Artykuł sponsorowany

Wyposażenie garażu i piwnicy - jak skompletować i na co zwrócić uwagę?

Aboutdecor - shutterstock

Dobrze zaprojektowany garaż jest nie tylko bezpieczny, ale również funkcjonalny. Nie jest to jedynie miejsce, gdzie przechowujemy auto, czy też sprzęt sportowy. Wiele osób wykorzystuje to pomieszczenie do majsterkowania lub drobnych napraw. Warto z głową zaplanować wyposażenie garażu, tak aby nie gromadzić niepotrzebnych produktów, które będą jedynie zabierać cenną przestrzeń.

Regały ścienne

0
Na rynku dostępne są gotowe zestawy garażowych mebli i akcesoriów.

Dzięki ściennym regałom możemy uporządkować pomieszczenie. Ich wielkość zależy oczywiście od wymiarów garażu. Istotne jest to, aby jego użytkowanie było swobodne i bezproblemowe. Przeciskane się pomiędzy sprzętami będzie uciążliwe. Wiele osób nie może nawet swobodnie wsiąść, czy też wysiąść z samochodu. Właśnie dlatego szerokość regału powinna być prawidłowo dopasowana do indywidualnych potrzeb. Jeśli nie znajdziemy wystarczająco wąskiego regału w sklepach, to dobrze jest pomyśleć o produkcji na specjalne zamówienie. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie, gdy posiadamy wnęki, czy też schowki.
W przypadku regałów otwartych dobrze jest postawić na pudełka, czy też skrzynki. Świetnie sprawdzą się pojemniki z plexi, które są półprzezroczyste. Dzięki temu nie będziemy musieli zgadywać, co znajduje się w środku. Dla ułatwienia możemy zastosować nalepki, za pomocą których oznaczymy zawartość.

Półki i tablice na narzędzia

W przypadku, gdy regały ścienne nie zmieszczą się w naszym garażu, to warto wziąć pod uwagę półki, które podwiesimy pod sufitem. Oczywiście tyczy się to pomieszczeń relatywnie wysokich, gdzie możemy pozwolić sobie na taki model. Alternatywą są profesjonalne tablice na narzędzia. Swoją formą przypominają one obraz, na którym zawiesza się rozmaite akcesoria. Plusem jest fakt, że zawsze będą one wyeksponowane. Jest to wygodna opcja, szczególnie jeśli pomieszczenie jest małe. Wygodną opcją jest także mobilny wózek narzędziowy. Wbrew pozorom nie zajmuje on zbyt dużej ilości miejsca, a jego użytkowanie jest bardzo wygodne.
W sklepach znajdziemy również uchwyty na rowery, narty, czy też snowboard. Będzie to strzał w dziesiątkę dla tych, którzy właśnie w garażu przechowują sprzęt sportowy.

Urządzenia, narzędzia i akcesoria

Narzędzia są niezbędne w każdym domu, niezależnie czy jesteśmy miłośnikami majsterkowania, czy nie. To, jakie produkty będą nam potrzebne jest kwestią bardzo indywidualną. Jeśli jednak dopiero zaczynamy kompletować zestaw narzędzi, to dobrym wyborem będzie uniwersalny zestaw. Zwykle znajdziemy w nim klucze nasadowe, śrubokręty, młotki, nakrętki, czy też gwoździe. W wielu sytuacjach przydaje się sekator lub ostre nożyce.
Jeśli chodzi o bardziej zaawansowane urządzenia, to dobrze posiadać w domu wiertarkę, lutownicę, czy też wkrętarkę. Z pewnością niejednokrotnie będziemy także korzystać z lewarka hydraulicznego. Jeśli samodzielnie naprawiamy samochód, to koniecznie zainwestujmy w leżankę, dzięki której bez trudu zajrzymy pod nasze auto. Dobrym wyborem jest także kompresor do kół. W dowolnym momencie możemy dopompować opony samochodu, czy też roweru. Dzięki temu unikniemy wizyty na stacji.
Warto także rozważyć zakup solidnej lampy halogenowej. Przenośne oświetlenie pozwala oświetlić wszelkie trudno dostępne miejsca i zakamarki.

Dobrze zaprojektowane ściana na narzędzia i regały będzie także ozdobą garażu.