Fundusze europejskie flaga logotyp Rzeczpospolita Polska flaga Unia Europejska flaga logotyp
Artykuł sponsorowany

Design zainspirowany modą

Fashion Spirit – jedna z kolekcji płytek ceramicznych, powstałych we współpracy Ceramiki Paradyż z projektantką Gosią Baczyńską.

Zestawianie różnych struktur z bogatymi zdobieniami, nowoczesna elegancja, wyszukane i jednocześnie nonszalanckie formy – takie są kolekcje płytek Ceramiki Paradyż, które powstały we współpracy ze znaną w świecie mody projektantką Gosią Baczyńską. Płytki z jej zmysłowych kolekcji to designerska interpretacja art nouveau oraz art déco. Przyjrzyjmy się wspólnie czterem kolekcjom płytek ceramicznych, zaprojektowanych przez Gosię Baczyńską: Cold Princess, Fashion Spirit, Sleeping Beauty oraz Night Queen.

Owocna współpraca

0
Kolekcja Cold Princess Ceramiki Paradyż

Współpraca Ceramiki Paradyż z Gosią Baczyńską, cenioną na świecie polską projektantką mody, rozpoczęła się 2019 roku. Kolejne kolekcje wspólnie przez nich tworzonych płytek ceramicznych osiągają wielkie sukcesy, potwierdzane branżowymi nagrodami. Jednocześnie płytki z kolekcji Gosi Baczyńskiej cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród architektów wnętrz oraz kupujących – osób remontujących swoje mieszkania i domy. Co wpływa na ogromne powodzenie tych kolekcji? Innowacyjność czerpiąca z tradycji, najwyższa jakość materiałów, a może połączenie dwóch znanych marek, które firmują najwyższej klasy światową modę oraz jednego z największych polskich producentów płytek ceramicznych? Odpowiedź tkwi w każdym z tych aspektów. Obficie zdobione, luksusowe płytki w niepowtarzalnej stylistyce Gosi Baczyńskiej są jak jej arcydzieła na światowych wybiegach mody, a przy tym świetnie odnajdują się w różnych przestrzeniach domu – nie tylko łazience, ale też holu, salonie oraz sypialni.

Cold Princess, czyli nowoczesna klasyka

Cold Princess to kolekcja inspirowana greckim antykiem z misternymi zwieńczeniami filarów kolumn. Klasyka w wersji, jaką proponują Gosia Baczyńska i Ceramika Paradyż, to propozycja dla osób ceniących sobie jednocześnie tradycję i nowoczesność. Płytki z kolekcji Cold Princess doskonale sprawdzą się w Twoim domu. Struktura oparta na klasycznej grafice pasków w unikalnym ujęciu i dynamicznej formie to kwintesencja połączenia tradycji ze współczesnością. Gra światła i cienia stworzy niepowtarzalny spektakl w Twojej łazience, zachwyci też oryginalnym kontrastem w salonie lub holu. W ten sposób płytki Cold Princess odtworzą klimat greckiego teatru w Twoim domu.

Fashion Spirit, czyli zaskakująca ekstrawagancja

Ściana o fakturze skóry krokodyla i błyszcząca listwa w formie łańcucha? Biel w towarzystwie czerni i złota? Przepych i ekstrawagancja mogą wkroczyć z wybiegów mody prosto do Twojego domu. Taka jest właśnie kolekcja Fashion Spirit. Gosia Baczyńska, tworząc ją, pokazała, jak przenieść egzotyczne faktury i designerskie hity wprost do wnętrz. Teraz możesz codziennie doświadczać dotyku unikatowej, autorskiej struktury, zaczerpniętej ze świata mody– wystarczy, że wyciągniesz rękę i dotkniesz płytek na ścianie swojej łazienki.

0
Kolekcja Fashion Spirit Ceramiki Paradyż

Sleeping Beauty, czyli spokojny rytm wnętrza

Bezkres śniegu z nutą skrzącego się srebra w promieniach słońca, a może biała suknia z biżuteryjnymi, srebrnymi dodatkami – trudno powiedzieć, które z nich stało się bezpośrednią inspiracją do stworzenia kolekcji Sleeping Beauty. Te płytki tworzą minimalistyczną strukturę, gładką i przyjemną w dotyku jak biała tafla lodu na powierzchni jeziora, które zamarzało, gdy padał śnieg. Ta idealna powierzchnia przywołuje do Twojego wnętrza ciszę i równowagę, a one z kolei pomagają celebrować prostotę i żyć według własnego rytmu.

0
Kolekcja Sleeping Beauty Ceramiki Paradyż

Nigh Queen, czyli manifest stylowej przestrzeni

Płytki ceramiczne z kolekcji Night Queen powstały jako inspiracja materiałem, który połyskuje, jakby był w ciągłym ruchu, albo piękną, bogatą tkaniną prezentującą swoje różne oblicza. To jak przesuwające się na wietrze fale czy wciąż podsycany ogień. Efekt błyszczącego, miedzianego złota nada Twoim wnętrzom wyrazu nowoczesności, innowacyjności i unikatowości. Będzie się niesamowicie prezentować przy różnym natężeniu światła. Płytki z kolekcji Night Queen świetnie pasują do przestrzeni industrialnych, art nouveau, art déco oraz glamour. Dzięki nim możesz sprawić, że Twój dom stanie się Twoim osobistym manifestem.

0
Kolekcja Night Queen Ceramiki Paradyż