Fundusze europejskie flaga logotyp Rzeczpospolita Polska flaga Unia Europejska flaga logotyp

Różowa łazienka

Łazienka - Kolor ścian Różowy aranżacje, inspiracje 2024

Różowa łazienka może mieć różne oblicza – róż świetnie się sprawdza w łazienkach w stylu nowoczesnym, retro, romantycznym, prowansalskim, rustykalnym czy glamour. Planując remont łazienki i zaaranżowanie jej w określonym stylu z użyciem różu, mamy do dyspozycji różnego rodzaju różowe płytki do łazienki, różowe farby do ścian oraz różowe dodatki do łazienki. Możemy je śmiało zestawiać z bielą, szarością, srebrem, złotem oraz takimi materiałami, jak marmur, beton architektoniczny czy drewno. Poniżej przedstawiamy aranżacje łazienek z kolorem różowym w roli głównej.

Tapeta Bloom w łazience

Łazienka

Tapeta Bloom w łazience

Tapeta Coral w łazience

Łazienka

Tapeta Coral w łazience

Tapeta Bloom w łazience

Łazienka

Tapeta Bloom w łazience

Łazienka z tapetą Ophelia na ścianie

Łazienka

Łazienka z tapetą Ophelia na ścianie

Płytki lastryko w nowoczesnej łazience

Łazienka

Płytki lastryko w nowoczesnej łazience

Stylowa łazienka z lampą w stylu Art Deco

Łazienka

Stylowa łazienka z lampą w stylu Art Deco

Łazienka w tonacji pudrowego różu

Łazienka

Łazienka w tonacji pudrowego różu

Zestaw kolorowych łazienek

Łazienka

Zestaw kolorowych łazienek

Zobacz co radzą specjaliści!


Różowe ściany

Płytki czy farba? A może jedno i drugie? Planując aranżację łazienki, mamy do wyboru różowe farby do ścian, przeznaczone do pomieszczeń o większym poziomie wilgotności, bardziej narażonych na rozwój grzybów i bakterii. Takie farby świetnie sprawdzą się w kuchni albo właśnie w łazience. Możemy nimi śmiało pokryć część ścian, zwłaszcza tych, które nie są w bezpośrednim sąsiedztwie wanny, zlewu czy sedesu. W tych najbardziej wymagających miejscach lepiej zastosować materiały, które wytrzymają częsty kontakt nawet z większą ilością wody. Możemy wybierać spośród paneli ściennych PCV, impregnowanego drewna, mikrocementu oraz płytek. Te ostatnie dostaniemy w przeróżnych wzorach i kolorach – producenci oferują m.in. różowe płytki do łazienki. Innym ciekawym pomysłem będzie położenie w łazience wodoodpornej tapety, także dostępnej w wielu odcieniach różu. 

Udany duet

Z czym łączyć różowy kolor ścian? W zależności od tego, czy róż w naszej łazience jest jasny, pastelowy, pudrowy, czy też ciemniejszy – bardziej intensywny lub chłodny, tzw. brudny róż – możemy go zestawiać z innymi kolorami. Pastele dobrze komponują się z bielą, która z kolei rozświetla, optycznie powiększa przestarzeń i sprawdza się nawet w słabo oświetlonych pomieszczeniach. Róż dobrze wygląda także w zestawieniu z czernią i złotem, które mogą nadać łazience bardziej wyrafinowanego charakteru. Róż wygląda ciekawie też w połączeniem z modnym czekoladowym brązem, który dodaje pomieszczeniu przytulności, a także z eleganckim granatem.

Różowe dodatki do łazienki

Jakie dobrać dodatki do łazienki w kolorze różu? A może do różowej łazienki pasują również dodatki w innej barwie? Jak najbardziej: w eleganckiej łazience z kolorem różowym w roli głównej dobrze się sprawdzą czarne, złote lub srebrne dodatki. Pojemnik na mydło, wieszaki, ręczniki, lampy, obramowanie lustra – te elementy wystroju możemy dobrać w kolorystyce, która będzie najlepiej komponować się z resztą naszej różowej łazienki.

Różowy kolor ścian w łazience