Nowe technologie - nowe narzędzia - KIS List i AboutDecor

Nowe technologie - KIS List - aplikacja dla projektantów i architektów wnętrz do tworzenia kosztorysu i listy zakupów oraz AboutDecor- inspiracyjny portal internetowy.

Ciągle rozwijający się i nabierający dużej dynamiki rynek wnętrzarski pełny jest nowoczesnych rozwiązań. Postęp technologiczny, szeroka dostępność urządzeń elektronicznych i nieograniczony dostęp do praktycznych aplikacji, sprawiają, że w obecnych czasach trudno nadążyć za nowinkami z dziedziny software i hardware. Przeglądając rynek użytecznych aplikacji i stron internetowych nie sposób przejść obojętnie obok kilku z nich. Poniżej zaprezentujemy i opiszemy dwie z nich: KIS List - aplikację dla projektantów i architektów wnętrz do tworzenia kosztorysu i listy zakupów oraz AboutDecor- inspiracyjny portal internetowy.

Keep It Simple- KIS LIST

Aby zaprojektować swój wymarzony dom czy urządzić wyśnione mieszkanie powinniśmy zacząć od pomysłu, a następnie pomysł ten przedstawić architektowi, który nada mu odpowiednia formę i sprawi, że stanie się realny do wykonania.  Zaprojektowanie funkcjonalnego i stylowego wnętrza wymaga nie tylko umiejętności przygotowania rysunków technicznych, ale także przygotowania listy zakupów i niezbędnego na tym etapie kosztorysu.
Przygotowanie listy przedmiotów potrzebnych do urządzenia naszego mieszkania jest zadaniem niełatwym i czasochłonnym.  Dobre przygotowanie takiej listy jest kluczowym zadaniem na wstępnym etapie projektu, nie dość, że architekt powinien zmieścić się w założonym wcześniej budżecie, to jeszcze powinien odpowiednio dobrać materiały i wyposażenie, tak aby zadowolić klienta.
Dokładne i umiejętnie wykonanie kosztorysu, uwzględniającego wszystkie wskazówki klienta i zakładające szereg zmian w trakcie przygotowywania projektu a także jego realizacja jest czasochłonnym zadaniem. Aby ułatwić i przyspieszyć prace architekta i projektanta wnętrz Robert Czapski – ekspert w dziedzinie tworzenia aplikacji internetowych i niepoprawny ulepszacz interakcji człowiek – komputer stworzył aplikacje KIS List.

0
KIS List to aplikacja dla architektów i projektantów wnętrz do tworzenia kosztorysu i listy zakupów.

Czym jest KIS List

W telegraficznym skrócie KIS List to aplikacja dla architektów i projektantów wnętrz do tworzenia kosztorysu i listy zakupów. Narzędzie to, które w początkowej fazie miało ułatwić pracę żonie Roberta Czapskiego, która jest projektantką wnętrz, szybko zrobiło furorę wśród innych użytkowników branży architektonicznej i wnętrzarskiej. Czasochłonne excelowskie tabele, których uzupełnianie nie jest najprzyjemniejszą pracą i zajmuje naprawdę dużo czasu, to dla architektów ważny element pracy.  Aplikacja KIS List jest genialna w swojej prostocie. Przygotowanie listy zakupów polegające na kopiowaniu opisów i zdjęć produktów, zliczaniu cen oraz ciągłej korekcie wszystkich elementów zostało usprawnione do tego stopnia, że przygotowanie takiej listy to kilka kliknięć podczas wizyty w e-sklepie. KIS List automatycznie pobiera zdjęcie i opis produktu, a także jego cenę. Tak sporządzoną listę w prosty sposób udostępnia się klientowi, który ma możliwości zaakceptowania bądź odrzucenia produktów i dodania swojego komentarza. Ta metoda jest dużo prostsza i mniej czasochłonna niż wysyłanie obszernego maila z linkami do danych produktów.

Zadowolony użytkownik

O niezwykłej funkcjonalności aplikacji niech świadczą opinię zadowolonych użytkowników KIS List. Oto niektóre z nich:

"Od czasu zainstalowania aplikacji KIS List całą pracę związaną z przygotowaniem projektu dla klienta zaczynam od listy zakupowej.  KIS LISt skróciła czas który zazwyczaj poświęcałam tej części projektu.  W środowisku architektów i projektantów uważamy, że twórca KIS List powinien dostać nagrodę Nobla w swojej dziedzinie. Wśród architektów jest to narzędzie wprost uwielbiane dlatego, że jest tak funkcjonalne i tak intuicyjne i bardzo upraszcza proces tworzenia list zakupowych dla klientów. Wiem jak ciężko było mi zawsze do tego usiąść i przygotować listę zakupów w tabelach excela. Teraz jest to po prostu tak banalnie proste i przyjemne, że naprawdę od tego zaczyna się kompletowanie wyposażenia do projektów. Lista tworzy się praktycznie automatycznie, przy okazji przeglądania producentów danego wyposażenia. Dodatkowo wszelkie sugestie użytkowników, szczególnie na pierwszych wersjach KIS List, szybko były brane pod uwagę i poprawki nanoszone były błyskawicznie. Pewnie nie bez znaczenia jest fakt, że żona Roberta Czapskiego jest architektem😊" - Joanna Derlatka- architekt i projektantka wnętrz.

