Fundusze europejskie flaga logotyp Rzeczpospolita Polska flaga Unia Europejska flaga logotyp

Ściana z półkami w pomieszczeniu gospodarczym

Pomieszczenia gospodarcze - Ściany Półka aranżacje, inspiracje 2024

Umiejętna organizacja niewielkiej przestrzeni wymaga od nas odpowiedniej organizacji i doposażenia naszej małej „graciarni” w tak niezbędne półki i szafki. Ładne i praktyczne pomieszczenie gospodarcze wymaga odpowiedniej aranżacji. Urządzanie tej przestrzeni zacznijmy od zakupów szafek i półek, które możemy zawiesić na ścianie. Aranżując strych, pralnię lub schowek pod schodami postarajmy się maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń.


Pomieszczenie gospodarcze w kolorze białym

Pomieszczenia gospodarcze

Pomieszczenie gospodarcze w kolorze białym

Pomieszczenie gospodarcze w kolorze białym

Pomieszczenia gospodarcze

Pomieszczenie gospodarcze w kolorze białym

Pomieszczenie gospodarcze zaaranżowane na pralnię

Pomieszczenia gospodarcze

Pomieszczenie gospodarcze zaaranżowane na pralnię

Aranżacja dużego pomieszczenia gospodarczego

Pomieszczenia gospodarcze

Aranżacja dużego pomieszczenia gospodarczego

Nowocześnie urządzona pralnia

Pomieszczenia gospodarcze

Nowocześnie urządzona pralnia

Pomieszczenie z pralką i suszarką

Pomieszczenia gospodarcze

Pomieszczenie z pralką i suszarką

Zobacz co radzą specjaliści!


Pomieszczenie gospodarcze z półkami

Każdy szczęśliwy posiadacz pomieszczenie gospodarczego wcześniej czy później będzie musiał znaleźć odpowiedź na pytanie – jak utrzymać porządek w pomieszczeniu gospodarczym? Dodatkowa przestrzeń do przechowywania przedmiotów i sprzętów AGD niejednokrotnie ratuje wnętrze przed zbytnim zagracenie. Ale co zrobić, aby nasz strych, garaż czy piwnica nie stały się kolejną graciarnią? Odpowiedzi szukaj poniżej.

Jak utrzymać porządek w pomieszczeniu gospodarczym?

Półki i szafki pozwolą nam na dobrą organizację naszej małej „graciarni”. Odpowiednie zaaranżowanie pomieszczenia gospodarczego sprawi, że stanie się ono niezwykle funkcjonalne i przy okazji estetyczne. W pierwszej kolejności zakupmy szafki i półki, które powiesimy na ścianie. Maksymalne wykorzystanie ścian to klucz do sukcesu podczas aranżacji zazwyczaj niewielkich pomieszczeń strychów, pralni czy schowków pod schodami.
Pojemne regały idealnie sprawdzą się w garażu czy spiżarni.  Rodzaj materiału na jaki się zdecydujemy - czy to drewno, metal lub tworzywo sztuczne, może mieć decydujący wpływ na funkcjonalność takiego regału. Do garaży, gdzie często korzystamy z ciężkich narzędzi wykonanych z metalu - idealnie sprawdzą się regały przemysłowe o trwałej konstrukcji. Regał taki na pewno wytrzyma ciężkie elektronarzędzia czy akcesoria potrzebne do naprany samochodu. Natomiast do naszej spiżarni możemy nabyć regały drewniane lub lżejsze, wykonane z tworzywa sztucznego. Dodatkowo możemy zaopatrzyć je w niezwykle praktyczne skrzynki i plastikowe pojemniki. Półki w pomieszczeniu gospodarczym dzięki umiejętnemu doborowi przeróżnych pojemników będą w stanie pomieścić nie tylko artykuły spożywcze, ale przeróżne akcesoria niezbędne w kuchni. Garnki, miski, talerze – znajdą swoje miejsce na półkach w naszej spiżarni. Zamykane skrzynie z tworzywa sztucznego czy koszyki idealnie sprawdzą się na niższych kondygnacjach regałów.

Jak odpowiednio zagospodarować pomieszczenie gospodarcze?

Jeżeli tylko dysponujemy odpowiednim miejscem na pomieszczenie gospodarcze przeznaczmy je na pralnię lub suszarnię i dodatkowo wygospodarujmy w nim miejsce na środki czystości i urządzenia służące do sprzątaniu. Takie miejsce powinno pomieścić także odkurzacz, suszarkę czy deskę do prasowania.  W naszym pomieszczeniu oprócz odpowiednio zabudowanej pralki czy suszarki powinniśmy znaleźć miejsce na szafki, półki i wieszaki.  Świetnym rozwiązaniem jest szafa gospodarcza, którą możemy zaopatrzyć w specjalne uchwyty na żelazko czy rurę odkurzacza. Optymalne wykorzystanie przestrzeni poprzez wieszaki na ubrania czy wiadro z mopem. Miejsce na odkurzacz może być wysuwana półką. Idealnym rozwiązaniem będzie szyna ścienna, którą mocujemy na ścianie. Do szyny możemy przymocować półki i wygodne kontenery i kosze. Nie może zabraknąć również drążka, wieszaka do ubrań czy klasycznej suszarki. Każdy element możemy dostosować do własnych potrzeb, organizując to miejsce tak aby ułatwiało nam codzienne życie. 

0
Półki w pomieszczeniu gospodarczym