Fundusze europejskie flaga logotyp Rzeczpospolita Polska flaga Unia Europejska flaga logotyp
Artykuł sponsorowany

Tradycja i nowoczesność w najlepszym wydaniu

Włączniki dźwigienkowe LS 1912 niemieckiej firmy JUNG o tradycyjnym designu doskonale pasują do wnętrz urządzonych w stylu klasycznym lub retro.

Przełączniki dźwigienkowe do światła z serii LS 1912 firmy JUNG to nawiązanie do tradycji w nowoczesnym wydaniu, kunszt rzemieślniczy w każdym detalu oraz efekt dziesięcioleci doświadczeń i odpowiedź na najnowsze trendy. Przełączniki te sprawdzą się świetnie w Twoim domu, jeśli cenisz sobie tradycję i jednocześnie lubisz wygodne, innowacyjne rozwiązania, które będą Ci służyć przez lata.

Na początku

Seria włączników dźwigienkowych LS 1912 odnosi się swoją nazwą do roku powstania niemieckiej firmy JUNG, producenta ekskluzywnego osprzętu elektroinstalacyjnego. Założyciel firmy, Albrecht Jung, przykładał szczególną wagę do dbałości o piękny design, wysoką jakość oraz do prekursorskich rozwiązań – i te wartości do dziś są filarami firmy. Pierwszy projekt Albrechta Junga dotyczył produkcji wynalazku zgłoszonego do opatentowania – wyłącznika pociągowego z 1/8 obrotu, który wykorzystywał wyjątkowo krótką drogę uruchamiania. Prosty w obsłudze, funkcjonalny, a przy tym pełniący również funkcję estetyczną przełącznik stał się początkiem ogromnego sukcesu przedsiębiorstwa. Funkcjonujący obecnie na rynku, włącznik LS 1912 nawiązuje swoim designem do klasycznych projektów firmy JUNG i jednocześnie korzysta z najnowszych osiągnięć technologicznych. Świetnie pasuje m.in. do wnętrz klasycznych, w stylu art deco, retro czy eklektycznych. Polecany przez architektów, jest z powodzeniem wykorzystywany przy aranżacjach zarówno przestrzeni prywatnych, jak i publicznych – hoteli, banków oraz biur. 

0
W zależności od potrzeby, możemy wybrać włączniki z jedną lub dwiema dźwigienkami.

Kolory i opcje

Masz ścianę wykończoną betonem architektonicznym i szukasz odpowiedniego włącznika światła, który by do niej pasował? A może zdecydowałeś się na tapetę w ciemnym kolorze i chciałbyś, żeby włącznik, który się na niej znajduje, nie wyróżniał się barwą? Wybierz przełącznik LS 1912, który może być łączony z różnymi ramkami serii LS – dzięki temu jego kształt i kolor dopasujesz do swoich potrzeb. Co więcej, w tym przełączniku są dostępne różne wersje dźwigni: w kształcie walca, stożka oraz prostopadłościanu. Te trzy opcje, które dodatkowo pomnażają możliwości wyboru, sprawiają, że włącznik do światła można dobrać indywidualnie do danego wnętrza. A jeśli chcesz w jednym miejscu umieścić włączniki do kilku punktów świetlnych – np. w korytarzu i na schodach – ramki do przełączników LS 1912 również to umożliwiają.

Włącznik z diodą LED

Urządzasz mieszkanie w starej kamienicy i zastanawiasz się nad odpowiednim włącznikiem światła przy toalecie dla gości? Sprawdź przełącznik LS 1912 z diodą LED, umieszczoną w dźwigience. To nowoczesne rozwiązanie, zastosowane we włączniku o klasycznym kształcie, sprawi, że przestrzeń Twojego tradycyjnie zaaranżowanego domu nabierze nowoczesnego wyrazu. Dzięki lampce kontrolnej LED – diodzie zintegrowanej z dźwigienką kolankową – goście i korzystający z toalety domownicy bez problemu zobaczą, czy ktoś w danej chwili korzysta z łazienki. A wieczorem to samo niewielkie światełko w przełączniku wskaże drogę do toalety bez konieczności włączania światła w przedpokoju lub pokoju, bezpośrednio sąsiadującym z łazienką. To sprytne rozwiązanie jest tylko jedną z wielu opcji włączników LS 1912, które są kompatybilne z oferowaną przez firmę JUNG nowoczesną technologią inteligentnego domu: eNet, KNX, LB Management oraz najnowszy JUNG HOME.

0
Przełączniki z serii LS 1912 wyróżniają się wysoką funkcjonalnością i pięknym designem.