Fundusze europejskie flaga logotyp Rzeczpospolita Polska flaga Unia Europejska flaga logotyp

Biała cegła na ścianie w kuchni, salonie - pomysł na cegłę w nowoczesnych wnętrzach

Aboutdecor - shutterstock

Jeśli chcemy nadać wnętrzu charakteru, to zamiast sięgania po tradycyjne płytki, warto zdecydować się na białą cegłę, która pasuje do każdej aranżacji wnętrza. Jest to uniwersalne rozwiązanie zarówno w przypadku pomieszczeń urządzonych w stylu nowoczesnym, jak i tych w których stawia się na klasykę. Co przemawia na korzyść białej cegły w kuchni i salonie?

Biała cegła we wnętrzach sposobem na nowoczesną i elegancką aranżację

Jasne kolory optycznie powiększają pomieszczenie, dlatego też jeśli pragniemy uzyskać bardziej przestronny salon, warto zdecydować się na ścianę z białej cegły. Najlepszy efekt można uzyskać, zestawiając ją z ciemną i połyskującą podłogą. Taka ściana sama w sobie stanowi już dekorację wnętrza i nadaje jej charakteru. Jest to świetna alternatywa dla tapety, płytek i farby. Bardzo ważne jest to, aby cegła znalazła się jedynie na jednej ścianie czy też na jej fragmencie. W przeciwnym razie zdominuje ona aranżację. W pokoju dziennym idealnie sprawdzi się jako tło do telewizora, zestawu wypoczynkowego czy kominka. Jeśli chcemy podkreślić wzór białych cegieł na ścianie, to warto wybrać fugę w odmiennym odcieniu niż kolor okładziny. Świetnie wygląda biała cegła z ciemną fugą.

Biała cegła w Twojej kuchni

0
Biała cegła w kuchni nad blatem.

Świetnie sprawdza się biała cegła w kuchni , gdyż dzięki niej ściana wygląda bardzo efektownie. Znakomicie komponuje się z bielą, brązami i bezami oraz bardziej intensywnymi kolorami. Jeśli cenimy sobie nowoczesne i ekologiczne rozwiązania, to jak najbardziej warto połączyć cegłę z materiałami wykończeniowymi wykonanymi z drewna, metalu, szkła czy nawet stali. Tak naprawdę to cegła w kuchni jest tak uniwersalnym rozwiązaniem, że sprawdzi się zarówno w przypadku klasycznych wnętrz, jak również tych nowoczesnych i minimalistycznych. Ponadto białą cegłę można w każdej chwili przemalować na dowolny kolor, odmieniając w szybki sposób wygląd wnętrza. Na korzyść cegły przemawiają nie tylko jej walory estetyczne i ekologia, ale także trwałość i solidność. Jest ona odporna na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć czy też tłuszcz. Nie trzeba również przejmować się tym, że zacznie blaknąć. Jeśli zadbamy o to, aby ściana z cegieł została dobrze zabezpieczona i będziemy ją prawidłowo pielęgnować, to bez wątpienia pozostanie piękna i będzie nam służyć przez długie lata. Do zalet ceglanej ściany w kuchni można zaliczyć także jej właściwości wygłuszające.

Obecnie mamy bardzo duże pole do popisu, jeśli pragniemy sięgnąć w przypadku kuchni po ceglane rozwiązania. Oprócz cegły ceramicznej mamy do dyspozycji płytki klinkierowe czy płytki kamienne imitujące cegłę. Są także tapety o strukturze cegły. Jeśli chcemy mieć białą cegłę na ścianie, na której znajduje się zlew, piekarnik i stół roboczy, to warto zabezpieczyć ją szkłem. Biała cegła świetnie komponuje się z kolorowymi dodatkami i akcesoriami – najlepiej z tymi w intensywnym barwach. Po cegłę warto także sięgać w pomieszczeniach urządzonych w stylu loftowym. Tak naprawdę to biel wspaniale łączy się z każdym materiałem i kolorem, więc mamy ogromne możliwości aranżacyjne. Biele i szarości nigdy też nie wychodzą z mody.

0
Biała cegła w salonie z kominkiem to popularna aranżacja.