Fundusze europejskie flaga logotyp Rzeczpospolita Polska flaga Unia Europejska flaga logotyp
Artykuł sponsorowany

Perfekcyjnie uporządkowana kuchnia, czyli zalety szafek cargo

Dzięki systemom przechowywania marki PEKA możesz mieć perfekcyjnie zorganizowaną kuchnię.

Co zrobić, żeby utrzymać porządek w szafkach w kuchni? Czy można w prosty sposób przeorganizować system przechowywania produktów spożywczych i akcesoriów kuchennych? Do czego służy szafka cargo i jak ją zagospodarować? Wspólnie z marką PEKA pokazujemy, że dzięki meblom kuchennym, wyposażonym w wysuwany system z półkami, oszczędza się czas, zyskuje łatwy dostęp do przechowywanych przedmiotów i maksymalnie wykorzystuje miejsce, które w niejednej kuchni jest na wagę złota.

Generalne porządki

Otwierasz szafkę w kuchni, żeby wyjąć mąkę na naleśniki, i przez kilka minut jej szukasz pomiędzy opakowaniami z ryżem, płatkami owsianymi, makaronem i pustymi słoikami? Po czym przypominasz sobie, że włożyłeś ją do jednej z szuflad pod oknem, bo w szafce nie było już miejsca. Tylko, hmm… która to była szuflada…? Brzmi znajomo? Jeśli tak, to najwyższa pora na przeprowadzenie generalnych porządków w Twojej kuchni. Jak się do nich zabrać? Po pierwsze: przejrzyj rzeczy w szafkach i szufladach, i zastanów się, czy wszystkie są Tobie potrzebne. Może z niektórych warto zrezygnować, bo są już wysłużone albo w ogóle ich nie używasz? Kiedy w ten sposób zredukujesz nieco liczbę przedmiotów w kuchni, posegreguj je kategoriami. Zgromadź w jednym miejscu akcesoria potrzebne do pieczenia ciasta, obok np. produkty sypkie, takie jak mąki, ryż itp., dalej produkty spożywcze w słoikach, w butelkach, w pojemnikach itd. Teraz powstaje pytanie, jak je rozmieścić w kuchennych szafkach, żeby było jak najbardziej praktycznie i ergonomicznie.

0
Wysuwane cargo typu Dispensa jest niezwykle pojemne i zapewnia łatwy dostęp do przechowywanych w nim produktów.

Postaw na cargo

Meble kuchenne z cargo – czyli wysuwanym systemem z półkami – to hit wśród projektantów wnętrz i osób samodzielnie planujących swoje kuchnie. Nic dziwnego – system cargo, który oferuje firma PEKA, sprawia, że nawet mała przestrzeń staje się bardzo pojemna i można ją maksymalnie wykorzystać. Wąską wnękę między większymi szafkami dobrze zagospodarować, wstawiając w nią funkcjonalne, wygodne, wysuwane cargo, dzięki któremu będziesz mieć łatwy dostęp do umieszczonych tam produktów. Natomiast jeśli masz dużą kuchnię i możesz sobie pozwolić na wstawienie szerokiego i wysokiego cargo, zyskasz bardzo dużą przestrzeń do przechowywania, która, zależenie od wybranej opcji, może pomieścić produkty o wadze nawet do 100 kg. Fachowcy radzą postawić wysokie cargo np. koło lodówki, żeby w jednym miejscu umieścić wszystkie rzeczy z danej kategorii, dajmy na to produkty suche.

Widoczne i łatwo dostępne

Klasyczne szafki bywają mało funkcjonalne, ponieważ trudno dosięgnąć do rzeczy, które stoją w drugiej linii, a żeby się do nich dostać, często najpierw trzeba wyjmować przedmioty, które są ustawione z przodu. Inaczej jest w przypadku systemów cargo. Jednym ruchem wysuwa się całą zawartość i zyskuje łatwy dostęp, z dwóch stron, do wszystkich produktów. Dlatego nie trzeba już tracić czasu na niepotrzebne szukanie żywności w różnych zakamarkach kuchni: w szafkach z systemem cargo widać je jak na dłoni. Dla poszczególnych produktów żywnościowych warto wyznaczyć stałe miejsca, na które zawsze będziesz je odkładać. W ten sposób unikniesz bałaganu, a gdy np. makaron będzie się kończył, od razu to zauważysz i uzupełnisz swoją listę zakupów.

Dopasowane do potrzeb

PEKA poleca dwa główne systemy cargo, różniące się typem i wymiarami – w zależności od powierzchni kuchni i tego, ilu jest domowników, i czy potrzebują oni więcej przestrzeni na produkty, bo lubią samodzielnie gotować, czy mniej, bo zwykle spożywają posiłki poza domem. System DISPENSA to tradycyjne, wysuwane cargo dedykowane do wąskich modułów – nawet do 15 cm – z regulowaną wysokością koszy. Dispensa zapewni idealne miejsce na nowoczesną spiżarnię nawet w niewielkiej kuchni. Natomiast TANDEM pasuje do przestronniejszych kuchni, w których można sobie pozwolić na wstawienie szafki o szerokości 60 cm. Umieszcza się w niej produkty nie tylko na wewnętrznych półkach, ale też na drzwiach, jak w lodówce. Przy otwieraniu szafki, półki wysuwają się do przodu, dzięki czemu umieszczone na nich przedmioty stają się łatwiej dostępne. A jeśli Twoja rodzina jest naprawdę duża, możesz zdecydować się na TANDEM Depot, łączący oba te systemy. Dopasuj system cargo do potrzeb swoich i swojej rodziny i ciesz się porządkiem w kuchni!

0
System cargo Tandem marki PEKA sprawi, że przedmioty potrzebne nam na co dzień zyskają swoje stałe miejsce w kuchni.