Granatowe ściany w salonie

Salon - Kolor ścian Granatowy - aranżacje, inspiracje 2022

Wnętrze salonu w kolorze granatowym to jedna z bardziej eleganckich i ponadczasowych aranżacji.  Kolor granatowy kojarzy się ze spokojem, autorytetem, mądrością i powagą, przez co jest to idealna barwa do pomieszczeń, gdzie chcemy wypocząć i wyciszyć się.  Grupa kolorów bazujących na granacie świetnie pasuje do salonów w stylu skandynawskim, klasycznym czy nowoczesnym. Ponadczasowe zestawienie granatowego z białym na pewno spodoba się miłośników stylu marynistycznego. Po te i inne inspiracje zapraszamy do dalszej części tekstu.


Szukaj w swoim mieście

Szukaj w swoim mieście

Specjaliści od Remontów 2022

Salon z granatową ścianą

Salon

Salon z granatową ścianą

Salon z granatowymi ścianami

Salon

Salon z granatowymi ścianami

Salon z bordowymi ścianami

Salon

Salon z bordowymi ścianami

Szukaj w swoim mieście

Szukaj w swoim mieście

Specjaliści od mebli na Wymiar

Salon z różową ścianą

Salon

Salon z różową ścianą

Nie masz jeszcze konta w AboutDecor?

Nie masz jeszcze konta w AboutDecor?

Zbieraj inspiracje na swoim koncie


Granatowe ściany w salonie

Salon w kolorze granatowym to bardzo modna aranżacja, która idealnie sprawdzi się w e wnętrzach w stylu skandynawskich lub marynistycznym. Kolor granatowy należy do grup kolorów eleganckich i uspokajających. Salon w kolorze granatowym będzie na pewno niepowtarzalną aranżacją, przestrzegając podstawowych zasad urządzania wnętrz sprawi, że granatowy salon stanie się przemyślaną i dobrze skomponowaną aranżacją. Jak urządzić granatowy salon podpowiadamy poniżej.

Granatowy salon – inspiracje

Kolor granatowy to niezwykle elegancki kolor. To ciemna odmiana barwy niebieskiej i może tworzyć wiele kompozycji i odcieni od ciepłych granatów zaczynając, poprzez granaty rozjaśnione bielą na ciemnych, wpadających w czerń granatach kończąc. Kolor granatowy uosabia autorytet i powagę, ale i niezależność, jednocześnie jest kolorem, który pozwala na skupienie i wyciszenie.  Kolor granatowy to idealna barwa do salonu w stylu marynistycznym, także świetnie sprawdza się w stylu skandynawskim, angielskim i oczywiście nowoczesnym. Salon pomalowany na ten kolor będzie na pewno miejscem eleganckim i stylowym. Kolor granatowy świetnie współgra z drewnianymi dodatkami. Decydując się na salon w stylu skandynawskim, gdzie wszystkie meble wykonane będą z fornirowanego drewna sprawimy sobie wnętrze w wyjątkowym stylu retro-skandynawskim. Jeżeli w tym salonie znajdzie się miejsce na wygodny fotel uszak i tapicerowana kanapę, to uda nam się stworzyć idealną przestrzeń do relaksu i wypoczynku. 

Granatowa ściana w salonie

Wprowadzenie koloru granatowego do salonu powinno w dużej mierze być uzależnione od wielkości pomieszczenia. Jeżeli nasz salon jest przestrzenny to śmiało możemy pomalować wszystkie ściany na kolor granatowy. Jeżeli wnętrze salonu to niewielka przestrzeń, powinniśmy pomalować kolorem granatowym jedną ścianę, tak aby pomieszczenie nie zostało zbytnio przytłoczone lub zdecydować się tylko na dodatki w kolorze granatowym.  

Granatowa ściana świetnie komponuje się z szarościami, bielą, czy modnym kolorem miętowym.  Dla odważnych proponujemy miks koloru granatowego i bordowego, ale tylko przy założeniu, że przestrzeń salonu jest wystarczająco duża.
Ciemny granat pasuje do dodatków w kolorze jasnego drewna. Jeżeli zdecydujemy się na salon w stylu skandynawskim, z przewagą drewnianych elementów, to granatowa ściana pięknie podkreśli fakturę drewna.
Klasyczne i ponadczasowe zestawienie granatu i bieli to propozycja dla miłośników akcentów marynistycznych.

Industrialny granatowy salon nabierze dodatkowego charakteru wtedy, kiedy ścianę w kolorze granatowym zestawimy z cegłą na ścianie, białym sufitem i drewnianą podłogą. Wszystkie dodatki utrzymane w kolorze czarnym sprawią, że nasz granatowy salon stanie się ponadczasową aranżacją. 

Salon w kolorze granatowym