Fundusze europejskie flaga logotyp Rzeczpospolita Polska flaga Unia Europejska flaga logotyp

Garaż w stylu industrialnym

Garaż - Styl Industrialny aranżacje, inspiracje 2024

Garaż to królestwo każdego mężczyzny. Styl industrialny idealnie wkomponuje się w nasz garaż. Surowe betonowe ściany, metalowe konstrukcje, półki są jak najbardziej na miejscu. Projektując garaż uwzględnijmy dużą ilość półek do przechowywania. Opony zimowe, zestaw kluczy, narzędzi, kompresor i wiele innych musi mieć swoje wyjątkowe i honorowe miejsce. Miejsce na parkowanie auta musi być odpowiednio duże, aby przy wjeździe i wyjeździe nic nam nie przeszkadzało. Nie zapomnijcie o dużej ilości gniazdek i odpowiednim oświetleniu to na pewno pomoże przy majsterkowaniu.


Zobacz co radzą specjaliści!


Garaż w stylu industrialnym

Przyjęło się myśleć, że garaż to miejsce, z którego korzysta tylko męska część członków rodziny. Miejsce to najczęściej używane jest jako parking samochodowy lub warsztat dla majsterkowicza. Wraz z modą na pomieszczenia w stylu industrialnym garaż staje się miejsce rozwijania swoich pasji, dodatkowym, użyteczny pomieszczenie przeznaczonym bardziej na play room czy siłownię niż warsztat samochodowy. W garażu można przecież spotkać się z kumplami, w garażach wspólne granie zaczynało wiele znanych zespołów muzycznych, to tu w latach 90-tych narodził się styl grunge.

Aranżacja garażu w stylu industrialnym

Pomieszczenie garażowe już z założenia jest miejscem, w którym naturalnym i dominującym stylem powinien być styl industrialny. Garaż w stylu industrialnym to miejsce, w którym dominować będzie beton architektoniczny. Posadzka w garażu  już w fazie budowania domu jest betonową wylewką. Aby podłoga ta była łatwiejsza w użyciu i konserwacji można zastosować specjalną samopoziomującą masę betonową, a następnie powierzchnię tę wypełnić mieszanką cementu i kauczuku, która stworzy nam efektowna betonową posadzkę. Ściany można pomalować na szary kolor lub zostawić surowe betonowe ściany na których będziemy mogli zamontować metalowe regały i półki. Szary, betonowy kolor idealnie pasuje do czarnych dodatków. Jeżeli chcielibyśmy ożywić tę przestrzeń możemy zdecydować się na dodatki w kolorze żółtym lub czerwonym, które będą kontrastowały z szarością ścian.

Garaż- funkcjonalne miejsce z potencjałem

Garaż w stylu industrialnym to przede wszystkimi miejsce niezwykle funkcjonalne. Aby nasz garaż był praktyczny postarajmy się go dodatkowo nie zagracić. Minimalistyczne przestrzenie są coraz bardziej w modzie, dlatego nowoczesny, industrialny garaż stanie się miejscem nie tylko domowego DIY (Do It Yourself) ale może być przestrzenią na mniej oficjalne spotkania. W zależności czy nasz garaż będziemy chcieli przekształcić w warsztat samochodowy, małą stolarnię czy miejsce spotkań z kolegami, odpowiednia aranżacja przestrzeni i zakup właściwego sprzętu i wyposażenia będzie kluczowe dla stworzenia funkcjonalnego miejsca. Stoły, blaty, odpowiednie regały, praktyczne szafki na narzędzia czy mini-siłownia a może blat, który będzie pełnił funkcję baru?  Obecnie na rynku jest dostępne wiele praktycznych rozwiązań, które pozwalają dostosować garaż do własnych potrzeb.
Aranżując i urządzając nasz garaż nie zapomnijmy najważniejszej rzeczy – o jego funkcjonalności i praktyczności!

Garaż w stylu industrialnym