Artykuły

Wykorzystanie mechanizmów AI w branży Home & Decor

Wykorzystanie mechanizmów AI w branży Home & Decor

Silnikiem napędowym rozwoju nowoczesnej gospodarki opartej o wysoką technologię stają się systemy uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. Technologia ta pozwala na przyspieszenie przemian na każdym etapie rozwoju przedsiębiorstwa. Społeczeństwo coraz częściej spotyka się z urządzeniami i narzędziami wykorzystującymi mechanizmy AI, często nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Czytaj więcej
AboutDecor na 4Design Days

AboutDecor na 4Design Days

AboutDecor na największych targach architektury, designu i wyposażenia wnętrz - 4Design Days. W dniach 27-30 stycznia 2022 będziemy gościć na 6. już edycji najbardziej prestiżowego wydarzenia poświęconego rynkowi designu, architektury wnętrz i wzornictwa - 4Design Days w Katowicach. To największe tego typu spotkanie specjalistów z branży home&decor w tej części Europy, które odbywa się jak co roku, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. 

Czytaj więcej
Biokominek jak działa i czym się różni od tradycyjnego kominka?

Biokominek jak działa i czym się różni od tradycyjnego kominka?

Chyba nie ma osoby, która nie marzyłaby o przytulnym salonie z kominkiem. Niestety często układ pomieszczenia oraz brak możliwości podłączenia instalacji kominowej sprawia, że musimy zrezygnować z wymarzonego kominka w salonie. Ciekawą alternatywą do tradycyjnego kominka jest biokominek. To bardzo wygodna alternatywa nie tylko zdobiąca wnętrze, ale również jako źródło ciepła. Biokominek jest w bardzo zbliżony sposób podobny do kominka i mimo że zewnętrznie często nie znajdziemy zbyt wiele różnic to konstrukcyjną i funkcjonalnością różni się bardzo od tradycyjnego kominka.

Czytaj więcej
Jak urządzić pokój młodzieżowy?

Jak urządzić pokój młodzieżowy?

Kiedy nasze dzieci zaczynają dorastać i z okresu dziecięcego przechodzą w okres nastolatka a następnie nie wiadomo, kiedy stają się młodzieżą, ich pokój powoli nabiera nowych funkcji. Obok strefy beztroskiego odpoczynku pojawia się strefa do nauki. Zabawa i relaks powoli wypierane są przez kreatywność i zdobywanie wiedzy i doświadczenia. Pojawia się element buntu, poszukiwań. W naszych dzieciach powoli kształtuje się gust i samodzielność myślenia. To czas, kiedy chcą bardziej decydować o sobie i świadomie podejmować decyzje, włącznie z wszelkimi konsekwencjami. Niech pierwszą ważną i samodzielną decyzją naszego dojrzałego nastolatka będzie to jak wyglądać ma jego pokój.

Czytaj więcej
Jak wieszać obrazy na ścianie?

Jak wieszać obrazy na ścianie?

Ktoś, kto choć raz w swoim życiu wieszał obraz na ścianie wie, jak trudną sztuką jest powiesić go bez niszczenia ściany. Jak to zrobić bez wiercenia i dziurawienia ściany? Czy jest to możliwe, aby duży i ciężki obraz ozdobił nasz salon bez strat w postaci dziury w ścianie nad nasza ulubioną kanapą? Obrazy są dla salonu niewątpliwą dekoracją i nadają mu niepowtarzalny i elegancki wygląd. Podpowiemy jak umiejętnie powiesić obraz w salonie nie niszcząc ściany i sprawiając, że stabilnie i bezpiecznie będzie wisiał jeszcze przez wiele lat.

Czytaj więcej
Jak zbudować oczko wodne, krok po kroku.

Jak zbudować oczko wodne, krok po kroku.

Aby samodzielnie zbudować niewielkie oczko wodne w ogrodzie, musimy dobrze rozplanować pracę. Nie jest to proste zadanie i samodzielne wykonanie tego rodzaju instalacji ogrodowej będzie wymagało od nas nie lada wysiłku. Wszelkie prace ziemne i prace związane z przygotowywaniem wykopu pod miejsce napełnienia wodą, odpowiednie zabezpieczenie dna oczka wodnego, a także wszystkie prace związane z estetyką i otoczeniem naszej sadzawki sprawiają, że bez dobrego planu ani rusz. Poniżej opowiemy jak krok po kroku przygotować prace związane z budową oczka wodnego.

Czytaj więcej
Jaki kolor pasuje do różowego?

Jaki kolor pasuje do różowego?

Kolor różowy to wypadkowa dwóch kolorów: białego i czerwonego. Ten kolor często występujący w naturze, sama nazwa nie tylko w języku polskim pochodzi od nazwy jego kwiatowego odpowiednika – róży. Kolor różowy jest kolorem radosnym i wesołym. Dlatego aranżacje wnętrz w tym kolorze powinny kojarzyć się tylko z dobrymi rzeczami. Ponieważ kolor ten kojarzy się z kobiecością to często wybierany jest do produktów używanych przez kobiety. Ale odpowiednio dobrany i zastosowany w połączeniu z innymi kolorami może i zadowolić niejednego mężczyznę.

Czytaj więcej
Jaka temperatura w pomieszczeniach?

Jaka temperatura w pomieszczeniach?

Odpowiednia temperatura w pomieszczeniach w mieszkaniu a także w miejscu pracy ma niewątpliwy wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie a także na wydajność pracy. Każdy z nas ma własne predyspozycje co do temperatur w których optymalnie się czuje. Jedni wolą niskie temperatury i 18 st. to dla nich górna granica ciepła, inni natomiast uwielbiają ciepło na poziomie 23-24 st. C. Poniżej przedstawimy informacje na temat zalecanych przez lekarzy, ale także przez instalatorów temperatur. Ponieważ ich odpowiedni dobór będzie miał znaczny wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale i na nasz rodzinny budżet.

