Fundusze europejskie flaga logotyp Rzeczpospolita Polska flaga Unia Europejska flaga logotyp

Niebieskie biuro, gabinet

Biuro - Kolor ścian Niebieskie aranżacje, inspiracje 2024

Jedną z najlepszych barw do pomieszczeń biurowych jest kolor niebieski . To barwa, która pomaga się skupić i dobrze wpływa na pracę umysłową. W biurze spędzamy długie godziny i ważne jest aby funkcjonalność wyposażenia i kolory występującej w biurowej przestrzeni dobrze wpływały na nasze samopoczucie i efektywność pracy. Ciepłe kolory sprawiają, że biuro staje się przytulną przestrzenią, na przytulności, natomiast chłodne kolory ścian pomagają uspokoić emocje i zmysły, a co za tym idzie sprzyjają skupieniu i pomagają efektywnie pracować.
Gabinet z tapetą Enigma na ścianie

Biuro

Gabinet z tapetą Enigma na ścianie

Gabinet z tapetą Enigma na ścianie

Biuro

Gabinet z tapetą Enigma na ścianie

Biuro z biblioteczką

Biuro

Biuro z biblioteczką

Wyjątkowe biuro ze szklanym stołem

Biuro

Wyjątkowe biuro ze szklanym stołem

Biuro domowe z meblami na wymiar

Biuro

Biuro domowe z meblami na wymiar

Recepcja w stylu nowoczesnym

Biuro

Recepcja w stylu nowoczesnym

Kącik biurowy w stylu skandynawskim

Biuro

Kącik biurowy w stylu skandynawskim

Recepcja z niebieską ścianą

Biuro

Recepcja z niebieską ścianą

Duże szaro-niebieskie biuro

Biuro

Duże szaro-niebieskie biuro

Biuro z szaro-niebieską ścianą

Biuro

Biuro z szaro-niebieską ścianą

Narożne, niebieskie biuro

Biuro

Narożne, niebieskie biuro

Białe biuro z niebieską ścianą

Biuro

Białe biuro z niebieską ścianą

Biuro z niebieską ścianą

Biuro

Biuro z niebieską ścianą

Małe biurko w domu

Biuro

Małe biurko w domu

Duże  biuro w stylu skandynawskim

Biuro

Duże biuro w stylu skandynawskim

Zobacz co radzą specjaliści!


Kolory w naszym miejscu pracy mają ogromny wpływ na jej jakość. Motywują do działania wpływają na wynik naszej pracy oraz oddziałują na nasze samopoczucie. Dobrze wymyślona strategia kolorów miejsca naszej pracy na pewno wpłynie na jej efektywność. Otaczanie się przyjemnymi i harmonijnymi kolorami naładuje nas pozytywną energią na cały dzień pracy. Dobrze przemyślane i zaprojektowane biuro, oprócz komfortu pracy wynikającego z dobrze wybranych mebli harmonijnego oświetlenia i przyjaznej przestrzeni, na pewno poprzez odpowiednią kombinację koloru dopełni koncepcji dobrej i wygodnej przestrzeni.

Jaki kolor wybrać do biura?

Szukając odpowiednich kolorów do biura pamiętajmy, że nasza decyzja będzie miała wpływ na pozostałe elementy wyposażenia biura. Powinien dominować jeden kolor, ale można zastosować go w różnych odcieniach. Każdy kolor oznacza coś innego i każdy z kolorów ma swoją barwę tonalną i temperaturę. Chłodne kolory to kolory eleganckie i bardzo formalne. Dodatkowo dają wrażenie powiększania optycznego małego pomieszczenia. Ciepłe kolory wprowadzają miłą i przyjazną atmosferą. Połączone z naturalnymi kolorami sprawiają atmosferę komfortu i spokoju.

Znaczenie kolorów

Kolor żółty to słońce i radość. Wnętrze pomalowane na kolor żółty sprawia wrażenie ciepła. Żółty jest kolorem idealnym do przełamywania chłodnych barw. Pomarańczowy jest kolorem stymulującym, idealnie sprawdza się w pomieszczeniach w których pracują osoby związany z komunikacją interpersonalną. Kolor czerwony jest kolorem pobudzającym, bardzo energetycznym i dlatego należy uważać, żeby nie przesadzić z tą barwą. Zielony regeneruje odpręża i uspokaja nerwy i co najważniejsze wpływa kojąco na twój wzrok. Jest to kolor, który posiada wiele odcieni.

Biały – jest najbardziej uniwersalny, dlatego że to kolor neutralny. Bardzo często stosowany w przestrzeniach biurowych czy domowych. Biały to czystość i perfekcja. Na koniec niebieski. Bohater naszego artykułu. Niebieski jest kolorem idealnym do biura, ponieważ odpręża i stymuluje pracę umysłową.

Niebieski kolor w twoim biurze

Kolor niebieski symbolizuje sukces zaufanie i rzetelność. Jest też kolorem, który ma najwięcej odcieni. Ciemny niebieski to symbol wiedzy powagi i siły. Natomiast jasny niebieski kojarzy się ze spokojem i zdrowiem. Dodatkowo kolor niebieski bardzo pobudza efektywność i produktywność. Niebieski jest barwą chłodną, dlatego trzeba używać go z umiarem. Jeżeli zdecydujemy się na biuro w kolorze niebieskim pamiętajmy, aby kolor ten zneutralizować dodatkami w jasnych i ciepłych barwach, niebieski dobrze wpływa na koncentrację a także uspokaja.

Kolor i światło

Dobrze dobrany kolor twoim biurze wymaga jeszcze dobrego oświetlenia. Światło ma ogromny wpływ na jakość i komfort pracy. Najlepszym światłem jest światło dzienne, niestety nie zawsze i nie wszędzie w naszych pomieszczeniach biurowych będziemy mieli dostęp do okna lub świetlika. Wtedy musimy zdecydować którą część naszego biura oświetlimy w jasnych i ciepłych barwach, a w której zastosujemy chłodne oświetlenie. Ciepło światło jest idealnym światłem do wypoczynku i relaksu. Sprawdzi się miejscach, gdzie pracownicy odpoczywają regenerując siły, czy spotykają się z klientami. Część robocza naszego biura - w niej powinno dominować światło o barwie chłodnej, gdyż wpływa ono dobrze na efektywność pracy.

Niebieskie biuro