Stoły z duszą

Dbałość o detal i wyjątkowa precyzja wykonania oraz najlepsze i szlachetne materiały, takie jak kilkusetletnia deska wydobyta z torfowiska lub wyłowiona z morza czynią mebel niepowtarzalnym.

Piękny, drewniany stół z blatem wykonany ze starego drewna, materiału kształtowanego przez czas to mebel, który z pewnością stanie się centrum Twojego domu. To wokół tego unikalnego przedmiotu skupia się życie każdej rodziny. Przestronny stół, wykonany z dbałością o najdrobniejszy szczegół, gdzie stary rustykalny blat umiejętnie połączony został z modernistyczną i minimalistyczną konstrukcją nóg to hit ostatniego sezonu. Mebel ten sprawi, że wnętrze Twojej jadalni nabierze niepowtarzalnego wyglądu.

Szlachetny charakter i piękno drewna

0
Stary kawałek drewna dostaje nowego życia i nadaje wnętrzu niepowtarzalnego klimatu.

O urodzie mebla nie tylko decyduje jego funkcjonalność, ale przede wszystkim materiały z jakiego został on wykonany. Drewniane blaty ze starego drewna i desek retro potrafią nadać wnętrzu niepowtarzalnego klimatu. Wysoka jakość i unikalność użytych do produkcji takiego stołu materiałów sprawia, że mebel ten urasta do rangi dzieła sztuki. Stary kawałek drewna dostaje nowego życia i nadaje wnętrzu niepowtarzalnego klimatu.
 

Urok niedoskonałości

Coraz częściej odchodzi się od klasycznej produkcji drewnianych mebli, gdzie produkt końcowy musi pozbawiony być wszelkich niedoskonałości. Brak przebarwień, sęków czy pęknięć przez lata wyznaczał standardy w klasycznym stolarstwie.  Najmodniejsze tego sezonu stoły eksponują wszelkie niedoskonałości drewna, dzięki czemu blat taki nabiera charakteru poprzez pokazania naturalnych krawędzi, sęków, popękań które tylko podkreślają wyjątkowości i niepowtarzalność produktu.

Rustykalne deski w nowoczesnej odsłonie

Blaty z drewna, zalane epoksydową żywicą posiadają bardzo abstrakcyjne stylizacje. Połączenie ciemnego brązu drewna i np. błękitnej żywicy daje niesamowity abstrakcyjny charakter i uwypukla wszelkie detale zastosowane przy produkcji drewna. Stoły takie są bardzo unikatowe i wyprodukowanie ich to proces twórczy bardziej zbliżony do rękodzieła niż masowej produkcji. Żywica epoksydowa bezbarwna może sprawić, że blat stołu będzie sprawiał wrażenie zawieszonego w powietrzu, a przestrzeń pomiędzy deskami blatu będzie wyglądała na pierwszy rzut oka na pustą. 

0
Stóły KNF to połączenie drewna z metalem lub szkłem.

Takie blaty przymocowane do designerskich, metalowych ram i nóg sprawią, że stół nabierze loftowego looku. Czarne nogi idealnie pasują do drewna postarzałej deski i stół taki idealnie będzie komponował się w mieszkaniu o nowoczesnym, loftowym stylu. Kiedy nogi te zastąpimy białymi a blat będzie wykonany z jasnego drewna, wtedy otrzymamy mebel idealnie pasujący do wnętrza w stylu skandynawskim.

Meble na miarę klienta

Firmy produkujące meble dla indywidualnego klienta już dawno odkryły, że niepowtarzalny i wyjątkowy produkt, wykonany w oryginalnej formie i według indywidualnych potrzeb klienta to produkt klasy premium. Dbałość o detal i wyjątkowa precyzja wykonania oraz najlepsze i szlachetne materiały, takie jak kilkusetletnia deska wydobyta z torfowiska lub wyłowiona z morza czynią mebel niepowtarzalnym. Jakość idzie w parze z ceną. Produkty ze szlachetnego, postarzałego drewna nie należą do najtańszych. Połączenie naturalnych komponentów z metalem lub szkłem sprawia, że mebel taki będzie ponadczasowy i uniwersalny i ozdobi niejedna jadalnię lub salon. Trwałość takiego produktu jest wieczna, więc kupując stół wykonany z kilkudziesięcioletniej deski, kupujemy mebel, z którego będą korzystać nasze wnuki i prawnuki.

