Unia Europejska flaga logotyp

Ponadczasowa kolekcja Neve Creative by Maja Ganszyniec Ceramiki Paradyż

Zespół Ceramika Paradyż razem z projektantką Mają Ganszyniec i współwłaścicielką i wiceperezesem Anną Tępińską-Marcinek.

26 kwietnia, w warszawskiej Elektrowni Powiśle, zaprezentowana została najnowszej kolekcji Ceramiki Paradyż - Neve Creative by Maja Ganszyniec. To kolejna już zakończona sukcesem współpraca Ceramiki Paradyż ze znaną projektantką. Tym razem Maja Ganszyniec zaskoczyła wysublimowanym wzornictwem, autorskimi strukturami i kolorystyką nowej kolekcji Neve Creative. Nieograniczona zdolność łączenia wszystkich elementów kolekcji jest także niewątpliwym atutem tej wyjątkowej kolekcji.

Kolejna udana współpraca Ceramiki Paradyż z utalentowaną Mają Ganszyniec

0
Maja Ganszyniec to projektantka z wszechstronnym podejściem do procesu rozwoju produktu.

Ceramika Paradyż współpracę z Mają Ganszyniec rozpoczęła już w 2017 i owocem pierwszej kooperacji była kolekcja Modernizm z wskrzeszony słynnym „gorsecikiem”. Współpraca układała się świetnie, kolekcja zdobyła uznanie zarówno wśród użytkowników, w środowisku architektów i projektantów wnętrz i okazała się wielkim sukcesem.  Nadszedł czas na kolejna współpracę, projekt, który pozwolił połączyć doświadczenie i know-how Ceramiki Paradyż i niezwykły talent i wizjonerstwo projektantki Mai Ganszyniec. Maja Ganszyniec jest doświadczoną projektantką z wszechstronnym podejściem do procesu rozwoju produktu. Urodzona na Śląsku, studiowała architekturę wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, a następnie ukończyła studia projektowe na Royal College of Art w Londynie w 2008 roku. W 2013 roku założyła Studio Ganszyniec, skupiając się na obiektach zorientowanych na człowieka i przyjaznych naturze. W swojej praktyce łączy projektowanie, które jest zarówno wizjonerskie, jak i odpowiedzialne - zawsze szuka nowych możliwości w granicach myślenia strategicznego. Prace Mai Ganszyniec były pokazywane na wystawach m.in. w Mediolanie, Amsterdamie, Londynie i Berlinie oraz publikowane w najważniejszych pismach branżowych, jak Domus, Icon, Abitare czy Wallpaper.

- Ceramika Paradyż nie po raz pierwszy spotyka się z Mają Ganszyniec. Współpracę rozpoczęliśmy w 2017 roku i owocem pierwszej współpracy jest kolekcja Modernizm, gdzie wskrzesiliśmy wspólnie kultowy gorsecik, symbol lat 20. i 30. Ponieważ współpraca układała się świetnie, z Mają rozumiemy się wspaniale, a pierwsza kolekcja osiągnęła ogromny sukces, postanowiliśmy pójść dalej. Rozpoczęliśmy kolejny projekt, gdzie połączyliśmy zarówno nasze doświadczenie, jak i know how. Kolekcja Neve Creative to nie tylko redefinicja dekoracji – to zupełnie nowe podejście do dekorowania, do spełnienia potrzeb współczesnego człowieka. Zależało nam, aby stworzyć zrównoważony produkt, który da klientowi niesamowite możliwości.  -  dodała Aldona Chudzicka, dyrektor Działu Rozwoju Produktu Ceramiki Paradyż.

 

0
Kolorystyka kolekcji zbudowana jest na dwóch filarach: BASIC i TREND. [fot. Ceramika Paradyż]

Kolekcja w rytmie kwadrat, prostokąt, większy kwadrat

- Kolekcja Neve Creative rozpoczęła się od redefinicji dekoracji. Cechą charakterystyczną jest inne podejście do projektowania, do spełnienia potrzeb współczesnego człowieka. Wypadkową tych działań stał się produkt, który jest zrównoważony a zarazem dający klientowi niesamowite możliwości – opowiada o początku kolekcji Maja Ganszyniec.

