Artykuł sponsorowany

Nowoczesny design stawia na oszczędność

Nowoczesna łazienka często staje się przestrzenią pełniącą różne funkcje.

Postaw proekologicznych nikt już dziś nie postrzega w kategoriach trendu propagowanego jedynie przez radykalnych zwolenników ruchu zero waste. Eko-nawyki stały się częścią naszej codzienności. Segregujemy śmieci, na zakupy bierzemy torby wielorazowe, w miarę możliwości wybieramy rower zamiast samochodu. Ale jak troska o środowisko wyraża się w naszym mieszkaniu? Czy remontując dom, można wybrać rozwiązania, które są nie tylko estetyczne i podnoszą komfort jego mieszkańców, ale też pozytywnie wpływają na środowisko? Jak najbardziej! Poniżej przedstawiamy sposoby na to, jak zadbać o naturę w eko-łazience.

Minimalizm formy

Wpisujący się w ekologiczne klimaty współczesny minimalistyczny design widać wyraźnie w dostępnej na rynku armaturze łazienkowej. Oszczędne w formie baterie znanej niemieckiej marki Kludi, dzięki oszczędnym kształtom i precyzyjnemu wykonaniu, są ukłonem w kierunku współczesnego puryzmu, charakteryzującego się unikaniem kształtów przesadnie ozdobnych. Na szczególną uwagę zasługują modele Nova Fonte Pura, które powstały w oparciu o ideę zrównoważonego rozwoju. Niezwykle filigranowa konstrukcja armatury nie tylko uosabia lekkość i ulotność, ale też oznacza mniejsze zużycie niezbędnego do produkcji materiału. Co więcej, baterie z serii Nova Fonte Pura posiadają regulację wypływu wody do 4,5 l/min, co wpływa na oszczędności w gospodarstwie domowym, przy zachowaniu komfortu użytkowania: strumień wody jest miękki i napowietrzony.

0
Oszczędność formy armatury łazienkowej współgra z założeniami zrównoważonego rozwoju.

Baterie elektroniczne

Inne nowoczesne rozwiązanie zostało zastosowane w bateriach elektronicznych marki Kludi. Wyposażono je w optyczny czujnik ruchu i moduł aktywujący wypływ wody. Dzięki temu korzystamy z niej tylko w tedy, kiedy jest potrzebna, i – w rezultacie – zużywamy jej znacznie mniej. Bateria elektroniczna Zenta E, która zapewnia przepływ wody 4,8 l/min przy ciśnieniu 3 barów, jest dostępna w różnych wariantach: z zasilaniem 6V lub 230V, z mieszaczem lub bez. Możemy wybrać montaż umywalkowy lub ścienny oraz różne wysokości wylewki. Natomiast bateria elektroniczna Balance, również dostępna z zasilaniem 6V lub 230V, z mieszaczem lub bez, zapewnia przepływ wody do 7,6 l/min przy ciśnieniu 3 barów.

0
Bateria elektroniczna Kludi Balance zapewnia komfortowe, a zarazem oszczędne użytkowanie.

Termostat łazienkowy

Jeżeli jesteś fanem designerskich gadżetów albo po prostu lubisz funkcjonalne rozwiązania, podczas remontu łazienki zwróć uwagę na armaturę termostatyczną. Termostaty pozwalają zaoszczędzić wodę – nie marnujesz jej, ustawiając pożądaną temperaturę. Oszczędzasz też czas, który musiałbyś na to poświęcić. Ponadto termostaty działają niezależnie od zmian ciśnienia w instalacji – bateria utrzymuje określoną temperaturę. Blokada wypływu gorącej wody ustawiona przy 38°C zapewnia ochronę przed oparzeniami – co może mieć duże znaczenie, zwłaszcza jeśli z łazienki korzystają dzieci. A termostaty, oferowane przez Kludi, są ponadto idealne do montażu w niewielkich kabinach prysznicowych, ponieważ nie zajmują zbyt wiele miejsca i nie wymagają instalowania żadnych dodatkowych przełączników ani uchwytów przy baterii.

0
Drewno i kamień w strefie prysznica wpisują się w ekologiczny trend designerski.

Jednouchwytowe baterie

Marka Kludi proponuje jeszcze inne nowoczesne rozwiązania, mające pozytywny wpływ na środowisko naturalne. To jednouchwytowe baterie Kludi PURE&EASY z funkcją ECO. Zapewniają one przepływ zimnej wody w środkowym położeniu uchwytu – a dopiero po jego przesunięciu w lewą stronę uzyskuje się wodę zmieszaną. Baterie te charakteryzują się uniwersalną formą i wyważonymi proporcjami, a do tego podnoszą komfort użytkowania dzięki charakterystycznemu nachyleniu korpusu baterii. Ta wysokiej jakości, dopracowana w każdym detalu armatura łazienkowa jest jednocześnie atrakcyjna cenowo.

0
Jednouchwytowe baterie z funkcją ECO przyczyniają się do ograniczenia zużycia ciepłej wody.

Materiały w zgodzie z naturą

Projektując nową łazienkę lub myśląc o remoncie starej, wybierzmy rozwiązania, które zostały stworzone zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i będą nam służyć przez lata. Dotyczy to także baterii łazienkowych, mogących odegrać ważną rolę w oszczędzaniu wody. Zastosowane w eko-łazience naturalne materiały, takie jak drewno, kamień czy beton architektoniczny, coraz częściej proponowane przez architektów wnętrz, będą doskonale współgrać z nowoczesną armaturą łazienkową Kludi. Razem stworzą minimalistyczne i naturalne wnętrze o niepowtarzalnym charakterze, jednocześnie funkcjonalne i sprzyjające relaksowi.