Fundusze europejskie flaga logotyp Rzeczpospolita Polska flaga Unia Europejska flaga logotyp

Bordowa sypialnia

Sypialnia - Kolor ścian Bordowy aranżacje, inspiracje 2024

Bordowe odcienie często zdobią wnętrza zamków, pałaców czy katedr. Nic dziwnego! Kolor ten kojarzy się z ogromną elegancją, wytwornością oraz odrobiną luksusu. Obecnie po ten kolor sięgają także osoby prywatne, chcąc dodać pomieszczeniem nieco klasy i niepowtarzalnego charakteru. Niekiedy jednak aranżacja bordowej sypialni sprawia pewne problemy. Sprawdź, z jakimi odcieniami i dodatkami warto połączyć bordowy kolor ścian, by całość wyglądała spójnie oraz elegancko!

Zobacz co radzą specjaliści!


Z czym najlepiej połączyć kolor bordowy?

Kolor bordowy często kojarzony jest ze szlachetnością wina. Takie same odczucia  nasuwają się więc w przypadku aranżacji wnętrz w tym kolorze. Bordowe barwy fantastycznie dopasują się do wnętrza w stylu klasycznym, glamour, industrialnym, czy też nowoczesnym! Aby bordowa sypialnia wyglądała atrakcyjnie, warto zestawić ją z innymi barwami. Inne odcienie z powodzeniem mogą być umieszczone na jednej ze ścian bądź też w postaci dodatków. Uniwersalnym i bezpiecznym kolorem łagodzącym nieco intensywność bordowego będzie szary. Takie zestawienie fantastycznie sprawdzi się w sypialni, naturalnie łagodząc i odprężając zmysły. Dobrym pomysłem jest także połączenie bordo z bielą. W tym przypadku warto jednak postawić na biel w roli głównej! W ten sposób sypialnia będzie prezentowała się wytwornie, a pomieszczenie zostanie optycznie powiększone. Ciekawą opcją jest również połączenie odcienia bordowego z pastelowym różem. Takie połączenie nadaje wnętrzu nutkę romantyzmu, który z pewnością przyda się w każdej sypialni! 

Aby bordowa sypialnia wydawała się nieco bardziej przytulna, warto postawić na odpowiednie dodatki. Puszyste dywany, długie zasłony, stylowe plakaty i obrazy oraz miękkie poduszki idealnie spełnią tu swoją funkcję! Natomiast jeśli naszym celem jest uwydatnienie szlachetności tej barwy, dobrym pomysłem jest połączenie bordo z naturalnymi materiałami tj. drewno, beton, czy też marmur.

Bordowa sypialnia oznacza pasję, miłość i przygodę! 

Przy aranżacji pomieszczeń warto odwołać się do psychologii kolorów. Okazuje się, że barwy mogą skutecznie oddziaływać na nasze zachowanie, samopoczucie, czy emocje. Odcienie bordowego kojarzone są z władzą oraz panowaniem. W sypialni jednak bliższe jest utożsamienie tej barwy z wielką pasją, energią, wigorem czy miłością. Niejednokrotnie bordowy oznacza także emocje, życie oraz ekscytację. To wszystko sprawia, że jest to barwa idealnie sprawdzająca się w pomieszczeniach sypialnianych. To z pewnością wniesie wiele namiętności do naszego wnętrza.