Fundusze europejskie flaga logotyp Rzeczpospolita Polska flaga Unia Europejska flaga logotyp
Artykuł sponsorowany

Bateria na wannie czy na ścianie – które rozwiązanie wybrać?

Bateria na ścianę z linii Kludi Ameo

Projektując łazienkę, wiele osób staje przed dylematem dotyczącym wyboru baterii. Czy powinna być zamontowana na wannie czy na ścianie? Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady, a ostateczny wybór zależy od preferencji i indywidualnych potrzeb użytkownika. Przyjrzyj się szczegółom i poznaj trzy kolekcje armatury łazienkowej marki KLUDI: NOVA FONTE, LOUVA oraz AMEO. Sprawdź, jaka bateria do wanny będzie najlepsza dla Ciebie.

Bateria na wannie

Baterie na wannie to takie, które montuje się bezpośrednio na obudowie wanny. Jest to rozwiązanie bardzo popularne i często stosowane przy wielu rodzajach wanien. Ma ono swoje plusy i minusy, które warto wziąć pod uwagę przed dokonaniem zakupu. Do plusów niewątpliwie należą estetyka, wygoda i funkcjonalność. Bateria na wannie może stanowić stylowy element dekoracyjny, dodając łazience elegancji i uroku. Dostęp do wody jest bezpośredni, co ułatwia regulację temperatury i natężenia strumienia. Wiele baterii na wannie posiada dodatkowe funkcje, takie jak termostat czy rączkę natrysku, co zwiększa komfort korzystania. Pamiętaj jednak, że bateria na wannie jest związana z konkretnym miejscem – nie można jej łatwo wymontować i przenieść w inne miejsce. Ponieważ należy ją zainstalować na rancie wanny, montaż może być dosyć czasochłonny i często generuje dodatkowe prace remontowe.

Bateria na wannę Kludi LOUVA w kolorze czarnym

Jaka bateria na wannę

Firma Kludi, ceniony na międzynarodowym rynku producent armatury łazienkowej i kuchennej, ma w swojej ofercie najwyższej jakości baterie wannowe z kolekcji NOVA FONTE oraz LOUVA. NOVA FONTE to linia baterii łazienkowych, która wyróżnia się minimalistycznym designem i wysoką jakością wykonania. Cechuje się prostotą oraz elegancją, idealnie wpasowując się w nowoczesne wnętrza, dodając im szyku i klasy. Natomiast kolekcja LOUVA nawiązuje do stylu klasycznego. Baterie tej linii charakteryzują się zaokrąglonymi kształtami i delikatnymi liniami, dodając łazience subtelnej harmonii. W kolekcji LOUVA znajdziemy baterie wannowe, które będą doskonale pasować do tradycyjnych wnętrz.

Bateria na ścianie

Bateria na ścianie to taka, która montowana jest na ścianie w łazience, zazwyczaj na płytkach nad wanną lub umywalką. Jest to rozwiązanie minimalistyczne i nowoczesne, doskonale pasujące do łazienek zaprojektowanych w tym nurcie. Niewątpliwym plusem baterii na ścianie jest to, że nie zajmuje ona dodatkowej przestrzeni na wannie, umożliwiając maksymalne wykorzystanie jej powierzchni. Ponadto bateria na ścianie jest łatwa w czyszczeniu i pielęgnacji, ponieważ nie styka się bezpośrednio z wanną i podczas sprzątania łatwiej dotrzeć do jej poszczególnych elementów. Jednak montaż baterii na ścianie może wymagać dodatkowych prac remontowych, takich jak wywiercenie otworów w ścianie.

Jaka bateria na ścianę

Kolekcja AMEO firmy KLUDI to linia baterii łazienkowych, która wyróżnia się nowoczesnym stylem i funkcjonalnością. Minimalistyczne wzornictwo, czyste linie i prostota obsługi – to cechy charakterystyczne tej kolekcji. W linii AMEO dostępne są baterie wannowe na ścianę, które doskonale pasują do nowoczesnych, minimalistycznych aranżacji. Oprócz designu, oferują szereg praktycznych funkcji – wygodny uchwyt, znajdujący się z boku, oraz przełącznik wanna/prysznic, idealnie scalony z powierzchnią baterii.

Najlepsze rozwiązanie

Wybór baterii na wannę czy na ścianę zależy od indywidualnych preferencji oraz charakteru projektowanej łazienki. Przyjrzyj się aranżacjom marki KLUDI i zdecyduj, które rozwiązanie będzie najlepsze dla Ciebie. Armatura z kolekcji NOVA FONTE, LOUVA i AMEO jest różnorodna i można ją dopasować praktycznie do każdego stylu wnętrza. Przed podjęciem decyzji warto rozważyć plusy i minusy obu rozwiązań, a także skonsultować się z profesjonalistą, który pomoże wybrać najlepsze rozwiązanie, zależnie od Twoich potrzeb i oczekiwań.

Bateria na ścianę z kolekcji NOVA FONTE Puristic