Współpraca i relacja Studio Ganszyniec z Ceramiką Paradyż to dialog o dekoracji, na ile różnych sposobów można rozumieć i ją definiować. W kolekcji Neve Creative zawarta została zabawa dekoracjami ceramicznymi przestrzennymi i strukturalnymi. Geneza Neve Creative to kwadrat, bardzo podstawowy moduł, wielkości 10x10 cm. Cała kolekcja jest pewną próbą znalezienia odpowiedzi na pytanie co jeszcze możemy powiedzieć o dekoracji.

- Przecież o ścianie w ceramice zdaje się, że powiedziano już wszystko – wyjaśnia Maja Ganszyniec. -  Ściana w ceramice w dekoracji łazienkowej to płytka podłogowa, następnie cokół, płytka wypełniająca, jeden dekor, drugi dekor, półwałek, wałek, dekor kwiatowy lub architektoniczny, gzymsik i koniec. Sposób tworzenia dekoracji wydaje się bardzo skodyfikowany i określony. Kolekcja Neve Creative kwestionuje ten porządek wracając do korzeni dekorów i ceramiki, do małego kwadracika. Ten kwadrat 10x10 cm staje się w ręku projektanta tak naprawdę narzędziem, które pozwala na tworzenie indywidualnych, spersonalizowanych wnętrz. Dlatego ta kolekcja zaczyna się kwadratem 10x10 cm, przechodzi następnie w prostokąt i ponownie w kwadrat o wielkości 20x20 cm.
 
Kolekcja ta zaczyna nabierać rytmu, kwadrat, prostokąt, większy kwadrat. Rytm geometryczny wzbogacony o kolor pozwala użytkownikowi tej ceramiki stworzyć własną, niepowtarzalną kompozycję. Czy będzie to klasyczna fuga czy jazzowa improwizacja, zależy już tylko od nas.

Nieograniczone możliwości kompozycji i smakowanie detalu

0
Neve Creative to bardzo neutralna i uniwersalna baza kolorów i delikatne przejścia tonalne. {fot. Ceramika Paradyż]

Wyjątkowa tonacja kolorystyczna, połączona z delikatną strukturą pozwalającą światłu na subtelną grę i tworzenie przeróżnych odcieni danego koloru, z delikatnej struktury gwałtownie przechodzimy do niezwykle głębokiej struktury, która nadaje całej kolekcji niepowtarzalnego charakteru.   Oprócz małych formatów występuje także bardzo duży format 30x 90 cm i to aż w trzech odsłonach: macie, satynie i błysku. Kolekcja pozwala na łączenie tych wszystkich elementów w dowolny sposób - co bardzo wyróżnia Neve Creative na tle innych kolekcji. 

Niepowtarzalne walory projektu i jej nieograniczone możliwości kompozycyjne świetnie oddają zdjęcia inspiracyjne zaprezentowane podczas prezentacji prasowej nowej kolekcji. Maja Ganszyniec w tej kolekcji równie mocno postawiła na kolor. Wyróżnia się grupa kolorów bazowych i trendowych. Kolorystyka kolekcji zbudowana jest na dwóch filarach: BASIC w kolorach bianco, beige, light grys, grys, nero, a także TREND - kolory blush, green, blue (część jaśniejsza) oraz terakota, dark green i dark blue (część ciemniejsza). Warto zaznaczyć, że cały set jest kompatybilny kolorystycznie, co pozwala na bardzo płynne przejście z powierzchni ściennej na podłogę.

