Fundusze europejskie flaga logotyp Rzeczpospolita Polska flaga Unia Europejska flaga logotyp

Turkusowy przedpokój

Przedpokój - Kolor ścian Turkusowy aranżacje, inspiracje 2024

Widząc kolor turkusowy automatycznie przywołujemy wspomnienia ze słonecznych wakacji nad morzem. Dlatego jest to tak popularny kolor. Ze względu na jego lekkość nadaje się zarówno do dużych jak i małych pomieszczeń. Odświeżający turkus to kolor raczej chłodny, a jasny turkus jest wręcz idealny do pomieszczeń o niewielkim metrażu. Turkusowy przedpokój na pewno będzie aranżacją, która spodoba się nie tylko domownikom, ale i gościom.


Zobacz co radzą specjaliści!


Turkusowy przedpokój

Kolor turkusowy to kolor powstały z połączenia błękitu i jasnej zieleni. Jego niewątpliwą zaletą jest to, że optycznie powiększa przestrzeń i pozytywnie kojarzy się z kolorem wody, morza, oceanu. To wszystko sprawia, że kolor turkusowy jest idealnym kolorem do przedpokoju. Jeżeli przedpokój ma być wizytówka Twojego domu niech kojarzy się z czym pozytywny, z latem, z wakacjami, z morzem. Jak urządzić turkusowy przedpokój podpowiemy w dalszej części tekstu.

Aranżacja turkusowego przedpokoju

Kolor turkusowy kojarzy nam się ze słonecznymi wakacjami nad egzotycznym morzem. To sprawia, że ten kolor jest często wybierany. Jego niezwykła delikatność sprawi, że będzie idealny do dużych jak i małych pomieszczeń. Jasny odcień turkusowego idealnie sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach. Przedpokój w kolorze turkusowym na pewno spodoba się domownikom jak i gościom. Turkusowy przedpokoju będzie dobrą zapowiedzią tego, co może czekać na naszych gości w dalszej części mieszkania lub domu. 

Przedpokój zazwyczaj jest pomieszczeniem, gdzie dopływ naturalnego światła jest bardzo ograniczony. Rzadko zdążają się przedpokoje z dużym, słonecznym oknem. Dlatego powinniśmy unikać ciemnych kolorów w naszym przedpokoju, aby nie przytłoczyć wnętrza. Turkusowy kolor na jednej ścianie biel, w pozostałej części przedpokoju okaże się świetnym rozwiązaniem. Rozjaśnione wnętrze będzie sprawiało wrażenie dużo większego niż jest w rzeczywistości. 

Z jakimi kolorami łączyć turkus

Kolor szary z zestawieniu z turkusem to rozwiązanie, które pozwoli zrównoważyć kolor barwą bardziej stonowaną. Samotny turkus mógłby za mocno przytłoczyć przedpokój, zrównoważony delikatną szarością stworzy nowoczesna i świeżą aranżację. 

Kolor turkusowy także świetnie komponuje się z limonowym i jasną zielenią. Rześkie odcienie zielonego potrafią stworzyć naprawdę przyjemną kompozycję. Żeby wizualnie powiększyć pomieszczenie możemy zdecydować się na ścianę z trójbarwnych, pionowych pasów. 

Kolor turkusowy można zestawiać także z innymi, kontrastowymi barwami. W zestawieniu z jaskrawą, paprykową czerwienią stworzy energetyczną aranżację, nawiązującą do egzotycznej dżungli. 

Turkus i złoto pozwolą nam uzyskać wnętrze sprawiające wrażenie luksusu. Białe ściany, turkusowe meble i złote dodatki to kwintesencja klasyki połączonej z glamour. 

Turkus + brąz to nie do końca oczywisty duet, ale należy pamiętać, że kolor turkusowy świetnie łączy się z barwami ziemi. Starajmy  bazować na jasnych odcieniach brązy i turkusu, aby nie przytłumić pomieszczenia. 

0
Przedpokój w kolorze turkusowym