"Ta aplikacja to dla mnie strzał w dziesiątkę, takiej aplikacji jeszcze wcześniej nie spotkałam. Kis List pozwala pozyskać ze strony internetowej danego producenta listę produktów ich wymiary i cenę, które zawsze będziemy mieć zapisane na liście i możemy z nich skorzystać, wtedy, kiedy będą potrzebne, co zdecydowanie skraca cały proces projektowania. Jak tylko przetestowała na miesięcznym okresie próbnym, to zdecydowałam się od razu mieć to narzędzie w swoim biurze projektowym.  Aplikacja nie jest bezpłatna, ale kwota abonamentu w zestawieniu z czasem jaki oszczędzamy używając KIS List nie jest kwota wysoką." - Agnieszka Szewczyk – architektem wnętrz studio projektowania wnętrz Domowa Atmosfera.

"Aplikacja jest genialna! Jeszcze nigdy tak szybko nie zrobiłam zestawienia materiałów dla klienta.
Jest prosta w obsłudze. Zdecydowana oszczędność czasu. Zdecyduję się na pełną opcje." - Magda, Mocna Pracownia

"Wypróbowane - GENIALNE rozwiązanie. UWIELBIAM i na pewno zdecyduję się na full opcję. Klienci, którym jako pierwszym stworzyłam listę w KIS także zachwyceni rozwiązaniami - czytelne, wygodne, przyspiesza i wprowadza porządek w komunikacji o produktach. Ultrapraktyczne, doskonałe - po prostu." - Magdalena, pracownia ojacienachacie

"Aplikacja jest bardzo fajna i faktycznie potrafi zaoszczędzić czas, sam nad takim rozwiązaniem kiedyś myślałem tylko w formie inteligentnego excela, ale to jest dużo lepsze rozwiązanie." - Rafał, architekt wnętrz

"Uwielbiam tą wtyczkę wraz z listą zakupową tworzy po prostu doskonały duet!
To zupełnie inna jakość pracy! Nie wyobrażam już sobie bez niej życia, wystarczy, że jestem na stronie z produktem, otwieram wtyczkę i w 3 sekundy mogę dodać ten produkt do wybranej listy. Koniec z ręcznym kopiowaniem danych. Polecam!"
- Magda, projektantka wnętrz

0

O pomyśle na aplikację i procesie tworzenia i ulepszania KIS List rozmawiamy z Robertem Czapskim twórcą aplikacji, wyznawcą filozofii Keep It Simple, człowiekiem, który specjalnie dla swojej żony stworzył KISera i dzięki temu poznał każdą KIS-erkę w okolicy.

AboutDecor
KIS List w dużym skrócie to aplikacja tworząca kosztorys i listy zakupów dla architekta. Architekci dosłownie ubóstwiają to narzędzie, ponieważ pozwala zaoszczędzić im mnóstwo czasu. Skąd pomysł na właśnie „takie” narzędzie?

Robert Czapski:
Tak to prawda projektantki i projektanci zakochały/li się w KIS List - słyszymy to bardzo często. Jest to ogromna satysfakcja i widać, że było warto poświęcić blisko 2 lata pracy, aby stworzyć tak przemyślane narzędzie. Mamy informacje zwrotne, że aplikacja oszczędza im dziesiątki godzin na jednym projekcie. Wciąż ją udoskonalamy i będzie ułatwiać im pracę jeszcze bardziej.
Skąd pomysł :) To było tak, moja żona Magda, która także jest projektantką poprosiła mnie około 2 lat temu abym zrobił jej ładniejszy wzór listy wyposażenia dla jej klientów. Tak naprawdę chciała ładnego excela. Tylko, że ja wiem, że ona excela nie lubi :) a ja, jako że posiadam 20 lat doświadczenia w tworzeniu i projektowaniu aplikacji online wiem, że w excelu nie da się zrobić tego co bym chciał. Przyjrzałem się na co żona traci najwięcej czasu tworząc takie listy i wymyśliłem, jak to usprawnić. Żona była zachwycona już pierwszą wersją, której daleko było do obecnego KIS List. Skoro była zachwycona to wymyślałem dalej. Podczas pierwszych miesięcy używania dostałem od żony mnóstwo nowych próśb i pomysłów co jeszcze dodać, co jeszcze by chciała mieć w aplikacji :)
W pewnym momencie stwierdziliśmy, że to jest tak fajne narzędzie, że musimy je udostępnić także innym projektantom i rozpoczęliśmy długą drogę do wersji uruchomionej 3 maja 2021 roku :)
Obecna wersja jest uzupełniona o ogromną ilość sugestii i pomysłów naszych KISerek i KISerów i wciąż trafiają do nas nowe. Będziemy budować nowe moduły i dodawać nowe funkcje. Na początku znałem każdą z KISerek :) teraz niestety już nie jestem w stanie, w systemie mamy ponad 2300 kont, a dziennie modyfikowanych jest ponad 1200 list.  Statystyki są naprawdę imponujące nasze KISerki i KISerzy mają na listach ponad 350 tys. produktów z ponad 7 tys. sklepów ;)

 

Co kryje się pod nazwą KIS LIST? Proszę rozszyfrować skrót KIS List.