Bardzo neutralna i uniwersalna baza kolorów, delikatne przejścia tonalne bazujące na wyciszonych kolorach sprawiają, że można dokładać do nich dodatkowe kolory: jasne beige, blush, green i blue oraz ciemniejsze: terakota, dark green i dark blue. Odpowiednie kolory przedstawione są w powierzchni błyszczącej i matowej, co odpowiednio wzmacnia lub osłabia moc oddziaływania. Zestawienie powierzchni błyszczących z matowymi daje dodatkowe efekty wielowarstwowości. Warto zauważyć, że powierzchnia matowa nie jest typowym suchym matem, ale utrzymana jest w strukturze satyny. Satynowy mat jest powierzchnią bardziej funkcjonalną i łatwiejszą do pielęgnacji.

Jak pracować z kolekcją Neve Creative?


Ciepłe kremy i biel z kolekcji Neve, która jak sama nazwa wskazuje nawiązuje do bieli śniegu, idealnie łączą się z innymi materiałami i kolorami takimi jak drewno, kamień czy lastryko. Płytki z tej kolekcji w rękach kreatywnego odbiorcy stają się narzędziem, które pozwoli na stworzenie ciekawych i niepowtarzalnych układów. Otwarta konwencja pozwala na zabawę kompozycją i daje użytkownikowi, ograniczone jedynie wyobraźnią, pole do tworzenia unikalnych kompozycji. Użytkownik płytek z tej kolekcji będzie miał jedyne w swoim rodzaju doznania polegające na ciągłym smakowaniu wrażenia detalu, odkrywania walorów tej ceramiki poprzez dotykanie jej i obserwowanie w zmiennym świetle.

0
Anna Tępińska – Marcinek współwłaścicielka i wiceprezes Ceramiki Paradyż.

Wyjątkowe wyzwanie i technologiczny majstersztyk

Poprzeczka technologiczna przy tworzeniu kolekcji Neve Creative została podniesiona bardzo wysoko. Struktury na ceramice mają głębokość nawet 5 mm, co jest naprawdę rzadko spotykane, jeżeli chodzi o ceramikę produkowana na skalę masową. Tworząc tę kolekcję Ceramika Paradyż podjęła naprawdę ogromne wyzwanie technologiczne. Walczono o każdą tysięczną milimetra, tylko po to, aby osiągnąć tak głęboka strukturę i zachwycić przyszłych użytkowników. Płytki z tej kolekcji śmiało można nazwać płytkami uniwersalnymi dlatego, że sprawdzą się zarówno na podłodze jak i na ścianie, tworząc płynne przejścia nie tylko w kolorach, ale i w strukturze. Dodatkową zaletą kolorów jest ich wzajemna możliwość łączenia i subtelnego przenikania się z innym odcieniem. Wszystkie kolory świetnie ze sobą korespondują. Można łączyć jasne kolory z jasnymi i ciemne z ciemnymi. Nie ma żadnego niebezpieczeństwa, że kolory nie będą ze sobą współgrały. Poszukiwanie tych idealnych błękitów, granatów, zieleni czy beżów było nie lada wyzwaniem dla całego zespołu laboratoryjnego Ceramiki Paradyż. Projektantka Maja Ganszyniec wysoko ustawiła poprzeczkę, a zespół Ceramiki Paradyż doskonale sprostał temu wymagającemu zadaniu.

Po raz kolejny przekroczyliśmy nieprzekraczalne bariery – z nieukrywaną radością podsumowuje kolekcję Anna Tępińska – Marcinek współwłaścicielka i wiceprezes Ceramiki Paradyż. - To jak finalnie wygląda kolekcja Neve Creative i inne kolekcje to również olbrzymia zasługa całego zespołu technologicznego Ceramiki Paradyż - od laboratorium zaczynając a na produkcji kończąc. Szczególne uznania dla działu wdrożeń Ceramiki Paradyż, który potrafił zrealizować tak trudną i odważną wizję Mai Ganszyniec. Ogromne brawa dla autorki projektu i całego zespołu!

0
To jak finalnie wygląda kolekcja Neve Creative i inne kolekcje to również olbrzymia zasługa całego zespołu technologicznego Ceramiki Paradyż - od laboratorium zaczynając a na produkcji kończąc.