Fundusze europejskie flaga logotyp Rzeczpospolita Polska flaga Unia Europejska flaga logotyp
Artykuł sponsorowany

Na jakiej wysokości bateria prysznicowa?

Kolekcja Kludi Bozz doskonale prezentuje się w łazienkach w stylu nowoczesnym i minimalistycznym.

Robisz remont łazienki i zastanawiasz się, jaką wybrać baterię prysznicową i na jakiej wysokości ją zamontować? Oferta baterii dostępnych na rynku jest ogromna, a decyzja, którą kupić – niełatwa. Żeby ją podjąć, trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Przeczytaj nasz mini-poradnik i zdecyduj, czy postawić na baterię prysznicową podtynkową czy natynkową, z termostatem czy bez, a także jakiej firmy armatura sprawdzi się najlepiej.

Funkcjonalność i jakość

Wybierając baterię prysznicową, pamiętaj, że równie ważna jest jej funkcjonalność, jak i wysoka jakość wykonania. Obie te cechy posiadają produkty marki Kludi, producenta armatury łazienkowej i kuchennej. W ofercie Kludi znajdują się baterie natryskowe w różnych wariantach: natynkowe, podtynkowe, zintegrowane z panelem prysznicowym, sterowane przyciskami lub za pomocą uchwytu, z termostatem lub bez. Produkty tej marki posiadają różnorodne rozwiązania technologiczne, takie jak system oszczędzania wody, regulację temperatury, funkcję zapobiegającą osadzaniu się kamienia oraz system bezpieczeństwa, który chroni przed oparzeniem. Ponadto baterie natryskowe Kludi są łatwe w montażu oraz obsłudze, a o ich trwałości świadczy długoletnia gwarancja. Nowoczesny design armatury zachwyca użytkowników i fachowców na całym świecie – baterie Kludi zdobyły wiele międzynarodowych nagród i wyróżnień za design, innowacyjność oraz wysoką jakość wykonania, m.in. Red Dot Design Award czy Plus X Award.

0
Bateria prysznicowa z serii Kludi Louva została stworzona z myślą o minimalistycznych wnętrzach w przytulnym wydaniu.

Optymalny wybór

Na jakiej wysokości powinna znajdować się bateria prysznicowa? Wysokość montażu należy uzależnić od wzrostu domowników, którzy będą najczęściej korzystać z prysznica. Przyjmuje się, że wysokość baterii prysznicowej od posadzki powinna wynosić od 110 do 130 cm. Takie rozwiązanie sprawia, że właściwie każdy – niezależnie od wzrostu – ma łatwy dostęp do słuchawki prysznicowej i optymalną przestrzeń do swobodnego poruszania się. Jeżeli jednak wśród osób korzystających regularnie z prysznica znajdują się tacy, u których występują spore ograniczenia ruchowe, lepiej zamontować baterię prysznicową niżej, tzn. na wysokości około 80 cm. Oprócz ustalenia optymalnej wysokości baterii prysznicowej, należy jeszcze podjąć decyzję, czy wybrać baterię natynkową czy podtynkową. Która z nich będzie lepsza? Warto poznać ich wady i zalety. Z reguły baterie natynkowe są łatwiejsze w montażu. Z kolei podtynkowe pozwalają zaoszczędzić miejsce pod prysznicem - co jest szczególnie ważne w małych łazienkach - i jednocześnie oznaczają mniej czyszczenia, gdyż na ścianie pozostaje tylko element zewnętrzny. Ponadto wyglądają elegancko - scalone z linią ściany, doskonale pasują do minimalistycznego designu. Innym rozwiązaniem, nad którym warto się zastanowić, jest termostat, który może być zintegrowany z baterią prysznicową lub wannową. Bateria termostatyczna jest bardzo komfortowa, gdyż zaraz po jej uruchomieniu uzyskujemy pożądaną, ustawioną wcześniej temperaturę wody. Sprzyja to również oszczędnościom – nie wylewamy niepotrzebnie wody w trakcie regulacji baterii. 

Jaka bateria prysznicowa?

Jeśli cenisz sobie komfort użytkowania i piękny design – postaw na baterie prysznicowe Kludi z kolekcji Louva, Nova Fonte lub Bozz, dostępne w różnych wariantach. Nowa seria armatury łazienkowej Kludi Louva, stworzona zgodnie z koncepcją Smart Luxury, dedykowana jest minimalistycznym i eleganckim wnętrzom. Jej wyraziste linie łączą się z łagodną lekkością, a całość opiera się na stożkowatej podstawie. Baterie z kolekcji Louva dostępne są w trzech kolorach: chrom, czarny mat i biały mat. Alternatywę pod znakiem minimalizmu doprawionego ciekawymi elementami wzorniczymi znajdziemy w serii Kludi Nova Fonte, wyróżniającej się szeroką gamą produktów w trzech stylach: Classic, Puristic i Déco. Będą się one doskonale prezentowały zarówno w klasycznej, jak i nowoczesnej łazience. Warto wiedzieć, że w kolekcji Kludi Nova Fonte znajdują się produkty z przełącznikiem natrysk-wanna oraz funkcją Push&Switch (możliwość sterowania za pomocą przycisku). Kolejną serią prysznicową, na którą warto zwrócić uwagę jest Kludi Bozz, która doskonale pasuje do łazienek w stylu industrialnym i loftowym. Prosty kształt baterii ograniczony został do tego, co najważniejsze: smukłej linii korpusu oraz ergonomicznych uchwytów ułatwiających regulację. Armatura Kludi Bozz jest dostępna w wielu opcjach, co umożliwia dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb i gustów użytkowników.

0
Kludi Nova Fonte to seria, która doskonale się prezentuje i w klasycznej, i nowoczesnej łazience.