowany, co sprawia, że kuchnia staje się przestrzenią bardzo praktyczną i wygodną.

Nie masz jeszcze konta w AboutDecor?

Nie masz jeszcze konta w AboutDecor?

Zbieraj inspiracje na swoim koncie

Kuchnia z białymi, frezowanymi frontami

Kuchnia

Kuchnia z białymi, frezowanymi frontami

Kuchnia w kształcie litery U z oknami

Kuchnia

Kuchnia w kształcie litery U z oknami

Aneks kuchenny na wymiar do zabudowy

Kuchnia

Aneks kuchenny na wymiar do zabudowy

Kuchnia 1

Kuchnia

Kuchnia 1

Kuchnia 1

Kuchnia

Kuchnia 1

Mała kuchnia w mieszkaniu w bloku

Kuchnia

Mała kuchnia w mieszkaniu w bloku

Kuchnia w biało-drewnianej aranżacji

Kuchnia

Kuchnia w biało-drewnianej aranżacji

Nowoczesna i funkcjonalna kuchnia

Kuchnia

Nowoczesna i funkcjonalna kuchnia

Kuchnia z drewnianym blatem w zabudowie

Kuchnia

Kuchnia z drewnianym blatem w zabudowie

Współczesna, mała kuchnia w zabudowie

Kuchnia

Współczesna, mała kuchnia w zabudowie


Kuchnia narożna

Funkcjonalna i dobrze zaprojektowana kuchnia to miejsce, gdzie przygotowywanie posiłku będzie czystą przyjemność. Powiedzenie, że kuchnia jest sercem domu sprawia, że miejsce to wypełnić należy miłością nie tylko do potraw, ale do przyjaciół i rodziny. W dobrze zaprojektowanej kuchni znajdzie się miejsce na wszystko. Nawet mała i wąska kuchnia może stać się miejscem praktycznym i wygodnym. Nowocześnie zaaranżowana kuchnia potrafi maksymalnie wykorzystać każdą dostępna przestrzeń. Najbardziej ergonomiczną, a zarazem wygodną kuchnią jest kuchnią narożna. Dzięki praktycznemu rozłożeniu zabudowy w kształt litery L uzyskujemy dodatkową przestrzeń na robocze blaty i narożnikowe szafki.

Dobry plan to podstawa

Aby w pełni wykorzystać potencjał narożnej kuchni zacznijmy od ulokowania jej w przestrzeni naszego pomieszczenia kuchennego lub salonu połączonego z kuchnią i jadalnią. Dopasujmy kuchnie do siebie, zaplanujmy szafki i blaty w taki sposób, aby pomieścić w nich jak najwięcej sprzętu AGD i akcesoriów niezbędnych w każdej kuchni. Kuchnie narożne w kształcie litery L świetnie nadają się do kuchni połączonych z salonem.

Podział kuchni na strefy

Aby maksymalnie wykorzystać potencjał kuchni narożnej dobrze podzielić ją na strefy, które będą wyposażone pod zadania jakie dana strefa ma spełniać. Podzielmy kuchenną przestrzeń na strefy: przygotowania posiłków, gotowania i pieczenia, zmywania, przechowywania żywności. Tak zorganizowana kuchnia, będzie też łatwiejsza do zaprojektowania. Lodówka otwiera nam w kuchni strefę przechowywania żywności, a całość przykładowo zamyka zmywarka i zlewozmywak -wyznaczające strefę zmywania. Duży blat to oczywiście miejsce, gdzie przygotujemy posiłki a szafki nad nim będą idealnym miejscem do przechowywania zapasów. Kuchenka gazowa czy blat indukcyjny z piekarnikiem to nasza strefa gotowania i pieczenia. Jeżeli znajdziemy jeszcze fragment blatu przy kuchence to będzie to idealne miejsce do odkładania patelni czy gorących garnków. Pamiętajmy, aby sprzęt, z którego korzystamy najczęściej umieszczać na poziomie oczu, rzadziej używane akcesoria lądują w najwyżej zamontowanych półkach, bądź szafkach znajdujących się na samym dole naszej kuchni.

Zagospodarowanie ślepego narożnika

Najbardziej problematycznym miejscem w każdej kuchni narożnej jest tzw. ślepy narożnik. Dobranie odpowiedniej szafki narożnej pozwoli nam zaoszczędzić powierzchnie, która w kuchni zawsze jest na wagę złota. Dobrze zaprojektowana szafka narożnikowa pozwoli na łatwy dostęp do sprzętów w niej przechowywanych. Na rynku dostępnych jest wiele systemów z ciekawymi rozwiązaniami, które pozwalają dosłownie jednym ruchem ręki wydobyć jej zawartość. Nowatorskie systemy narożnikowe pozwalają maksymalnie wykorzystać powierzchnie takiej szafki. Na przykład półki można dowolnie wyregulować do wysokości garnków i rondli.

Trendy aranżacyjne narożnikowej kuchni

Zadbajmy, aby nasza kuchnia nie tylko była funkcjonalna, ale także aby była stylowa. Kuchnia narożnikowa otwarta przede wszystkim musi współgrać z przestrzenią, z którą jest połączona. Jeżeli jest to salon, niech nasza kuchnia łączy się spójną stylistycznie podłogą. Niech nasz sprzęt AGD zniknie z blatów i znajdzie swoje miejsce w szafkach i szufladach. Tak ważna w każdej kuchni funkcjonalność, niech weźmie górę na dekoracyjnością. Nowoczesna kuchnia to kuchnia minimalistyczna z designerskimi dodatkami w postaci lamp i ciekawym doborem blatów. Może to być egzotyczne drewno takie jak bambus czy szlachetny kamień- np. granit.

Kuchnia narożna