Fundusze europejskie flaga logotyp Rzeczpospolita Polska flaga Unia Europejska flaga logotyp

Kamień dekoracyjny w przedpokoju

Przedpokój - Ściany Kamień aranżacje, inspiracje 2024

Kamień dekoracyjny to świetny pomysł, aby ozdobić korytarz w naszym domu. Przedpokój to pierwsze miejsce, do którego wchodzimy więc musi być wyjątkowe i przykuwać uwagę. Kamień nada wnętrzu szyku, elegancji i ożywi nasz korytarz. Wnętrze w kamieniu będzie się prezentowało nowocześnie bowiem kamień nigdy nie wychodzi z mody. Kamień pasuje do każdego wnętrza i do każdego stylu dzięki bogatej gamie kolorów, materiałów i kształtów. Na rynku są też obecne tapety 3d z imitacją kamienia. Jest to wersja tańsza i szybsza do położenia na ścianę.


Nowoczesne wejście do mieszkania

Przedpokój

Nowoczesne wejście do mieszkania

Projekt przedpokoju ze schodami

Przedpokój

Projekt przedpokoju ze schodami

Korytarz z akcentem marmuru na ścianie

Przedpokój

Korytarz z akcentem marmuru na ścianie

Schody w przedpokoju ze szklaną balustradą

Przedpokój

Schody w przedpokoju ze szklaną balustradą

Przedpokój z szarą cegłą

Przedpokój

Przedpokój z szarą cegłą

Nowoczesny przedpokój z pufą

Przedpokój

Nowoczesny przedpokój z pufą

Mały przedpokój z marmurowymi ścianami

Przedpokój

Mały przedpokój z marmurowymi ścianami

Nowoczesny hol wejściowy.

Przedpokój

Nowoczesny hol wejściowy.

Zobacz co radzą specjaliści!


Kamień na ścianie w przedpokoju

Kamień dekoracyjny jest coraz częściej wykorzystywany jako element aranżacji wnętrz. Ten szlachetny i trwały materiał na pewno sprawdzi się podczas aranżacji przedpokoju. Kamień na ścianie przedpokoju to rozwiązanie nie tylko praktyczne, ale i niezwykle estetyczne. Poniżej podpowiemy jak elegancko i funkcjonalnie urządzić przedpokój w kamieniu dekoracyjnym.

Przedpokój ze ścianą z kamienia dekoracyjnego to świetny zabieg aranżacyjny i jednocześnie bardzo trwałe i praktyczne rozwiązanie. Kamień, przez wieki wykorzystywany był jako materiał do budowy domów i raczej związany z elementami zewnętrznymi, już na stałe zagościł we wnętrzach mieszkań i domów. Wielka trwałość i stosunkowo łatwa dostępność kamienia sprawiła, że został wykorzystany jako element dekoracyjny i elewacyjny. Przedpokój, w którym ściany wyłożone są kamieniem to popularna aranżacja w nowoczesnym wnętrzarstwie.

Jaki kamień do przedpokoju

W branży home&decor kamień jest dekoracją wykorzystywaną bardzo często. Czy to będzie rustykalna cegła, czy piaskowiec, łupek czy nawet architektoniczny beton – najważniejsze, aby spodobał się przyszłemu użytkownikowi. To na jaki rodzaj materiału się zdecydujemy zależy wyłącznie od naszego pomysłu na przedpokój jak i od zasobności naszego portfela. Kamień jest stosunkowo drogim materiałem, ale ściana raz przyozdobiona kamienną aranżacją będzie nam służyła przez długie lata.

Bardzo modnym rozwiązaniem jest ściana z kamienia polnego. To idealna aranżacja dla wiejskich domów i dla posiadaczy dużych holów. Kamień polny może przytłoczyć wnętrze, dlatego lepiej nie stosować go w małych pomieszczeniach. Wykonanie ściany z kamienia polnego jest dość czasochłonnym zadaniem, ponieważ każdy kamień należy dokładnie oczyścić przed jego położeniem. Ale efekt może być oszałamiający. Kamienna ściana z kamienia polnego wyselekcjonowanego i dobranego kolorystycznie zachwyci niejednego naszego gościa.

Czarny łupek to bardzo elegancja aranżacja. Kolor czarny zawsze będzie wyznacznikiem elegancji i stylu. Taka ściana w przedpokoju będzie elementem który nie będzie potrzebował żadnych dodatków. 

Natomiast przedpokój w piaskowcu to jedna z najprostszych a zarazem bardzo efektownych aranżacji. Ten jasny kolor świetnie pasuje zarówno do jasnych jak i ciemnych elementów i idealnie współgra z drewnem. Piaskowiec ociepla pomieszczenie i sprawia, że wygląda ono naturalnie i klimatycznie. Niestety wymaga odrobiny uwagi przy konserwacji.

Marmur to królewski kamień, który kojarzy się z bogactwem i przepychem. Eleganckie i wysmakowane wnętrze na pewno nie powstydzi się marmurowej posadzki czy ściany obłożonej tym szlachetnym kamieniem. 

Jedna z popularniejszych aranżacji bazującej na kamieniu to cegła na ścianie. To rozwiązanie jest bardzo popularne i sprawdza się zarówno w nowych jak i tradycyjnych wnętrzach. Cegła na ścianie to świetny dodatek w minimalistyczny stylu skandynawskim i loft oraz w stylu rustykalnym.

Kamień dekoracyjny w przedpokoju