Szare ściany w salonie

Salon - Kolor ścian Szary - aranżacje, inspiracje 2022

Salon w kolorze szarym to jedna z bardziej modnych aranżacji. Urządzając nasz salon i decydując się na kolor szary wybieramy uniwersalny i łatwy do aranżacji kolor, którego plastyczność pozwala na zastosowanie różnych barw i faktur. Do szarego pasuje praktycznie każdy kolor, szczególnie wyraziste i kontrastowe dodatki. W naszym szarym salonie idealnie sprawdzą się wszelkie dodatki z naturalnego drewna, kamienia i szkła. Bardzo modny jest szary salon z szarymi dodatkami, różniącymi się od siebie odcieniami i strukturą. Dzięki taki zabiegom nasz szary salon nabierze minimalistycznego wyglądu i zawsze będzie modny.
Salon nowoczesny z elementami loft

Salon

Salon nowoczesny z elementami loft

Salon z białym biurkiem

Salon

Salon z białym biurkiem

Szukaj w swoim mieście

Szukaj w swoim mieście

Specjaliści od Remontów 2022

Salon z kuchnią w stylu loft

Salon

Salon z kuchnią w stylu loft

Projekt salonu z kominkiem

Salon

Projekt salonu z kominkiem

Szukaj w swoim mieście

Szukaj w swoim mieście

Specjaliści od mebli na Wymiar

Salon z małą kuchnią w zabudowie

Salon

Salon z małą kuchnią w zabudowie

Salon w stylu paryskim

Salon

Salon w stylu paryskim

Salon w stylu eklektycznym

Salon

Salon w stylu eklektycznym

Pokój chłopięcy w heksagony

Salon

Pokój chłopięcy w heksagony

Pokój dla gości w stylu nowoczesnym

Salon

Pokój dla gości w stylu nowoczesnym

Korzystaj z wszystkich funkcjonalności

Korzystaj z wszystkich funkcjonalności

Załóż konto w AboutDecor!

Projekt salonu w stylu modern classic

Salon

Projekt salonu w stylu modern classic

Nowoczesna kawalerka

Salon

Nowoczesna kawalerka


Modny szary salon

Kolor szary jest jednym z najmodniejszych obecnie kolorów. W branży wnętrzarskiej salon w kolorze szarym jest jedną z najbardziej topowych aranżacji. Niewątpliwą zaletą szarego koloru jest to, że pasują do niego wszystkie pozostałe barwy. Minimalistyczny i modny zarazem szary salon to salon, gdzie kolory dobierane są z umiarem. Sam kolor szary ma ponad 30 odcieni dlatego projektując salon w kolorze szarym możemy zestawiać ze sobą różne barwy i odcienie szarości. Jasne szarości idealnie pasują do drewna zarówno jasnego jak i ciemnego. Dodatkową zaletą szarego jest to, że łagodzi dominujące kolory i idealnie uzupełnia biel w każdym wnętrzu. Uniwersalność barwy szarej wywodzi się z tego, że jej bazowy odcień powstaje poprzez połączenie bieli i czerni. Szarość może być ciepła, beżowa wpadająca w zimny niebieski lub ciepły róż.

Kolor szary - idealny kolor do Twojego salonu

Kolor szary praktycznie pasuje do każdego wnętrza. Ale należy stosować go z umiarem i umiejętnie dobierać do odpowiednich pomieszczeń. Nasza modna szarość ma wpływ na nasze samopoczucie, dlatego powinniśmy unikać jej w sypialni i pokojach dziecięcych. Miejsca w których pracujemy i wymagają kreatywnego myślenia to miejsca, gdzie powinniśmy zastosować bardziej energetyczne kolory. Dlatego kolor szary idealny jest do pomieszczeń których wypoczywamy i relaksujemy się. Jednym z takich pomieszczeń jest salon. Aby nasz salon nie był smutny i nudny jak kolor szary zadbajmy o to, aby dodatki które użyjemy w salonie koloru szarego nadawały mu styl i różnorodność. Jednocześnie pilnujmy się, aby nasza elegancka szara przestrzeń nie nabrała kiczowatego wyglądu. Ponieważ kolor szary jest tak uniwersalnym kolorem i tak idealnie pasują do niego wszystkie naturalne dodatki takie jak drewno, kamień, metal i szkło- to jest on kolorem idealnym do salonu w stylu skandynawskim.

Szary salon w stylu skandynawskim i loftowym

Obecnie styl skandynawski jest jednym z najmodniejszych stylów. Charakteryzuje się swoistym minimalizmem, który połączony z dodatkami z materiałów pochodzenia naturalnego sprawi, że salon w stylu skandynawskim będzie miejscem nowoczesnym a jednocześnie bliskim naturze i ekologicznym. Drewniane czy kamienne dodatki ocieplają wnętrze salonu skandynawskiego. Jeżeli na ścianie naszego salonu skandynawskiego położymy farbę koloru szarego, to nasze wnętrze nabierze unikalnego i niepowtarzalnego wyglądu. Bardzo modne są szare salony w stylu skandynawskim , gdzie wszystkie dodatki mają różne odcienie szarości. Zabawa odcieniami a także różnymi fakturami materiałów, których użyjemy do aranżacji szarego salonu w stylu skandynawskim, pozwali nam na stworzenie miejsca, w którym nie tylko będziemy dobrze wypoczywać, ale sprawi, że nasz salon będzie ponadczasowo modny. Jeżeli zdecydujemy się na szare ściany wykonane z betonu architektonicznego lub materiałów imitujących beton to nasz salon nabierze niepowtarzalnego, loftowego charakteru. Nowoczesne, a jednocześnie minimalistyczny loftowy salon, nabierze swojego wyglądu poprzez surowe dodatki takie jak fabryczne lampy, metalowe regały czy ascetyczne szklane blaty stołów.

Harmonia koloru szarego

Szary kolor nabiera charakteru szczególnie w towarzystwie innych, wyrazistych kolorów. Ważne jest, aby między tymi barwami zachować harmonię i aby wzajemnie uzupełniały się. Jasne szarości są idealne do jasnego, naturalnego drewna, świetnie też współgrają z pastelowymi dodatkami. Szarość tworzy idealny duet z czystą bielą oraz łagodzi kontrastowe barwy. Kolor szary świetnie harmonizuje z ceglaną ścianą, umiejętnie wymieszany z żółcią staje się ciepłym kolorem, a połączony z niebieskim nabiera atrakcyjnej, zimnej barwy. Bardzo modne obecnie domieszki szarego z niebieskim to kolory takie jak: gainsboro - szary wpadający w jasny błękit i kolor gołębi - jasny, szaroniebieski odcień. Natomiast ciemny szary wpadający w fiolet to jakże modne marengo, ciemny szary z domieszką zieleni to szarość polowa zwana z niemieckiego feldgrau. Znany wszystkim szaroczarny grafit czy niemal wpadający w kolor czarny - antracyt to również jedne z topowych odcieni szarości.

Szare ściany w salonie