Fundusze europejskie flaga logotyp Rzeczpospolita Polska flaga Unia Europejska flaga logotyp

Łazienka na poddaszu

Łazienka - Rodzaj łazienki na poddaszu aranżacje, inspiracje 2024

Zaaranżowanie wymarzonej łazienki na poddaszu to zadanie wymagające szczególnej dyscypliny w zarządzaniu przestrzenią. Ścianka kolankowa i skosy wymagają nietypowych rozwiązań i pewnej designerskiej odwagi. Czynności takie mogą przynieś zamierzone efekty, kiedy nasza łazienka na poddaszu zamieni się w nowoczesną i funkcjonalną przestrzeń, wypełnioną naturalnym, światłem, którego źródłem są skośne, dachowe okna. Jeżeli mamy wystarczająco miejsca ustawmy w naszej łazience stylową, wolnostojąca wannę z designerską armaturą, a nasza łazienka stanie się nasza strefą komfortu i relaksu.
Łazienka na poddaszu

Łazienka

Łazienka na poddaszu

Łazienka na poddaszu

Łazienka

Łazienka na poddaszu

łazienka przy sypialni

Łazienka

łazienka przy sypialni

Łazienka z zieloną, wiszącą szafką

Łazienka

Łazienka z zieloną, wiszącą szafką

Łazienka 4

Łazienka

Łazienka 4

Wnętrze 16

Łazienka

Wnętrze 16

Projekt łazienki w klasycznej bieli

Łazienka

Projekt łazienki w klasycznej bieli

Łazienka

Łazienka

Łazienka

Łazienka

Łazienka

Łazienka

Łazienka na poddaszu w mieszkaniu w bloku

Łazienka

Łazienka na poddaszu w mieszkaniu w bloku

Łazienka w sypialni w akwarium

Łazienka

Łazienka w sypialni w akwarium

Łazienka z prysznicem, wanną i oknem

Łazienka

Łazienka z prysznicem, wanną i oknem

Zobacz co radzą specjaliści!


Łazienki na poddaszu

Wyposażenie i umeblowanie łazienki na poddaszu może okazać się wyzwaniem. Optymalne zagospodarowanie przestrzeni, gdzie występują skosy oraz nieregularne kąty może nastręczać pewnych trudności. Z drugiej strony łazienka na poddaszu może okazać się najciekawszą przestrzenią w naszym domu, gdzie centralnie umieszczona wanna, a nad nią okno dachowe, stworzą bardzo komfortową i intymną przestrzeń.

Łazienka ze skosem

W przypadku aranżacji łazienki na poddaszu należy pamiętać, że powierzchnia podłogi pomieszczenia ze skosami to nie 100% użytkowej powierzchni. To wszystko wina skosów, które mogą przysporzyć kłopotów podczas funkcjonalnego zagospodarowywania przestrzeni. Jeżeli nasza łazienka na poddaszu znajduje się w domu ze spadzistym dachem, dość niskie skosy mogą być kłopotliwe podczas projektowania łazienki. Ta wada może stać się atutem łazienki na poddaszu a duże skośne okna mogą sprawić, że nasza łazienka na poddaszu będzie unikalna i stylowa. Podczas urządzania łazienki ze skosami bardzo ważna jest wysokość ścianki kolankowej. Od jej rozmiarów zależy jakie łazienkowe akcesoria zdołamy pod nią zmieścić. Ścianka kolankowa powyżej 110 cm pozwoli nam zmieścić pod nią toaletę i ustawić wzdłuż takiej ściany wannę. Jeżeli ścianka kolankowa ma poniżej 1 m. wysokości to musimy trochę odsunąć urządzenia od ściany. Przestrzeń tę możemy zagospodarować praktycznymi schowkami lub umieścić na tej ścianie grzejnik.

Wanna i kabina prysznicowa na poddaszu

Jeżeli wysokość naszej ściany kolankowej pozwala na ustawienie pod skosem wanny, to powinniśmy pamiętać, aby zamontować ją w taki sposób, aby na jednym z jej końców można stać wyprostowanym. Świetnym rozwiązanie na poddaszu jest wanna wolnostojąca z designerską baterią, pod warunkiem, że dysponujemy odpowiednią przestrzenią. Wolnostojąca wanna może zamienić nasza łazienkę na poddaszu w salon kąpielowy. Jeżeli nasza łazienka na poddaszu umieszczona jest w pomieszczeniu, gdzie spadek dachu jest tylko po jednej stronie, to ściana, na której znajdują się drzwi wejściowe będzie idealnym miejscem na montaż kabiny prysznicowej. Jeżeli wysokość pomieszczenia jest ograniczona, można zdecydować się na prysznic typu walk-in, zamknięty z jednej strony szybą. Wysokość sufitów musi mieć minimalnie 210 cm, aby wygodnie korzystać z prysznica w łazience na poddaszu. Jeżeli chodzi o powierzchnie prysznica, to musi to być kwadrat minimum 90x90 cm. Idealnie jest, jeżeli dysponujemy podobną powierzchnią przed kabiną prysznicową. W przypadku umywalki, minimalna wysokość powinna wynosić 85 cm. Jeżeli zdecydujemy się umieścić umywalkę na ścianie kolankowej wysokości 1m, to musimy pamiętać, że nie damy rady powiesić nad umywalką lustra.

Naturalne światło na poddaszu

To, co wyróżnia łazienkę na poddaszu od innych łazienek to naturalne światło, jakie zapewniają nam dachowe, skośne okna. Słoneczne, ciepłe światło wpadające przez dachowe okna nie tylko oświetla, ale również nagrzewa naszą łazienkę. Naturalne światło można wzmocnić oświetleniem ledowym lub kinkietami. Efektownie wyglądają same żarówki zwisające z sufitów na ozdobnych przewodach.

Łazienka na poddaszu