 

0


O pasji do drewna i stołach z duszą i charakterem rozmawiamy z Krzysztofem Pilczukiem założycielem i właścicielem firmy produkujące loftowo-rustykalne stoły i meble KNF Furniture.

KNF Furniture to rodzinna firma. Jakie były Państwa początki i co skłoniło Was do zajęcia się wykonywanie designerskich mebli ze starego drewna?

KNF Furniture to firma tworząca z pasji, którą wyniosłem z rodzinnego domu. Tata od najmłodszych lat zakorzenił zamiłowanie do spawania, toczenia i frezowania. Dzięki umiejętnościom i doświadczeniu nabytym przez lata w branży ślusarskiej postanowiłem wykonać meble do swojego domu, oparte na konstrukcji stalowej z blatem z naturalnego drewna. Zrobiły one ogromne wrażenie na odwiedzających mnie gościach, którzy od razu zapragnęli mieć je w swoich domach. Tak zaczęła się produkcja pierwszych, garażowych realizacji.

Meble drewniane ręcznie robione ze starego drewna i desek retro to hit ostatnich lat. Piękne i oryginalne stoły, ciekawe zabudowy i designerskie schody - skąd czerpiecie inspiracje i gdzie znajdujecie Państwo materiał do wykonania tych produktów?

Inspiracje czerpiemy głównie od naszych klientów. Zazwyczaj to właśnie Oni, za pośrednictwem naszego doświadczenia wymyślają koncepcję swoich mebli, które później realizujemy. Naturalnie śledzimy panujące trendy i staramy się do nich dostosować, tak aby zachować nowoczesną formę w starym loftowo-rustykalnym stylu.

Meble KNF Furniture wyglądają jak zaklęte w czasie. Stary i oryginalny kawałek drewna dostaje nowe życie połączony z nowoczesnym, minimalistycznym designem staje się swoistym dziełem sztuki. Skąd pomysł na takie połączenie starego z nowoczesnym? 

0
Elegancja i dbałość o szczegół to niezbędny element produktu KNF Furniture.

Czasy, w który aktualnie żyjemy narzucają nam z dnia na dzień co raz to bardziej nowoczesne innowacje i technologie. Wiele z nich są praktyczne, ale brakuje im duszy. My jesteśmy miłośnikami rozwiązań praktycznych, ale takich, które mają dusze i charakter. Stąd pomysł na stworzenie właśnie takich produktów.

Produkty Państwa firmy pomagają stworzyć niepowtarzalny klimat. Meble te wykonane z materiału naturalnie kształtowanego przez czas nabierają jakiegoś szczególnego wyglądu. Jaki klient wybiera meble firmy KNF?

Ciężko ubrać w ramy klientów, którzy skorzystali naszych usług. Są to osoby już troszkę starsze, które stawiają na duszę mebli. Są to też ludzie młodzi, którzy szukają trochę innowacyjności i czegoś co będzie mogło wyróżnić ich domy lub mieszkania od innych. Z pewnością są to osoby, stawiające na pierwszym miejscu jakość produktu oraz możliwość dostosowania go do swoich potrzeb i upodobań. Każdy z nich możemy wykonać w innej dowolnej formie, rozmiarze czy kolorze. Poza tym staranność i precyzja z jaką wykonujemy meble, pozwala nam sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

Jak kształtuje się rynek na Państwa produkty? Czy KNF Furniture to tylko produkcja stołów?
Z każdym dniem styl mebli loftowych i rustykalnych staje się co raz bardziej popularny. Z każdym miesiącem realizujemy więcej zleceń, a co nas cieszy najbardziej, co raz bardziej ciekawych i wymagających. Dzięki czemu możemy stale się rozwijać, poszerzać swoje umiejętności, pogłębiać pasję do tego o robimy, a przy okazji sprostać wymaganiom klientów.
Oczywiście, zajmujemy się nie tylko produkcją stołów. Wykonujemy również schody na konstrukcjach stalowych oraz drzwi w stylu loft z przeszkleniami. Poza stołami tworzymy również konsole, szafki rtv, regały, oraz stoliki kawowe, lustra i akcesoria do domu.

Co kryje się za skrótem KNF Furniture?

KNF to skrót od imion pomysłodawcy, oraz założyciela projektu i jego synów. KNF - czyli Krzysztof, Nikodem i Filip. Choć synowie są jeszcze młodzi, to chętni i zaciekawieni pracą jaką wykonuję. Tak samo jak ja kilkanaście lat temu patrząc na swego ojca.

Staranność i precyzja z jaką wykonujemy nasze produkty, pozwala nam sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.