Ściany betonowe w salonie

Salon - Ściany Beton - aranżacje, inspiracje 2022

Betonowa ściana w salonie to z pewnością najpopularniejsza aranżacja ostatnich lat, a styl loft ciągle utrzymuje się w top 10 największych hitów aranżacyjnych od wielu lat. Beton dekoracyjny na ścianie w salonie to najmodniejszy sposób na ozdobienie ściany w salonie. O tym jak prawidłowo zaaranżować betonową ścianę w salonie i z czym połączyć beton, aby nasz salon stał się miejscem przytulnym i klimatycznym dowiecie się w dalszej części tekstu

Szukaj w swoim mieście

Szukaj w swoim mieście

Specjaliści od Remontów 2022

Salon z małą kuchnią w zabudowie

Salon

Salon z małą kuchnią w zabudowie

Duży salon z antresolą i schodami

Salon

Duży salon z antresolą i schodami

Szukaj w swoim mieście

Szukaj w swoim mieście

Specjaliści od mebli na Wymiar

Salon połączony z kuchnią otwartą

Salon

Salon połączony z kuchnią otwartą

Duży salon z szaro-czarnym klimacie

Salon

Duży salon z szaro-czarnym klimacie

Salon z punktowym oświetleniem

Salon

Salon z punktowym oświetleniem

Nie masz jeszcze konta w AboutDecor?

Nie masz jeszcze konta w AboutDecor?

Zbieraj inspiracje na swoim koncie

Salon z bambusowymi żaluzjami

Salon

Salon z bambusowymi żaluzjami


Betonowa ściana w salonie

W rankingu najczęściej stosowanych aranżacji w salonie w stylu loft betonowa ściana jest niewątpliwym zwycięzcą, a beton dekoracyjny jest z pewnością najczęściej stosowany materiałem do pokrycia ścian. Nieograniczone możliwości aranżacyjne betonu sprawiają, że łączony jest on z przeróżnymi materiałami nadając wnętrzu niepowtarzalnego loftowego wyglądu. 

Uniwersalna betonowa aranżacja

Beton ze względu na swój kolor i strukturę idealnie pasuje do każdego wnętrza. Szara, cementowa barwa to co prawda chłodny, ale za to bardzo neutralny kolor, który jest w stanie wprowadzać do wnętrza nowoczesny i industrialny look. Betonowa ściana w salonie od razu nasuwa skojarzenia z industrialnymi loftami, gdzie króluje minimalizm i rządzą stalowe lub drewniane dodatki. Niestety nie w każdym mieszkaniu uda się zachować oryginalną, betonową ścianę. Naprzeciw wychodzą nam producenci farb i płytek ceramicznych, którzy do perfekcji opanowali sztukę imitacji betonu.

Farba betonowa jest chyba najprostszym sposobem na uzyskanie efektu betonu architektonicznego na ścianie. Na rynku farb producenci prześcigają się w kolorach zbliżonych do betonowego. W zależności od sposobu nakładania nasza betonowa ściana może przypominać gładki, świeżo wylany beton lub być pełna ubytków lub nierówności. Dla wzmocnienia efektu można ścianę wykleić płytami z betonu architektonicznego, które nadadzą salonowi niepowtarzalnego stylu.

Aranżacja salonu z betonową ścianą

Neutralny kolor betonu sprawia, że pasuje on do każdego innego koloru. Co daje nam nieskończone możliwości aranżowania wnętrza naszego salonu. Betonowy kolor, zbliżony do szarego, śmiało możemy łączyć z kontrastowymi i mocnymi kolorami jak i bardziej przygaszonymi i pudrowymi barwami.  Tony ciepłe, tony chłodne – uniwersalność koloru betonowej szarości sprawią, że wszystko zdaje się do niego pasować. Beton połączony z drewnem lub metalem to ponadczasowa aranżacja. Ale najmodniejsza betonowa ściana to ściana w salonie w stylu industrialnym. Na tle takiej ściany wyraziste dodatki w kolorze czarnym, czerwony albo żółty zrobią prawdziwą furorę. 

Jeżeli chcemy trochę ocieplić salon z betonową ścianą to zadbajmy o dodatki w jasnych i ciepłych kolorach takich jak beż czy ciepłe odcienie białego. Jasne drewno na podłodze i meble utrzymane w podobnej kolorystyce wprowadzą do naszego salonu zawsze modny styl skandynawski. 

Beton architektoniczny świetnie komponuje z czernią i bielą, dlatego zadbajmy, aby nasze meble utrzymać w konwencji black&white. Każdy miłośnik loft i industrial potwierdzi, że efekt betonu na ścianach salonu to najlepszy wybór stosowany przez ludzi lubiących nieszablonowe rozwiązania i oryginalne dodatki.

Beton dekoracyjny w salonie