Fundusze europejskie flaga logotyp Rzeczpospolita Polska flaga Unia Europejska flaga logotyp

Oliwkowa sypialnia

Sypialnia - Kolor ścian Oliwkowy aranżacje, inspiracje 2024

Sypialnia to jedno z ważniejszych miejsc w naszym domu. To tu szukamy spokoju i odpoczynku, to miejsce, gdzie regenerujemy siły. Dlatego tak ważną jest odpowiednia aranżacja sypialni i wybór odpowiedniego koloru. Aranżacja sypialni w kolorach pochodnych zielonemu to jeden z lepszych pomysłów na wystrój sypialni. Bardzo modnym kolorem jest oliwkowa zieleń, która coraz częściej pojawia się w sypialnianych wnętrzach.  Podajemy  przepis na idealną, oliwkową sypialnię.


Sypialnia z dużym łóżkiem

Sypialnia

Sypialnia z dużym łóżkiem

Mała  sypialnia szaro-oliwkowa

Sypialnia

Mała sypialnia szaro-oliwkowa

Sypialnia z oliwkową ścianą

Sypialnia

Sypialnia z oliwkową ścianą

Zobacz co radzą specjaliści!


Oliwkowa sypialnia

Sypialnia w naszym domu to miejsce szczególne, wyjątkowe, dlatego też zasługuje na wyjątkową aranżację.  To intymna przestrzeń, w której regenerujemy siły i odpoczywamy powinna być także elegancka i niepowtarzalna. To w sypialni spędzamy prawie połowę naszego życia. Dlatego zaprojektowanie sypialni jest takie ważne. Wybór koloru ścian w naszej sypialni jest ogromnie ważny. Wnętrze naszej sypialni powinno wpływać na nas kojącą i służyć odpoczynkowi. Dlatego powinniśmy zdecydować się na kolory bliskie naturze. Liczne odmiany zieleni, w tym oliwkowy, to jedna z barw, która poczujemy się komfortowo i odpoczniemy po długim dniu pracy. 

Aranżacja oliwkowej sypialni

Kolor oliwkowy powstaje z połączenia koloru zielonego i żółtego. Ziemista szarość połączona z zielenią sprawiają, że kolor oliwkowy jest kolorem ciepłym i uspokajającym.  Kolor oliwkowy jest modnym kolorem, ponieważ sprawia, że wnętrze utrzymane w tej kolorystyce jest ponadczasowe i zawsze modne. Ze względu na jego ciemniejszą tonację idealnie łączy się z takimi kolorami jak biały i beżowy. Jeżeli zdecydujemy się na ciemny oliwkowy w naszej sypialni, pomalujmy nim tylko jedną ścianę, tak aby oliwkowy za bardzo nie przytłaczał. Białe dodatki sprawią, że miejsce nabierze niepowtarzalnego szyku. Może także zdecydować się na oliwkowe meble i dodatki, ale wtedy doradzamy kolor ścian w jasnych kremach lub beżach.
Oliwkowa sypialnia z dodatkami w kolorze srebra i złota to kwintesencja elegancji i luksusu. Takie zestawienie nada naszej sypialni niepowtarzalnego stylu glamour.  Ponieważ oliwkowy kolor idealnie komponuje się także z bielą i szarością, tych kolorów nie powinno zabraknąć w naszej sypialni. 

Oliwkowa tapeta w sypialni

Modne w tym sezonie są oliwkowe tapety w botaniczne wzory. Oliwkowa ściana w sypialni na pewno będzie energetyczna i radosna. Motywy roślinne nad łóżkiem pozwolą uspokoić wzrok i zaraz po przebudzeniu sprawią, że poczujemy się jak w lesie albo na kwietnej łące. Ponieważ wzory floralne są dość mocnym elementem aranżacyjnym, dlatego dobrze użyć ich na jednej ze ścian. Ściana przy której umieszczone jest wezgłowie naszego łóżko, może zostaną ozdobiona oliwkową tapetą z mocnym, floralnym akcentem, pod warunkiem, że pozostałe ściany zostaną utrzymane w eleganckiej szarości lub bieli.

Zielona, oliwkowa sypialania