Czytaj więcej
Jak zamontować sufit podwieszany?

Jak zamontować sufit podwieszany?

Montaż sufitu podwieszanego nie jest wcale tak trudnym zadaniem jak mogłoby się wydawać. Czynność ta na pewno poprawi wygląd stropu, sprawi, że będziemy mieć gładki i estetyczny sufit oraz poprawi jego izolacyjność cieplną i akustyczną. Podwieszany sufit z płyt kartonowo-gipsowych czy ze specjalnych kasetonów dodatkowo ułatwi nam montaż oświetlenia. Postaramy się opisać jak w kilku krokach wykonać sufit podwieszany i jak samodzielnie go zamontować.

Czytaj więcej
Jak urządzić małą kuchnię w bloku?

Jak urządzić małą kuchnię w bloku?

Aranżacja małej kuchni w bloku może spędzać sen z powiek niejednemu właścicielowi małego mieszkania. Mała kuchenna przestrzeń często wynikająca z ograniczeń metrażowy to wyzwanie dla architekta czy osoby zajmującej się wystrojem wnętrz. Urządzenie takiej przestrzeni może być nie lada wyzwaniem, ale może też sprawić ogromną radość i satysfakcję. Sztuką jest zamienienie małej niefunkcjonalnej kuchni w praktyczną i zarazem ładną i stylową przestrzeń. Co więcej nasza mała kuchnia wcale nie musi być miejscem nudnym a kilka trików sprawi, że optycznie powiększymy jej niewielką przestrzeń. Może nawet pokusimy się o małe zmiany w rozkładzie przestrzeni mieszkania. Poniżej kilka propozycji jak skutecznie zaaranżować małą kuchnię w bloku.

Czytaj więcej
Jak malować farbą lateksową?

Jak malować farbą lateksową?

Farby lateksowe cieszą się obecnie ogromna popularnością. Ich niezwykła trwałość, łatwość malowania i bogata kolorystyka sprawiają, że wybieramy je częściej niż innego rodzaju farby. O niezwykłych właściwościach farby lateksowej decydują przede wszystkim duże zawartości żywicy. Wysoka przyczepność do powierzchni, praktycznie brak drażniącego zapachu i doskonałe krycie sprawiają, że farby lateksowe to często produkt pierwszego wyboru. Powłoka wytwarzana przez tę farbę jest paroprzepuszczalna, a co za tym idzie sprawia, że ściana „oddycha”. I rzecz chyba najważniejsza, farby lateksowe są odporne na promieniowanie UV i łatwe do zmycia i szorowania. Ich odporność na warunki fizyczne jest wręcz legendarna.

Czytaj więcej
Jak urządzić balkon w bloku?

Jak urządzić balkon w bloku?

Posiadanie swojego balkonu w dzisiejszych czasach to jak wygrana na loterii. Nawet jeżeli nie jest to na tyle przestronne miejsce, aby wstawić tam meble tarasowe, to nadal jest to przestrzeń, którą można ciekawie i praktycznie zaaranżować. W naszym poradniku podpowiemy, jak stworzyć przytulny i praktyczny balkon, z którego będzie można korzystać aż do późnej jesieni.

Czytaj więcej
Jak przemalować, pomalować meble?

Jak przemalować, pomalować meble?

Meble pokryte popularną okleiną, czyli samoprzylepną folią PCV i dodatkowo zabezpieczone laminatem, są często spotykane w polskich domach. Wynika to między innymi z ich niewysokiej ceny jak i mnogości dostępnych wzorów i kolorów. Ale co zrobić jak meble się znudzą? Nasze meble z okleiny nadal są funkcjonalne i niezniszczone, ale planujemy zmianę wystroju wnętrza i stara kolorystyka nie będzie pasowała do zaplanowanego przez nas salonu. Co wtedy zrobić? Przecież nie wyrzucimy jeszcze niezniszczonych mebli. A więc pomalujmy je! Pomalowanie takich mebli nie jest wcale tak trudną czynności jakby mogło nam się wydawać. Wystarczy tylko wałek albo pędzel i odpowiednia farba, aby nasze stare meble zyskały nowy look.

Czytaj więcej
Jak wyczyścić kabinę prysznicową?

Jak wyczyścić kabinę prysznicową?

Nasza łazienka powinna być miejscem czystym i zadbanym. Estetyczny wygląd i porządek w łazience to sprawa priorytetowa. Z doświadczenia wiemy, że najtrudniejsza do wyczyszczenia w łazience jest kabina prysznicowa. Rdza, kamień i inne osady sprawiają, że wyczyszczenie naszej kabiny prysznicowej może być uciążliwe. Dodatkowo jest to przestrzeń pełna zakamarków i miejsc trudnodostępnych. Szczególnie dotyczy to kabin z brodzikiem. O wiele łatwiejsze do czyszczenia są kabiny typu walk-in.

Czytaj więcej
Jak kłaść płytki?

Jak kłaść płytki?

Aby ułożyć płytki w Twojej łazience, salonie czy garażu wcale nie musisz posiadać nadprzyrodzonych umiejętności ani mieć czarnego pasa w majsterkowaniu i robotach budowlanych. Jeżeli zdecydujesz się na samodzielne układanie płytek na podłodze i na ścianie, warto abyś poznał podstawowe techniki układania i fugowania płytek, oraz jakich narzędzi będziesz potrzebował do wykonania tej czynności. W naszym poradniku spróbujemy w przystępny sposób opisać proces układania glazury i terakoty.

Czytaj więcej