Fundusze europejskie flaga logotyp Rzeczpospolita Polska flaga Unia Europejska flaga logotyp

Zabudowa nad łóżkiem w sypialni - jak sprytnie wykorzystać przestrzeń w sypialni?

Miejsce nad łóżkiem jest często niewykorzystane mimo potencjału, jaki posiada.

Sypialnia powinna być naszą oazą, w której możemy się zrelaksować po długim dniu pełnym bodźców, które docierają dziś do nas z każdej strony. Dobrze, gdyby jej wnętrze nie było chaotyczne i w intensywnych barwach. Monochromatyczny wystrój, minimum dekoracji, przytulne zasłony, wygłuszające pogłos i oczywiście wygodne łóżko – to przepis na sypialnię idealną. Jednak co zrobić, gdy nie masz gdzie trzymać swoich ubrań i innych drobiazgów? Świetnym rozwiązaniem jest wykorzystanie miejsca nad łóżkiem i stworzenie zabudowy, która pomoże sprytnie wykorzystać tę wolną przestrzeń. Sprawdź nasze pomysły!

Dlaczego zabudowa nad łóżkiem w sypialni jest dobry pomysłem?

0
Dodatkowo ciekawa i oryginalna zabudowa potrafi zupełnie odmienić wnętrze sypialni.

Miejsce nad łóżkiem jest często niewykorzystane mimo potencjału, jaki posiada. Nierzadko ograniczamy się jedynie do powieszenia nad łóżkiem zdjęć czy grafiki, zapominając o tym, jak dużo miejsca mamy do dyspozycji. Jeśli Twoje mieszkanie nie pozwala na wydzielenie osobnej garderoby lub wstawienia do sypialni dużej szafy na ubrania – zabudowa nad łóżkiem może okazać się bardzo pomocna. Pomysłów na aranżację jest wiele. Możesz zabudować tę przestrzeń całkowicie lub postawić na otwarte półki i wyeksponować przedmioty, które darzysz sentymentem. 

Jeśli jesteś molem książkowym – przestrzeń nad łóżkiem to także idealne miejsce na stworzenie prywatnej biblioteczki. Pamiętaj jednak, że jeżeli zdecydujesz się na zabudowę nad łóżkiem – ewentualna zmiana aranżacji sypialni i przemeblowanie, mogą okazać się wówczas trudne.

Dodatkowo ciekawa i oryginalna zabudowa potrafi zupełnie odmienić wnętrze sypialni i sprawi, że zyskasz niebanalny wystrój, a całość nabierze charakteru.

Funkcjonalna garderoba nad łóżkiem

Kiedy nie posiadasz osobnego pomieszczenia, w którym możesz trzymać swoje ubrania i dodatki, wykorzystaj miejsce nad łóżkiem. Możesz zabudować ścianę od podłogi aż pod sufit, zagospodarowując także miejsce nad samym łóżkiem i tworząc w ten sposób garderobę. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskasz w pomieszczeniu wizualny porządek. Kiedy zdecydujesz się na subtelne fronty w kolorze sypialni – sprawisz, że całość wtopi się w ścianę i będzie harmonijnie współgrała z wystrojem pokoju. Zabudowa tworzona na wymiar sprawi, że wnętrze Twojej sypialni będzie prezentowało się niezwykle elegancko. Dodatkowo masz możliwość wkomponowania w całość oświetlenia nad głową, które dobrze sprawdzi się w roli lampki nocnej. 

Zabudowa nad łóżkiem z mebli modułowych

W sklepach meblowych dostępne są dziś meble modułowe, które możesz ze sobą łączyć w dowolnej konfiguracji w zależności od swoich potrzeb i pomysłów. Kiedy nie chcesz zabudowywać całej ściany i robić dużego projektu wraz ze stolarzem – to rozwiązanie jest idealne dla Ciebie. Możesz sam zamontować każdy z elementów – szafki otwarte, zamknięte lub półki. Dodatkowo możesz dowolnie łączyć je kolorystycznie. Efekt zależy tylko od Twojej wyobraźni i możliwości aranżacyjnych sypialni.

Łóżko z gotową zabudową

Jeśli lubisz gotowe rozwiązania, możesz zdecydować się na zakup łóżka już z zabudową. 

Oczywiście nie będzie ona aż do sufitu i nie wykorzystasz każdego centymetra w swojej sypialni, ale kiedy potrzebujesz kilku dodatkowych półek i schowków na drobiazgi i książki, jest to opcja godna rozważenia. Takie łóżka z tylną zabudową posiadają często miejsce na powieszenie baldachimu. Może on sprawić, że wnętrze Twojej sypialni nabierze wyjątkowej przytulności, a Ty zyskasz idealną strefę do wypoczynku, gdzie wszystko będzie w zasięgu Twojej ręki.


0
Możesz zabudować ścianę od podłogi aż pod sufit.