Fundusze europejskie flaga logotyp Rzeczpospolita Polska flaga Unia Europejska flaga logotyp
Artykuł sponsorowany

Nowoczesny design stawia na oszczędność

Nowoczesna łazienka często staje się przestrzenią pełniącą różne funkcje.

Postaw proekologicznych nikt już dziś nie postrzega w kategoriach trendu propagowanego jedynie przez radykalnych zwolenników ruchu zero waste. Eko-nawyki stały się częścią naszej codzienności. Segregujemy śmieci, na zakupy bierzemy torby wielorazowe, w miarę możliwości wybieramy rower zamiast samochodu. Ale jak troska o środowisko wyraża się w naszym mieszkaniu? Czy remontując dom, można wybrać rozwiązania, które są nie tylko estetyczne i podnoszą komfort jego mieszkańców, ale też pozytywnie wpływają na środowisko? Jak najbardziej! Poniżej przedstawiamy sposoby na to, jak zadbać o naturę w eko-łazience.

Minimalizm formy

Wpisujący się w ekologiczne klimaty współczesny minimalistyczny design widać wyraźnie w dostępnej na rynku armaturze łazienkowej. Oszczędne w formie baterie znanej niemieckiej marki Kludi, dzięki oszczędnym kształtom i precyzyjnemu wykonaniu, są ukłonem w kierunku współczesnego puryzmu, charakteryzującego się unikaniem kształtów przesadnie ozdobnych. Na szczególną uwagę zasługują modele Nova Fonte Pura, które powstały w oparciu o ideę zrównoważonego rozwoju. Niezwykle filigranowa konstrukcja armatury nie tylko uosabia lekkość i ulotność, ale też oznacza mniejsze zużycie niezbędnego do produkcji materiału. Co więcej, baterie z serii Nova Fonte Pura posiadają regulację wypływu wody do 4,5 l/min, co wpływa na oszczędności w gospodarstwie domowym, przy zachowaniu komfortu użytkowania: strumień wody jest miękki i napowietrzony.

0
Oszczędność formy armatury łazienkowej współgra z założeniami zrównoważonego rozwoju.

Baterie elektroniczne

Inne nowoczesne rozwiązanie zostało zastosowane w bateriach elektronicznych marki Kludi. Wyposażono je w optyczny czujnik ruchu i moduł aktywujący wypływ wody. Dzięki temu korzystamy z niej tylko w tedy, kiedy jest potrzebna, i – w rezultacie – zużywamy jej znacznie mniej. Bateria elektroniczna Zenta E, która zapewnia przepływ wody 4,8 l/min przy ciśnieniu 3 barów, jest dostępna w różnych wariantach: z zasilaniem 6V lub 230V, z mieszaczem lub bez. Możemy wybrać montaż umywalkowy lub ścienny oraz różne wysokości wylewki. Natomiast bateria elektroniczna Balance, również dostępna z zasilaniem 6V lub 230V, z mieszaczem lub bez, zapewnia przepływ wody do 7,6 l/min przy ciśnieniu 3 barów.

0
Bateria elektroniczna Kludi Balance zapewnia komfortowe, a zarazem oszczędne użytkowanie.

Termostat łazienkowy

Jeżeli jesteś fanem designerskich gadżetów albo po prostu lubisz funkcjonalne rozwiązania, podczas remontu łazienki zwróć uwagę na armaturę termostatyczną. Termostaty pozwalają zaoszczędzić wodę – nie marnujesz jej, ustawiając pożądaną temperaturę. Oszczędzasz też czas, który musiałbyś na to poświęcić. Ponadto termostaty działają niezależnie od zmian ciśnienia w instalacji – bateria utrzymuje określoną temperaturę. Blokada wypływu gorącej wody ustawiona przy 38°C zapewnia ochronę przed oparzeniami – co może mieć duże znaczenie, zwłaszcza jeśli z łazienki korzystają dzieci. A termostaty, oferowane przez Kludi, są ponadto idealne do montażu w niewielkich kabinach prysznicowych, ponieważ nie zajmują zbyt wiele miejsca i nie wymagają instalowania żadnych dodatkowych przełączników ani uchwytów przy baterii.

0
Drewno i kamień w strefie prysznica wpisują się w ekologiczny trend designerski.

Jednouchwytowe baterie

Marka Kludi proponuje jeszcze inne nowoczesne rozwiązania, mające pozytywny wpływ na środowisko naturalne. To jednouchwytowe baterie Kludi PURE&EASY z funkcją ECO. Zapewniają one przepływ zimnej wody w środkowym położeniu uchwytu – a dopiero po jego przesunięciu w lewą stronę uzyskuje się wodę zmieszaną. Baterie te charakteryzują się uniwersalną formą i wyważonymi proporcjami, a do tego podnoszą komfort użytkowania dzięki charakterystycznemu nachyleniu korpusu baterii. Ta wysokiej jakości, dopracowana w każdym detalu armatura łazienkowa jest jednocześnie atrakcyjna cenowo.

0
Jednouchwytowe baterie z funkcją ECO przyczyniają się do ograniczenia zużycia ciepłej wody.

Materiały w zgodzie z naturą

Projektując nową łazienkę lub myśląc o remoncie starej, wybierzmy rozwiązania, które zostały stworzone zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i będą nam służyć przez lata. Dotyczy to także baterii łazienkowych, mogących odegrać ważną rolę w oszczędzaniu wody. Zastosowane w eko-łazience naturalne materiały, takie jak drewno, kamień czy beton architektoniczny, coraz częściej proponowane przez architektów wnętrz, będą doskonale współgrać z nowoczesną armaturą łazienkową Kludi. Razem stworzą minimalistyczne i naturalne wnętrze o niepowtarzalnym charakterze, jednocześnie funkcjonalne i sprzyjające relaksowi.