Fundusze europejskie flaga logotyp Rzeczpospolita Polska flaga Unia Europejska flaga logotyp
Artykuł sponsorowany

Desingerski hit, czyli armatura w kolorze czarnym

Wyraźne kształty oraz precyzyjna linia baterii łazienkowych Kludi idą w parze z pięknym designem.

Planujesz wyposażenie swojej kuchni oraz łazienki w nowoczesnym, minimalistycznym duchu? Cenisz sobie wysoką jakość, praktyczne rozwiązania i designerski wygląd? Pomyśl o bateriach w kolorze czarnym z matowym wykończeniem – to wnętrzarski hit, który świetnie się sprawdzi w Twoim domu. Wspólnie z marką Kludi, która od niemal stu lat specjalizuje się w produkcji armatury kuchennej i łazienkowej, prezentujemy najnowsze modele baterii w kolorze czarnym. Podpowiadamy, które z nich najlepiej będą się prezentować w określonych aranżacjach.

Aranżacyjne ABC

Czarne barwy doskonale sprawdzają się w kuchniach i łazienkach, zwłaszcza w zestawieniach kontrastowych: ciemna armatura plus biały zlew. Taka tradycyjna kompozycja bieli i czerni, choć ma niewątpliwie nowoczesny charakter dzięki niestosowanemu w poprzednich dziesięcioleciach ciemnemu kolorowi armatury, jest niezwykle uniwersalna. Możemy ją wybrać do wnętrz w stylu nowoczesnym, minimalistycznym, loftowym i industrialnym, a także japońskim, nowojorskim, skandynawski oraz eko. Wyrazisty akcent w postaci czarnych baterii będzie się świetnie prezentować również w towarzystwie zlewu w tym samym kolorze, ale na tle ściany lub blatu w innych barwach – nie tylko białej, ale również kremowej, piaskowej, imitującej drewno, beton czy różne odcienie kamienia. Najnowsze modele baterii w kolorze czarnym oferuje marka Kludi, specjalizująca się w produkcji armatury kuchennej i łazienkowej.

0
Delikatnie pochylony korpus baterii i uniesiony do góry uchwyt o opływowym kształcie to cechy charakterystyczne linii Kludi Balance Black.

Kluczowy wygląd

Czarny zlew oraz ciemny, matowy kran nadają wnętrzu eleganckiego charakteru. Jednak będą się dobrze prezentować, tylko jeśli zadbamy o utrzymanie ich w czystości. To przy czarnej armaturze jest kluczowe, ponieważ smugi oraz osad z kamienia są bardziej widoczne na ciemnym tle. A odpowiednie czyszczenie zlewów i kranów w kolorze czarnym wcale nie musi być trudniejsze niż w przypadku tradycyjnej srebrnej armatury. Fachowcy radzą, by czarny kran wyczyścić najpierw miękką stroną gąbki, nasączonej płynem do mycia naczyń. Następnie, żeby pozbyć się osadu z kamienia, należy go spryskać wodą z octem lub rozpuszczonym w wodzie kwaskiem cytrynowym. Po kilkunastu minutach, gdy środek rozpuści niechciany kamień, zmywamy go wodą, wycieramy do sucha, nakładamy na armaturę odrobinę oliwy i polerujemy suchą szmatką. Takie niedrogie, ekologicznie środki zapewnią czystość naszej łazience i kuchni na długo.

 Kludi Bozz Black

Kształty zredukowane do minimum, inspirowane prostymi, cylindrycznymi formami modnego industrializmu – to cechy charakterystyczne czarnej armatury z serii Kludi Bozz Black. Wyróżnia się ona prostotą i niesztampową elegancją. Jest zarazem subtelna i nowoczesna, szykowna i bezpretensjonalna, stylowa i oszczędna w formie. Wyraźne, geometryczne kształty oraz precyzyjna linia baterii kuchennych i łazienkowych z linii Kludi Bozz Black idą w parze z funkcjonalnością i innowacyjnymi technicznie rozwiązaniami. Matowy odcień armatury doskonale sprawdzi się w przeróżnych aranżacjach i rozmaitych stylach wnętrzarskich.

Kludi Balance Black

Armatura z serii Kludi Balace Black cechuje się dbałością o szczegóły – świadczą o tym nieco pochylony korpus baterii i uniesiony do góry uchwyt o opływowym kształcie. Niebagatelne znaczenie ma tu też precyzja wykonania i odporność powierzchni na uszkodzenia. Baterie z linii Kludi Balance w kolorze czarny mat znakomicie prezentują się w towarzystwie białej ceramiki o purystycznym profilu. W strefie prysznicowej Balance Black można wyeksponować dzięki białym płytkom, jasnej tapecie zabezpieczonej szybą lub – jeśli cenimy sobie styl rustykalny – białej cegle odpowiednio zabezpieczonej, tak by była odporna na działanie wody, wilgoci oraz podwyższonej temperatury.

Nova Fonte Puristic Black

Smukła forma baterii, która współgra z geometrycznym kształtem o miękkiej linii – to znak rozpoznawczy serii armatury Nova Fonte Puristic Black marki Kludi. Łagodna w wyrazie linia oraz minimalistyczna prostota designu sprawiają, że baterie Nova Fonte Puristic Black nabierają charakteru uniwersalnego. Trzeba zaznaczyć, że armatura z tej serii jest wyrazista i zwraca uwagę idealnymi proporcjami oraz elegancją. Będzie pasować zarówno do wnętrza industrialnego, jak i nowoczesnego w wydaniu miękkim, a nawet przytulnym. Niezależnie od tego, na jaki styl się zdecydujemy, armatura Nova Fonte Puristic w kolorze czarnym sprawi, że przestrzeń nabierze eleganckiego, designerskiego wyglądu.

0
Armatura z serii Nova Fonte Puristic Black jest wyrazista i zwraca uwagę idealnymi proporcjami oraz elegancją.