Industrialny przedpokój
Przedpokój - Styl Industrialny aranżacje, inspiracje 2024
Przedpokój jest pomieszczeniem, z którym jako pierwszym stykają się przybywający do Twojego mieszkania goście. Dlatego warto sprawić, by już od pierwszych chwil przywitało ich ciepło i przytulność przestrzeni urządzonej ze smakiem. Dużą uwagę skupiamy na aranżacji kuchni, salonu, sypialni bądź łazienki. Jednak przemyślane zagospodarowanie przedpokoju, pomijając wspomniane już aspekty estetyczne, może najzwyczajniej w świecie ułatwić codzienne życie. Jednym z ciekawszych stylów, pasujących do tego pomieszczenia, jakie możemy Ci zaproponować, jest przedpokój w stylu industrialnym.
Zobacz co radzą specjaliści!
Styl industrialny - podstawy
Styl ten jest obecnie jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań mieszkaniowych - bryluje na salonach już od kilku sezonów. Dlatego industrialny przedpokój jest wyborem pewnym - jak przystało na minimalistyczne koncepcje - z pewnością długo się nie znudzi. Swój początek ma już w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku, gdy puste lokale przemysłowe po pamiętnej recesji w Stanach Zjednoczonych, zostawały masowo przeorganizowywane na lokum mieszkalne. Doprowadziło to do narodzenia się nowego stylu wnętrzarskiego. Jednak z biegiem lat stopniowo zmieniała się jego koncepcja i zasady: zyskał bardziej luksusowy wydźwięk. Industrialny przedpokój to wnętrze, w którym czuć upływ lat i bogatą historię, ma swój niepowtarzalny klimat.
Industrialny przedpokój – jak go stworzyć
Nowoczesny charakter tych wnętrz miesza się z poszanowaniem historii, sentymentem do staroci i przedmiotów awangardowych. Powinien bazować na następujących zasadach:
forma - jednym z najbardziej charakterystycznych wyróżników dla industrialnych wnętrz jest obszerna, wolna przestrzeni. Jednak nie musi to oznaczać, że na industrialny przedpokój nadaje się jedynie ogromne pomieszczenie - dużo większe znacznie mają tu detale, proporcje i gra światłem.
meble - w industrialnym przedpokoju przede wszystkim zdadzą egzamin takie z duszą, najlepiej stare, drewniane, lekko podniszczone. A jeśli nowe, z salonu, to minimalistyczne, bez zbędnych dekoracji. W prostych, geometrycznych formach.
dodatki - czyli bardzo ważny element wystroju industrialnego. Najlepiej surowe i nieupiększone: miedziane rury, metalowe półki, gołe żarówki zawieszone na wyeksponowanych kablach, kolorowy plakat w nawiązujący do popart'u
kolorystyka - przeważają tu odcienie szarości, bieli i beżu, niekiedy przełamane jednym, wyrazistym kolorem - dobrze współgra z nimi np. butelkowa zieleń
materiały - na ścianie obowiązkowo cegła lub beton, ale także elementy drewna (np. drewniane lamele), dodatek metalu