Unia Europejska flaga logotyp
Artykuł sponsorowany

Perfekcyjnie uporządkowana kuchnia, czyli zalety szafek cargo

Dzięki systemom przechowywania marki PEKA możesz mieć perfekcyjnie zorganizowaną kuchnię.

Co zrobić, żeby utrzymać porządek w szafkach w kuchni? Czy można w prosty sposób przeorganizować system przechowywania produktów spożywczych i akcesoriów kuchennych? Do czego służy szafka cargo i jak ją zagospodarować? Wspólnie z marką PEKA pokazujemy, że dzięki meblom kuchennym, wyposażonym w wysuwany system z półkami, oszczędza się czas, zyskuje łatwy dostęp do przechowywanych przedmiotów i maksymalnie wykorzystuje miejsce, które w niejednej kuchni jest na wagę złota.

Generalne porządki

Otwierasz szafkę w kuchni, żeby wyjąć mąkę na naleśniki, i przez kilka minut jej szukasz pomiędzy opakowaniami z ryżem, płatkami owsianymi, makaronem i pustymi słoikami? Po czym przypominasz sobie, że włożyłeś ją do jednej z szuflad pod oknem, bo w szafce nie było już miejsca. Tylko, hmm… która to była szuflada…? Brzmi znajomo? Jeśli tak, to najwyższa pora na przeprowadzenie generalnych porządków w Twojej kuchni. Jak się do nich zabrać? Po pierwsze: przejrzyj rzeczy w szafkach i szufladach, i zastanów się, czy wszystkie są Tobie potrzebne. Może z niektórych warto zrezygnować, bo są już wysłużone albo w ogóle ich nie używasz? Kiedy w ten sposób zredukujesz nieco liczbę przedmiotów w kuchni, posegreguj je kategoriami. Zgromadź w jednym miejscu akcesoria potrzebne do pieczenia ciasta, obok np. produkty sypkie, takie jak mąki, ryż itp., dalej produkty spożywcze w słoikach, w butelkach, w pojemnikach itd. Teraz powstaje pytanie, jak je rozmieścić w kuchennych szafkach, żeby było jak najbardziej praktycznie i ergonomicznie.

0
Wysuwane cargo typu Dispensa jest niezwykle pojemne i zapewnia łatwy dostęp do przechowywanych w nim produktów.

Postaw na cargo

Meble kuchenne z cargo – czyli wysuwanym systemem z półkami – to hit wśród projektantów wnętrz i osób samodzielnie planujących swoje kuchnie. Nic dziwnego – system cargo, który oferuje firma PEKA, sprawia, że nawet mała przestrzeń staje się bardzo pojemna i można ją maksymalnie wykorzystać. Wąską wnękę między większymi szafkami dobrze zagospodarować, wstawiając w nią funkcjonalne, wygodne, wysuwane cargo, dzięki któremu będziesz mieć łatwy dostęp do umieszczonych tam produktów. Natomiast jeśli masz dużą kuchnię i możesz sobie pozwolić na wstawienie szerokiego i wysokiego cargo, zyskasz bardzo dużą przestrzeń do przechowywania, która, zależenie od wybranej opcji, może pomieścić produkty o wadze nawet do 100 kg. Fachowcy radzą postawić wysokie cargo np. koło lodówki, żeby w jednym miejscu umieścić wszystkie rzeczy z danej kategorii, dajmy na to produkty suche.

Widoczne i łatwo dostępne

Klasyczne szafki bywają mało funkcjonalne, ponieważ trudno dosięgnąć do rzeczy, które stoją w drugiej linii, a żeby się do nich dostać, często najpierw trzeba wyjmować przedmioty, które są ustawione z przodu. Inaczej jest w przypadku systemów cargo. Jednym ruchem wysuwa się całą zawartość i zyskuje łatwy dostęp, z dwóch stron, do wszystkich produktów. Dlatego nie trzeba już tracić czasu na niepotrzebne szukanie żywności w różnych zakamarkach kuchni: w szafkach z systemem cargo widać je jak na dłoni. Dla poszczególnych produktów żywnościowych warto wyznaczyć stałe miejsca, na które zawsze będziesz je odkładać. W ten sposób unikniesz bałaganu, a gdy np. makaron będzie się kończył, od razu to zauważysz i uzupełnisz swoją listę zakupów.

Dopasowane do potrzeb

PEKA poleca dwa główne systemy cargo, różniące się typem i wymiarami – w zależności od powierzchni kuchni i tego, ilu jest domowników, i czy potrzebują oni więcej przestrzeni na produkty, bo lubią samodzielnie gotować, czy mniej, bo zwykle spożywają posiłki poza domem. System DISPENSA to tradycyjne, wysuwane cargo dedykowane do wąskich modułów – nawet do 15 cm – z regulowaną wysokością koszy. Dispensa zapewni idealne miejsce na nowoczesną spiżarnię nawet w niewielkiej kuchni. Natomiast TANDEM pasuje do przestronniejszych kuchni, w których można sobie pozwolić na wstawienie szafki o szerokości 60 cm. Umieszcza się w niej produkty nie tylko na wewnętrznych półkach, ale też na drzwiach, jak w lodówce. Przy otwieraniu szafki, półki wysuwają się do przodu, dzięki czemu umieszczone na nich przedmioty stają się łatwiej dostępne. A jeśli Twoja rodzina jest naprawdę duża, możesz zdecydować się na TANDEM Depot, łączący oba te systemy. Dopasuj system cargo do potrzeb swoich i swojej rodziny i ciesz się porządkiem w kuchni!

0
System cargo Tandem marki PEKA sprawi, że przedmioty potrzebne nam na co dzień zyskają swoje stałe miejsce w kuchni.