Fundusze europejskie flaga logotyp Rzeczpospolita Polska flaga Unia Europejska flaga logotyp

Łazienka dla dzieci, dziecięca - aranżacje

Łazienka - Rodzaj łazienki dziecięca aranżacje, inspiracje 2024

Jak zaprojektować idealną łazienkę zarówna dla dzieci jaki i dorosłych? Kluczem do zaprojektowania takiej łazienki jest słowo bezpieczeństwo i samodzielność. Zaprojektujmy łazienkę tak aby nasze dzieci czuły się w niej świetnie, a wszystkie funkcjonalności były dla dzieci łatwo dostępne. Niech to będzie kolorowa łazienka, zaaranżowana przez dziecko, z armaturą dostosowana do wysokości dziecka i z łatwo dostępnym włącznikiem światła i klamką na odpowiedniej wysokości. Dodatkowe bezpieczeństwo przed niekontrolowanym upadkiem dziecka zapewnią nam antypoślizgowe maty, które w łazience dostępnej dla dziecka są niezbędne.

Łazienka z prysznicem ze szklaną witryną

Łazienka

Łazienka z prysznicem ze szklaną witryną

Duża łazienka dla dzieci

Łazienka

Duża łazienka dla dzieci

Łazienka dla dzieci z lustrami

Łazienka

Łazienka dla dzieci z lustrami

Łazienka z fototapetą

Łazienka

Łazienka z fototapetą

Kolorowa łazienka dla dziecka

Łazienka

Kolorowa łazienka dla dziecka

Nowoczesna łazienka w stylu skandynawskim

Łazienka

Nowoczesna łazienka w stylu skandynawskim

Seledynowa łazienka

Łazienka

Seledynowa łazienka

Zestaw kolorowych łazienek

Łazienka

Zestaw kolorowych łazienek

Łazienka w kolorze pomarańczowo-żółty

Łazienka

Łazienka w kolorze pomarańczowo-żółty

Żółto-pomarańczowa łazienka

Łazienka

Żółto-pomarańczowa łazienka

Zobacz co radzą specjaliści!


Łazienka to duża inwestycja. Projektując łazienkę zaprojektujmy łazienkę również dla dzieci. Warto zadbać o każdy szczegół wystroju, ale i o dostępność, która wpłynie na większą samodzielność naszych dzieci. Stwórzmy łazienkę idealną dla dzieci i dorosłych. Warto zadbać o kolorowy wystrój i ponieść się fantazji kolorów. Inspiracją do stworzenia idealnej łazienki dla dzieci będzie ulubiony motyw naszej pociechy. Czasem wystarczy jeden niewielki element, który zachęci nasze dzieci do korzystania z łazienki.

Na co zwrócić uwagę projektując łazienkę dla dzieci?

Najważniejsze jest bezpieczeństwo naszych dzieci. Projektując łazienkę trzeba zwrócić uwagę na wysokości zamontowania sedesu czy zlewu. Jeżeli mamy duża łazienkę dużo osób decyduje się na zamontowanie sedesu czy zlewu dla dzieci na ich wysokości, aby ułatwiło to naszym dzieciom codzienne korzystanie. Z pewnością wpłynie to na to, że nasze dzieci chętniej będą korzystały z toalety. Mając małą łazienkę nie możemy sobie na to pozwolić więc zadbajmy o tzw. dostawki, aby dzieci miały komfortowy dostęp do zlewu i sedesu. Zamontujmy automatyczną spłuczkę. Mając prysznic bądź brodzik w łazience zamontujemy zasłonę prysznicową z ulubionym motywem naszego dziecka.

Bardzo ważnym tematem w łazience dla dzieci jest zamontowanie przycisku światła na ich wysokości albo zamontowania w środku łazienki zaraz przy wejściu takiego włącznika. Klamka też musi być zamontowana na wysokości naszych dzieci.

Dodatki do łazienki dla dzieci

Aby zapewnić bezpieczeństwo naszym dzieciom w łazience koniecznie zamontujmy na podłodze maty antypoślizgowe albo dywany. W wannie praktycznym rozwiązaniem jest mata antypoślizgowa. Dzieci podczas kąpieli wstają, przemieszczają się z jednego końca na drugi wanny. Wanna jest ślizga nie łatwo o upadek i rozbicie głowy. Zapobiegnijmy takiej sytuacji. Maty są dostępne w wielu kolorach i kształtach. Łazienka dostosowana do naszych dzieci nie może mieć w ich zasięgu ręki i oczy detergentów. Warto trzymać je w pomieszczeniu niedostępnym dla dzieci. A jeżeli już nie mamy wyjścia to odpowiednio zabezpieczyć szafki.

Jak przechowywać zabawki do kąpieli w łazience dla dzieci?

Bardzo nieestetycznym wyglądem w łazience są porozsypywane zabawki. Praktycznym rozwiązaniem są organizery na zabawki do wody. Można kupić organizery plastikowe, ale i siatkowe. Te siatkowe są lepsze, bo zabawki szybciej schną i jest dostęp powietrza do zabawek, nie gromadzi się woda. Organizery siatkowe można zawiesić na wieszak, zamontować za pomocą przyssawki. W ten sposób nie zajmują dodatkowego miejsca w łazience.

Łazienka dla dzieci