Cegła na ścianę w salonie

Salon - Ściany Cegła - aranżacje, inspiracje 2022

Moda na cegłę na ścianę trwa od wielu lat. Płytki z cegły idealnie wkomponują się w salonie. Mogą ozdabiać ścianę, na której wisi telewizor, ale też idealnie będą pasowały na ścianę za sofą. Cegłę można również wykorzystać do obudowy kominka czy też kolumn w naszym salonie. Są różne rodzaje i kolory cegły. Tańszym rozwiązaniem jest tapeta z wzorem cegły. Dobra jakość tapety w 100% odzwierciedli rzeczywisty obraz cegły. Przy odpowiedniej koncepcji cegła będzie idealnie pasowała do większości stylów.

Salon z kuchnią w stylu loft

Salon

Salon z kuchnią w stylu loft

Salon z meblami w zabudowie

Salon

Salon z meblami w zabudowie

Szukaj w swoim mieście

Szukaj w swoim mieście

Specjaliści od mebli na Wymiar

Szukaj w swoim mieście

Szukaj w swoim mieście

Specjaliści od Remontów 2022

Salon urządzony meblami z firma IKEA

Salon

Salon urządzony meblami z firma IKEA

Salon w domu w stylu rustykalnym

Salon

Salon w domu w stylu rustykalnym

Korzystaj z wszystkich funkcjonalności

Korzystaj z wszystkich funkcjonalności

Załóż konto w AboutDecor!

Niska biblioteczka ze starego drewna

Salon

Niska biblioteczka ze starego drewna

Salon z otwartą szafka na książki

Salon

Salon z otwartą szafka na książki

21

Salon

21

20

Salon

20

18

Salon

18

Drewniany stojak na kwiaty

Salon

Drewniany stojak na kwiaty


Cegła na ścianę w salonie

Cegła dekoracyjna doskonale wkomponuje się w tło Twojego salonu. Wykorzystując cegłę w salonie zyskujemy modną aranżację w stylu industrialnym, loftowym czy retro. Cegłą w salonie może być zwykły mur odkryty w czasie remontu spod starych warstw tynku. Nasze wnętrze staje się wtedy przytulniejsze i ciepłe. Cegła na ścianę to także mogą być płytki cementowe odzwierciedlające klimat panujący w Średniowiecznej Europie. Wtedy czerwoną cegłę wykorzystywano do budowy murów obronnych, zamków czy obiektów sakralnych. Wybierając cegłę na ścianę w salonie warto zrobić samemu projekt z jakiego materiału, ma być wykonana i jaki ma mieć kolor.

Czerwona cegła do jakich kolorów ścian pasuje?

Białe ściany bądź kremowe i czerwona cegła w salonie to połączenie idealne. Zaletą jest to, że jasne kolory rozświetlają pomieszczenie. Przytulnie w takim wnętrzu będą wyglądały szare meble bądź szare dodatki. Wybierając czerwoną cegłę i szare ściany , aby trochę rozjaśnić nasz salon wybierzmy meble w kolorze białym. Klasyczne rozwiązania będą najbardziej praktyczne w naszym salonie. Fuga do cegły powinna być dopasowana pod kolor ścian.

Jaką cegłę wybrać jako dekoracyjną?

Cegła w stylu retro jest bardzo modną aranżacją ostatnich lat. Bardzo ważne jest przy wyborze cegły z odzysku, aby znać źródło jej pochodzenia. W ten sposób możemy uniknąć nieprzyjemnych zapachów w naszym salonie. Najczęściej decydujemy się na cegłę cementową. Cegła cementowa doskonale odzwierciedla charakter starego budownictwa. Ich zaletami jest prosty montaż i zachowany oryginalny styl. Kolory cegły dekoracyjnej na ścianie to między innymi: klasyczna czerwień, biel, szarość, odcienie brązu i beżu.

Jak dbać o cegłę na ścianie?

Dużym minusem cegły na ścianie jest jej wilgotność. Jeżeli odpowiednio zaimpregnujemy cegłę to z pewnością nic takiego się nie wydarzy w naszym domu. Do zmywania tłuszczu czy kurzu z cegły zaleca się preparaty alkaiczne. Resztek klejów, zapraw i wykwitów solnych możemy się pozbyć za pomocą środków chemicznych na bazie kwasów organicznych. W przypadku bardzo trudnych zanieczyszczeń, których nie możemy usunąć sami należy wykorzystać jeden ze sposobów, np. piaskowanie. Po wyczyszczeniu cegłę trzeba zaimpregnować. Nie jest to coś trudnego. Cegła do impregnacji musi być całkowicie sucha. Do impregnacji posłuży nam odpowiednio dobrana chemia w sklepie. Pamiętajmy, że różne efekty możemy otrzymać, np. zmienić im kolor, albo nabłyszczyć.

Cegła na ścianę czy sprawdzi się w każdym salonie?

Cegłą na ścianę powinna się sprawdzić w każdym salonie. Duży czy mały salon nie jest przeszkodą, aby zamontować cegłę na ścianie. Kwestią jest dopasowanie do siebie kolorów i odpowiedniego oświetlenia. Cegła na ścianę z pewnością doda Twojemu wnętrzu tematykę industrialną i to w tym stylu należy dobierać dodatki do salonu. Cegła na ścianę nie jest tanią inwestycją, ale jeżeli nie masz wystarczającej sumy pieniędzy to możesz kupić tapetę na ścianę z motywem cegły.

Cegła na ścianę w salonie