Fundusze europejskie flaga logotyp Rzeczpospolita Polska flaga Unia Europejska flaga logotyp

Aranżacja łazienki w drewnie

Płytki drewnopodobne doskonale imitują naturalne drewno, dzięki czemu pozwalają stworzyć w pomieszczeniu przytulną atmosferę.

Dobór fugi do płytek to z pozoru bardzo prosta kwestia, zwłaszcza w przypadku jednolitych kolorystycznie rozwiązań. Na przykład w przypadku białych płytek doskonale sprawdzą się zarówno fugi o takiej samej barwie, jak też czarne. Problem pojawia się, gdy korzystamy z niestandardowych rozwiązań, jak płytki drewnopodobne. W ich przypadku dobór koloru fugi jest nieco bardziej skomplikowany. Sprawdźmy, jaki kolor fugi do płytek drewnopodobnych będzie najlepszy i jakie są obecnie obowiązujące trendy!

Dlaczego warto postawić na płytki drewnopodobne?

0
Płytki tego typu są również niezwykle odporne na działanie wilgoci i zarysowania.

Zanim jednak odpowiemy sobie na pytanie: „jaki kolor fugi do płytek drewnopodobnych będzie odpowiedni?”, zastanówmy się, dlaczego warto w ogóle skorzystać z takiego rozwiązania. Oczywiście na pierwszy plan wysuwają się kwestie estetyczne – płytki drewnopodobne doskonale imitują naturalne drewno, dzięki czemu pozwalają stworzyć w pomieszczeniu przytulną atmosferę i rodzinny klimat. To jednak nie wszystko.

Płytki tego typu są również niezwykle odporne na działanie wilgoci i zarysowania, a do tego niegroźne im różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu sprawdzą się nie tylko w salonie, ale nawet w łazience czy kuchni. Dodatkowo nie trzeba ich konserwować, by mieć pewność, że będą pięknie prezentowały się na przestrzeni wielu lat, a czyszczenie wykonanej przy ich użyciu podłogi nie sprawi nikomu jakichkolwiek problemów. Są też tanie – zwłaszcza w porównaniu z panelami drewnianymi. 

Jeżeli jesteś zdecydowany na to rozwiązanie, możesz teraz sprawdzić, jaki kolor fugi do płytek drewnopodobnych wybrać – możliwości jest co najmniej kilka.

Jaki kolor fugi do płytek drewnopodobnych?

Źle dobrany kolor fugi może znacząco obniżyć estetykę podłogi, a co za tym idzie – całego pomieszczenia. Dlatego też warto być w tej kwestii ostrożnym i zwrócić uwagę przede wszystkim na kolor płytek, a także wystrój wnętrza.

W przypadku stylu klasycznego lub skandynawskiego, w którym zależy Ci na uzyskaniu harmonijnych przejść oraz delikatnym podkreśleniu akcentów, warto postawić na fugi zbliżone kolorystycznie do barwy płytek. Musisz jednak uważać, by nie stosować np. zbyt ciepłych brązów, bowiem mogą osłabić efekt wizualny naturalnego drewna. Z kolei w przypadku wnętrz industrialnych sprawdzą się kontrasty – jeżeli więc płytki są jasne, postaw na ciemniejsze fugi i odwrotnie. Warto jednak zachować ostrożność, bo przesadna różnica w kolorze może doprowadzić do tego, że utracisz efekt naturalnego wyglądu drewnianej podłogi.

W 2021 roku bardzo dużą popularnością cieszą się szare fugi. Choć z pozoru mogłoby się wydawać, że nie pasują one do wyglądu drewna, sprawdzają się idealnie, ponieważ z jednej strony podkreślają piękno płytek, a z drugiej wyróżniają się na ich tle, prezentując się niezwykle efektownie.

Jak uzyskać najbardziej naturalny efekt drewna?

Warto również zastanowić się jaki kolor fugi do płytek drewnopodobnych wybrać w sytuacji, gdy najbardziej zależy Ci na zachowaniu naturalnego wyglądu drewna. 

Tutaj sprawa jest bardzo prosta – wystarczy, że postawisz na fugi o ton jaśniejsze niż płytki. Jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie, które pozwoli Ci cieszyć się wysoką estetyką podłogi.

Pamiętaj o fudze wysokiej jakości!

Kolor fugi ma ogromne znaczenie w kontekście estetyki montowanych płytek, jednak nie należy zapominać również o tym, by jak najwyższa była jakość kupowanego produktu. Przede wszystkim stawiaj na fugi, które są odpowiednio zabezpieczone przed zabrudzeniami – dzięki temu Twoja podłoga będzie prezentowała się efektownie każdego dnia. Jeżeli decydujesz się na montaż płytek drewnopodobnych w łazience czy kuchni, pamiętaj o tym, by wybrać fugę odporną na ścieranie, a także grzyby i pleśń. 

Polecamy dokładne porównanie produktów przed zakupem i zapoznanie się z opiniami użytkowników. Nie warto natomiast kierować się ceną – czasami lepiej zapłacić kilka złotych więcej i wybrać wyższej jakości fugę, która będzie trwała i pozostanie estetyczna na przestrzeni wielu lat.

0
Jeżeli decydujesz się na montaż płytek drewnopodobnych w łazience czy kuchni, pamiętaj o tym, by wybrać fugę odporną na ścieranie, a także grzyby i pleśń