Fundusze europejskie flaga logotyp Rzeczpospolita Polska flaga Unia Europejska flaga logotyp
Artykuł sponsorowany

Wyjątkowa estetyka we wnętrzu, czyli drzwi ukryte PORTA HIDE

Drzwi ukryte w ścianie idealnie wkomponowują się we wnętrza w różnych stylach, np. klasycznego minimalizmu.

Każdy z nas marzy o tym, by jego dom był nie tylko komfortowy, ale też zachwycał wyjątkową estetyką. Dlatego projektanci i architekci stale poszukują innowacyjnych, podkreślających indywidualny charakter wnętrza rozwiązań. Jednym z nich są drzwi ukryte PORTA HIDE, które stanowią ciekawe, praktyczne rozwiązanie aranżacyjne i pozwalają kreować przestrzeń domu na własnych zasadach.

Drzwi wewnętrzne

Tradycyjnie drzwi wewnętrzne były postrzegane jako zwykłe funkcjonalne elementy przestrzeni domu czy mieszkania i często nikt nie zwracał większej uwagi na ich wygląd albo kwestię integracji z resztą pomieszczenia. Jednak dzięki postępowi technologii oraz wzrostowi wymagań estetycznych, drzwi stały się ważnym elementem aranżacyjnym. PORTA HIDE to interesująca alternatywa dla zwykłych drzwi wewnętrznych i wyjątkowa propozycja dla tych, którzy stawiają na niepowtarzalny design oraz innowacyjne rozwiązania. PORTA HIDE sprawdzają się zarówno w minimalistycznych, nowoczesnych aranżacjach, jak i w bardziej klasycznych, tradycyjnych wnętrzach, dodając im elegancji i unikatowego charakteru.

Sztukateria w kolorze ciemnej zieleni na ścianie i drzwiach ukrytych PORTA HIDE

Drzwi ukryte – co to takiego?

PORTA HIDE to drzwi z ukrytą ościeżnicą, w których widoczne jest tylko skrzydło, a ościeżnica i zawiasy są całkowicie schowane w ścianie w taki sposób, by drzwi tworzyły z nią jednolitą powierzchnię. Firma PORTA, znany i ceniony na europejskim rynku producent drzwi, oferuje drzwi ukryte z gładkim skrzydłem drzwiowym do samodzielnego wykończenia w dowolny sposób – pomalowania, wytapetowania czy np. wyłożenia panelami. Dzięki temu drzwi można idealnie dopasować do charakteru danego wnętrza – staną się one niemal niewidoczne. Jedynie klamka i bardzo cienka szczelina przy skrzydle będą ledwo dostrzegalne. Takie rozwiązanie daje praktycznie nieograniczoną dowolność personalizacji. Drzwi ukryte można pomalować na dowolny kolor, a nawet wykończyć mikrocementem. Jeśli w ten sam sposób zaaranżujemy też ścianę przy drzwiach, stopią się one z całością wnętrza.

Prosty montaż i wiele możliwości

Drzwi PORTA HIDE można zamontować w ścianie murowanej albo wykonanej z karton-gipsu o minimalnej grubości 52 mm. Pamiętaj jednak, że przygotowany otwór drzwiowy musi uwzględniać to, że ościeżnica będzie ukryta w ścianie – sprawdź na stronie firmy PORTA dokładne wymiary otworów drzwiowych do różnych typów drzwi ukrytych. Wybierz te, które najlepiej sprawdzą się w Twoim wnętrzu. W zależności od potrzeby, np. gdy drzwi prowadzą do domowego biura, zdecyduj się na takie, które mają lepszą izolację akustyczną, albo postaw na ukryte drzwi przesuwne – gdy są przejściem do łazienki w sypialni lub spiżarki w kuchni.

W różnych przestrzeniach

Drzwi PORTA HIDE mogą być wykorzystane w różnych miejscach w domu, dając swobodę w projektowaniu i tworzeniu spójnych aranżacji. Doskonale sprawdzą się w salonie jako drzwi prowadzące do spiżarni czy magazynku. Dzięki nim te pomieszczenia zyskają na dyskrecji, a ich zawartość pozostanie niewidoczna dla gości. W sypialniach drzwi ukryte mogą stanowić eleganckie wejście do garderoby lub prywatnej łazienki, zapewniając intymność i tworząc luksusowy charakter wnętrza. Z kolei w korytarzu mogą być wejściem do pomieszczenia gospodarczego, łazienki albo przyjścia do garażu.

Ukryte drzwi przesuwne są dobrym rozwiązaniem w mieszkaniu z pokojami przejściowymi.