Fundusze europejskie flaga logotyp Rzeczpospolita Polska flaga Unia Europejska flaga logotyp

Plakat w pokoju dziecka

Zestaw odpowiednio dobranych plakatów na pewno pobudzi wyobraźnię naszego dziecka.

Co zrobić, aby pokój nasze dziecka nabrał dodatkowych barw a ze ścian królestwa naszego malucha nie wiało nudą? Umiejętna aranżacja dziecięcego pokoju to nie lada sztuka. Pokój naszego malucha to szczególne miejsce, które powinno inspirować i rozwijać, pobudzać wyobraźnię i jednocześnie sprzyjać odpoczynkowi dając poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Odpowiednie udekorowanie ścian na pewno pomoże w prawidłowym rozwoju naszego dziecka

 Jakie plakaty na ścianie w pokoju dziecka

0
Tapeta na ścianie w pokoju noworodka z bajkowymi motywami.

Minimalizm i nowoczesność to trend, który już od dawna opanował rynek wnętrzarski.  Nowoczesny styl skandynawski w pokoju dziecka, japandii czy robiący furorę kawaii także znalazły swój ślad w branży firm produkujących i drukujących plakaty i obrazki do pokojów dziecięcych. Dlatego nie brakuje wzorów minimalistycznych utrzymanych w jednolitej kolorystyce jak i spersonalizowanych plakatów. Zaletą minimalizmu jest jego ponadczasowość. Natomiast szereg plakatów i gadżetów nawiązujących do arcypopularnego stylu kawaii sprawiają, że na ścianach pokojów naszych milusińskich goszczą tęczowe jednorożce i słodkie kociaki nawiązujące stylistyką do japońskich kreskówek.

Oddzielną niszą w plakacie dziecięcym są plakaty edukacyjne. Zadaniem tych posterów jest ułatwienia dzieciom nauki i sprawienie, że przyswajania wiedzy będzie procesem radosnym i często nieświadomym.  Pięknie zdobione plakaty z literami alfabetu, mapy polityczne świata w postaci atrakcyjnego komiksu czy plakat uczący anatomii zwierząt i roślin będzie ciekawym urozmaiceniem ściany w pokoju dziecka. Zestaw odpowiednio dobranych plakatów na pewno pobudzi kreatywność naszego przedszkolaka.

Co na ścianę do pokoju dziecka?

O tym jakie plakaty najczęściej kupują i zamawiają rodzice do pokojów swoich pociech, o trendach i modach w aranżacji ścian dziecięcych pokojów rozmawiamy z Beatą Wiśniewską ze Studio Strefa26, zajmującą się między innymi produkcją obrazków, metryczek, sentencji i magnesów ze zdjęciami. Strefa26 posiada studio fotograficznym, gdzie realizuje sesje noworodkowe i rodzinne portrety oraz zajmuje się projektowaniem graficznym materiałów promocyjnych i reklamowych.

 Jak zaaranżować ściany w pokoju dziecka?

W dzisiejszych czasach jest nieskończenie wiele możliwości na zaaranżowanie ścian w pokoju dziecięcym. Jednym z nich są plakaty, obrazki z najróżniejszymi grafikami, które nie tylko będą oryginalnie prezentować się na ścianie, ale również będą interesujące dla dziecka.

Co na ścianę: plakat, naklejka a może tapeta z nadrukiem?

Decydując się na sposób aranżacji ścian w pokoju dziecka, trzeba wziąć pod uwagę, jaką funkcję ma pełnić aranżacja, czy ma być to ona stała, czy chcemy ją co jakiś czas zmieniać? Jeśli podejmiemy decyzję, że ten element dekoracyjny, ma służyć dłużej, to możemy wybrać tapetę spośród wielu dostępnych wzorów. Jeśli zdecydujemy się na naklejkę, to ona również będzie wspaniale pełnić swoją funkcję i będzie dekoracją na „dłużej”. Jednak, jeżeli lubimy zmiany, lubimy bawić się wystrojem wnętrza i zmieniać go w zależności od humoru, trendów to świetnym rozwiązaniem są plakaty, obrazki z grafikami, które możemy w każdej chwili wymienić na inny, lub przewieszać czy modyfikować.

0
Zadaniem plakatów edukacyjnych jest ułatwienia dzieciom nauki.

Jaki jest idealny plakat dla dziecka. Czy plakat pełni tylko role ozdobną czy edukacyjną także? Jaką funkcję w pokoju dziecka mogą pełnić plakaty?

Idealny plakat dla dziecka? Będzie nim każdy, który swoją grafiką nawiązuje do zainteresowań dziecka. Dla każdego ten idealny będzie inny. Plakaty z grafikami nie muszą pełnić jedynie funkcji ozdobnej, ale również edukacyjną. Grafika znajdująca się na plakacie może przedstawiać kolorowy alfabet, tabliczkę mnożenia, może również być piękną modlitwą.

Jakie są obecne trendy? Jakie plakaty najczęściej kupują rodzice do pokojów swoich pociech?

Trend na aranżację ścian, w pokoju dziecięcym, plakatami funkcjonuje już od jakiegoś czasu. Rodzice wybierają przeróżne grafiki, wiąże się to z tym w jakim wieku mają dzieci i czy są to chłopcy czy dziewczynki. Decyzja często pada na metryczki (plakaty z okazji narodzin dziecka z jego imieniem, wagą urodzeniową itd.), częstym wyborem są również plakaty z modlitwą czy całe komplety plakatów z wiążącym je tematem, wybór jest tak naprawdę tak szeroki a preferencje rodziców tak różnorodne, że ciężko jest podać jeden najczęściej kupowany plakat.

Jakie plakaty do pokoju chłopca, a jakie plakaty do pokoju dziewczynki?

Tu sprawa jest dość prosta, trendy pod tym względem są już trochę utarte.
Plakaty wybierane przez rodziców dla dziewczynek, najczęściej przedstawiają słodkie króliczki, tańczące baletnice, grafiki są przeważnie w tonacjach pastelowych, dla chłopców również w zależności od wieku, wybierane są grafiki ze zwierzakami, jednak najczęściej wybór pada na plakaty przedstawiające ciuchcie, samoloty, rodzice wybierają również plakaty z grafiką związaną ze sportem.

Czy moda na plakaty w pokoju dziecka jest sezonowa? To znaczy czy to, co wisi na ścianach naszych milusińskich zależy od pory roku, a może od trendów modowych?

Można powiedzieć, że jest jakaś pewnego rodzaju sezonowość w plakatach. Rodzice często w raz ze zmieniającą się porą roku, zmieniają również aranżację ścian i tak plakaty z grafiką wiosenną czy letnią, czyli wesołe zwierzaki kolorowe króliczki czy zamieniają na jesiennego jeża w barwnych jesiennych liściach… możliwości tak naprawdę są nieograniczone.

Do pokojów noworodków na ścianie idealnie sprawdzą się także zdjęcia wykonane w profesjonalnym studio fotograficznym. Fotografia noworodkowa to prężnie rozwijający się dział fotografii. Najlepszym przykładem jest doświadczenie naszej firmy, gdzie studio fotograficzne pod okiem arcyutalentowanej fotografki Eweliny Jurczeni jest dosłownie oblegane. Sesje noworodkowe i portrety rodzinne w których specjalizuje się Ewelina stały się hitem i pięknie oprawione wydruki portretów wykonanych w naszym studio zdobią niejeden dziecięcy pokoik.

0
Sesja noworodkowa to prężnie rozwijający się dział fotografii portretowej i rodzinnej.