Fundusze europejskie flaga logotyp Rzeczpospolita Polska flaga Unia Europejska flaga logotyp

Toaletka w małym salonie

Salon - Dodatki Toaletka aranżacje, inspiracje 2024

Kosmetyczny kącik w salonie to może dość zaskakująca aranżacja, ale jeżeli nasza sypialnia jest na tyle mała, że mieści się w niej tylko łóżko, salon może okazać się równie dobrym miejscem na wstawienie toaletki. Toaletka to nie tylko miejsce gdzie odbywają się zabiegi pielęgnacyjne, ale także mała oaza spokoju i wyciszenia. Dlaczego warto mieć toaletkę? O tym przeczytacie w dalszej części artykułu.


Zobacz co radzą specjaliści!


Toaletka w salonie

Mały salon z toaletką może być dla wielu zaskakującą aranżacją, ponieważ ten rodzaj mebla prędzej spodziewamy się znaleźć w sypialni. A to dlatego, że zaraz po przebudzeniu bardzo naturalnym jest rozpocząć zabiegi pielęgnacyjne w miejscu naszego snu. W przypadku salonu warto zwrócić uwagę na jego funkcjonalność i design. Warto tez zastanowić się nad charakterem naszego salonu. Czy ma on służyć wyłącznie do rodzinnego odpoczynku czy może jednocześnie być jadalnią i przestrzenią biurową. Podpowiemy, jak urządzić wygodny i praktyczny salon z toaletką.

Funkcjonalny i stylowy salon

Jedną z głównych funkcji salonu jest wypoczynek, dlatego powinniśmy zadbać o to, aby nasz salon był wygodny i praktyczny zarazem. Nie zaszkodzi, jeżeli będzie także miejsce stylowym i po prostu ładnym.  Każdy salon powinien posiadać wygodną kanapę lub rozkładany narożnik, który także może pełnić funkcję łóżka w przypadku, gdy odwiedzą nas niespodziewani goście i zdecydują się nocować. Kanapa to także miejsce, gdzie w komfortowych warunkach możemy obejrzeć ulubiony film czy serial.  Dlatego kolejnym meblem w naszym salonie będzie półka na telewizor i nie zaszkodzi mały stolik kawowy, na którym może w każdej chwili postawić przekąski czy wspomnianą wcześniej kawę lub herbatę.  Jeżeli nasz salon jest na tyle duży i planujemy regularnie spożywać w nim posiłki wtedy powinniśmy zadbać o wygodny stół i krzesła. Ale co w przypadku, gdy zamarzy nam się toaletka w salonie?

Toaletka w małym salonie

Kosmetyczny kącik w salonie to może dość zaskakująca aranżacja, ale jeżeli nasza sypialnia jest na tyle mała, że mieści się w niej tylko łóżko, salon może okazać się równie dobrym miejscem na wstawienie toaletki. Toaletka, szczególnie dla Pań, może okazać się miejscem, gdzie nie tylko zadbają o wygląd zewnętrzny, ale również zrelaksują się i odpoczną. Dlaczego warto mieć toaletkę? Toaletka to miejsce do przechowywania wszystkich akcesoriów kosmetycznych od wacików zaczynając, poprzez przybory do makijaży a na urządzeniach takich jak suszarka do włosów czy prostownica kończąc. Czasami łazienka może okazać się zbyt mała, aby pomieścić te wszystkie akcesoria, dlatego warto zainwestować w nawet niewielką toaletkę. Łazienka często jest miejscem, gdzie brak naturalnego światła oraz poranny natłok użytkowników, może utrudniać spokojne wykonanie makijażu czy innych zabiegów urodowych. Dlatego toaletka z niewielkim lustrem ustawiona w zacisznym kącie salonu, może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. 

Idealnie będzie ustawić toaletkę w pobliżu okna, aby prawidłowo ją oświetlić. U osób praworęcznych dobrze będzie ulokować toaletkę w taki sposób, aby okno znajdowało się po lewej stronie, u osób leworęcznych odwrotnie. Ważne jest, aby miejsce było na tyle zaciszne i odosobnione, aby osoba korzystająca z toaletki miała poczucie prywatności i pewnej intymności.

Salon z toaletką