Fundusze europejskie flaga logotyp Rzeczpospolita Polska flaga Unia Europejska flaga logotyp

Lampy na taras wiszące

Taras - Oświetlenie tarasu Lampy wiszące aranżacje, inspiracje 2024

Taras to miejsce, gdzie spokój, cisza i kontakt z naturą sprawiają, że wypoczywamy w pełni korzystając z uroków ogrodu. Aby móc dłużej delektować się atmosferą tarasu powinniśmy zadbać o odpowiednie oświetlenie. Wybierając odpowiednie oświetlenie na taras powinniśmy sugerować się stylistyką domu. Ciekawym rozwiązaniem na pewno będą lampy wiszące wykonane z naturalnych materiałów takich jak drewno i rattan. Oświetlenie wykonane z metalu lub stali a może minimalistyczne słupki czy szklane kule.? Wybór należy do Ciebie.


Duży taras z leżakiem

Taras

Duży taras z leżakiem

Klasyczny taras z huśtawką

Taras

Klasyczny taras z huśtawką

Salon z wyjściem na taras

Taras

Salon z wyjściem na taras

Nowoczesny taras przydomowy

Taras

Nowoczesny taras przydomowy

Duży taras z widokiem

Taras

Duży taras z widokiem

Miejski taras na dachu

Taras

Miejski taras na dachu

Narożny taras ogrodowy

Taras

Narożny taras ogrodowy

Taras w poziomie trawnika

Taras

Taras w poziomie trawnika

Duże meble tarasowe

Taras

Duże meble tarasowe

Taras na równi z ogrodem

Taras

Taras na równi z ogrodem

Mały taras w stylu Boho

Taras

Mały taras w stylu Boho

Mały taras z drewnianymi ścianami

Taras

Mały taras z drewnianymi ścianami

Taras wieczorową porą

Taras

Taras wieczorową porą

Zobacz co radzą specjaliści!


Oświetlenie tarasu - lampy wiszące

Projektując taras pamiętajmy, że będzie on przedłużeniem naszego domu, dlatego skrupulatnie należy zaaranżować każdy najmniejszy szczegół naszego wymarzonego tarasu. Projektowanie tarasu często zaczyna się od ustalenia z jakiego materiału będzie on wykonany, czy będzie tarasem otwartym czy zadaszony. Niestety często zapomina się o dość ważnym elemencie tarasu – o oświetleniu. W naszym tekście podpowiemy, jak zaprojektować oświetlenie tarasu.

Jak oświetlić taras?

Od maja aż do późnego października taras często staje się sercem nie tylko ogrodu, ale i całego domu. Dlatego, aby jak najdłużej korzystać z uroków tarasu powinniśmy odpowiednio go oświetlić, co znacznie przedłuży funkcjonalność tej przestrzeni. Aby podnieść komfort naszego tarasu powinniśmy wyposażyć go w różnego rodzaje oświetlenie. Bardzo modne ostatnimi laty są scenografie świetlne, które dobieramy w zależności od sytuacji. Inaczej oświetlimy nasz taras podczas zabawy inaczej podczas romantycznej kolacji. Światło pozwala nam stworzyć odpowiedni nastrój i przy okazji uwypuklić elementy architektoniczne czy roślinność. Dlatego już podczas projektowania domu z tarasem powinniśmy szczególnie uważnie rozplanować oświetlenie zewnętrzne nie tylko tarasu, ale i całego domu. Całą instalację elektryczną z miejscami na kinkiety, lampy wiszące, gniazda elektryczne czy oświetlenie podłogowe powinniśmy mieć gotową zanim przystąpimy do budowy tarasu. 

Jakie lampy wybrać do oświetlenia tarasu?

Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest podzielenie tarasu na odpowiednie strefy. Pozwoli nam to umiejętnie dobrać oświetlenie i poprzez odpowiedni dobór lamp i ich mocy stworzyć odpowiednia scenografie świetlna do każdej ze stref. Lampy powinny do siebie pasować, być w jednolitym stylu, często inspirowanym wnętrzem domu, ponieważ tak jak wspomnieliśmy wcześniej salon niejednokrotnie jest przedłużenie salonu lub jadalni. Bardzo modne ostatnimi laty są lampy wiszące na tarasie. Lampy wiszące ogrodowe, to uniwersalny design połączony z funkcjonalnością i niepowtarzalną stylistyką. Ze względu na zmienne warunki atmosferyczne lampy te powinny charakteryzować się odpowiednią wytrzymałością i szczelnością, tak aby uchronić użytkowników przed niechcianym porażeniem prądem. Wiele z modeli lamp wiszących tarasowych charakteryzuje się możliwością regulacji wysokości zawieszenia oraz zaopatrzone są w czujniki zmierzchu i ruchu. Takie funkcje pozwalają na zaoszczędzenie zużycia energii elektrycznej, co przy dzisiejszych cenach jest dość kluczową sprawą. Dodatkowa czujka ruchu może skutecznie odstraszyć niezapowiedzianych gości. Wiszące lampy na naszym tarasie niewątpliwie nadadzą temu miejscu niesamowitego uroku i sprawią, że nasz taras będzie miejscem niezwykle przytulnym i stylowym zarazem. 

Okrągłe lampy wiszące w ogrodzie