Fundusze europejskie flaga logotyp Rzeczpospolita Polska flaga Unia Europejska flaga logotyp

Bordowe ściany w salonie

Salon - Kolor ścian Bordowy aranżacje, inspiracje 2024

Salon to główne pomieszczenie w każdym mieszkaniu, dlatego niezwykle istotne jest, aby wyróżniał się on schludnym wykończeniem. Choć wiele osób sądzi, że kluczowe w aranżacji salonu są meble, to w rzeczywistości tak samo istotna jest kolorystyka ścian. W większości domów ściany są pomalowane na biało lub beżowo, albowiem spora część społeczeństwa jest utwierdzona w przekonaniu, że jasne barwy poprawiają estetykę i wprowadzają harmonię do wnętrza. Pomimo że jasne kolory mają wiele zalet i rzeczywiście dodają elegancji naszemu wnętrzu, to dobrym pomysłem jest także pójście pod prąd i postawienie na bordowe ściany w salonie. 

Zobacz co radzą specjaliści!


Bordowe ściany w salonie - dlaczego warto? 

Bordowe ściany w salonie mają wiele mocnych stron, dzięki czemu ich popularność rośnie w zawrotnym tempie. Pomimo że wiele osób obawia się malować swoje ściany na tak odważne kolory, to w rzeczywistości jakiekolwiek obiekcje przed podjęciem takiej decyzji są nieuzasadnione. Bordowy kolor jest bowiem uznawany za symbol elegancji i luksusu, dzięki czemu wnętrza utrzymane w takim klimacie mają wyjątkowy i niepowtarzalny klimat. Co więcej, bordowe ściany można bardzo łatwo łączyć z innymi kolorami, przez co stworzenie przytulnego i prestiżowego wnętrza nie jest niczym skomplikowanym. Dodatkową zaletą ścian w bordowych odcieniach jest fakt, że są one odporne na potencjalne zabrudzenia. Wszelkie zanieczyszczenia oraz nieczystości nie są na nich widoczne w takim stopniu jak na jasnych ścianach, w efekcie czego są nie tylko ładne, ale również funkcjonalne. 

Bordowe ściany - z czym łączyć? 

Pomimo że bordowe ściany w salonie mają niezwykle długą listę zalet, to muszą być odpowiednio zaaranżowane. Jeżeli zależy nam na stworzeniu estetycznego wnętrza, to bordowe ściany warto podkreślić złotymi gadżetami. Pomóc mogą w tym lustra ze złotymi ramami lub żyrandole. Dobrym sposobem na ciekawą aranżację mogą być również białe akcesoria, które dodadzą lekkości oraz harmonii naszemu wnętrzu. Postawienie na jasne panele lub białe meble w połączeniu z bordowymi ścianami wbrew pozorom nie jest złym pomysłem. Synkretyczne rozwiązania dodają bowiem salonowi wyjątkowego klimatu i sprawiają, że jest on wykonany w awangardowym stylu. Ciekawym patentem na kreatywne wykorzystanie bordowych ścian jest umieszczenie na nich obrazów z motywami historycznymi bądź pamiątkowych zdjęć. Dzięki temu salon stanie się jeszcze bardziej estetyczny i zyska niepowtarzalnego wdzięku. Jeżeli zależy nam na dodatkowym podkreśleniu walorów wizualnych ścian, to dobrym pomysłem jest również zakup bordowych firan. Sprawią one, że wnętrze nabierze powabu i będzie przypominało królewską komnatę.