Nazwa powstała nie pamiętam w którym momencie, ale zawiera w sobie całą filozofię aplikacji i jedną z głównych, najprostszych i zarazem najtrudniejszych zasad programowania ;) Keep It Simple. Taki właśnie jest KIS wszystko ma się dziać łatwo, a jeśli to tylko możliwe "samo" z minimalnym nakładem pracy po stronie KISera.

KIS List używany jest przez architektów już ponad rok i zbiera bardzo pozytywne opinie. Nie jest to jednak darmowa aplikacja. Jak można zacząć używać tego narzędzia i ile to kosztuje?

Tak naprawdę od niecałych 11 miesięcy, nie jest darmowa, bo utrzymujemy i rozwijamy ją z abonamentów. Nie dodajemy żadnych reklam wszystko co jest w aplikacji jest tylko po to by usprawniać pracę i ją ułatwiać. W tej chwili każdy może wypróbować aplikację za darmo przez 30 dni. Wystarczy, że się zarejestruje https://kislist.com/register
Cennik znajduje się  https://kislist.com/#prices a tutaj porównanie planów https://kislist.com/funkcje#features

 

0

AboutDecor- tu zaczynają się inspiracje!

Nowe technologie to już chleb powszedni w sprzedaży e-commerce i na rynku portali inspiracyjnych. Za chwilę minie rok jak na rynku mediów internetowych i portali inspiracyjnych pojawił się nowy gracz - portal internetowy AboutDecor.  To miejsce, gdzie można znaleźć tysiące inspiracji w postaci zdjęć i opisów wnętrz domów i mieszkań. Zadaniem tej nowoczesnej platformy internetowej jest połączenie posiadaczy mieszkań i właścicieli domów z projektantami, wykonawcami i producentami wyposażenia wnętrz. AboutDecor to miejsce, gdzie można znaleźć najnowsze, topowe projekty wnętrz i niecodzienne aranżacje.

Nowatorskie wykorzystywanie mechanizmów AI

Uczenie maszynowe i sztuczna inteligencja to silnik napędowy współczesnej gospodarki. Nowoczesne technologie na pewno przyśpieszą rozwój biznesu, zarówno tego z kategorii „small” jak i dużych, międzynarodowych korporacji.  Szerokie zastosowanie narzędzi AI (Artificial Inteligence), powszechnie zwanych sztuczną inteligencją jest tak powszechne, że często nie wiemy nawet, że z nich korzystamy. AboutDecor w swoich autorskich narzędziach aktywnie wykorzystuje rozpoznawanie obrazów przez komputer.  Cały system rozpoznawanie obrazu oparty jest na rozwijanych algorytmach, które dzielą obraz na poszczególne elementy. Następnie analizowane są kształty, kontury i barwy. Technologia ta używana jest już praktycznie wszędzie. To dzięki niej telefony komórkowe rozpoznają kontury naszych twarzy, a kamery na autostradzie są w stanie zidentyfikować pojazd i automatycznie otworzyć np. bramkę przejazdową. 

Na stronie AboutDecor system sztucznej inteligencji automatycznie rozpoznaje meble, lampy, rośliny czy nawet tekstylia. Wspiera się dodatkowo innowacyjną technologią rozpoznawania koloru, co pozwala na jeszcze dokładniejsze dopasowanie treści do tego co jest na zdjęciu.  Wszystkie te narzędzia pozwalają na dokładniejsze zidentyfikowanie przedmiotu oraz celowe dobranie oferty reklamowej, czy pomoc w znalezieniu danego mebla w sieci na stronie producenta lub sprzedawcy.

 

0
AboutDecor- tu zaczynają się inspiracje.

O pomyśle na portal inspiracyjny, nowych technologiach oraz innowacyjności portalu AboutDecor rozmawiamy z jednym z pomysłodawców i współzałożycielem – Grzegorzem Kozłowski.

AboutDecor:
Skąd pomysł na nowy portal inspiracyjny, których przecież nie brakuje na naszym rynku? Jakie są początki AboutDecor?

Grzegorz Kozłowski:
W czerwcu 2021 wystartowaliśmy z portalem AboutDecor. Mamy duże doświadczenie w budowaniu ruchu organicznego i pracy przy tego typu projektach i na tym się teraz skupiamy przede wszystkim oraz na pozyskaniu wartościowego kontentu do naszego portalu. 
AboutDecor ze swoim autorskim narzędziem i sposobem na dostarczanie użytkownikowi odpowiedniej treści wpisuje się w dzisiejszy trend i stara się wykorzystać pojawiające się możliwości w branży home&decor i e-commerce.
To doświadczenie w branży e-commerce, innowacyjność i pomysł na nową platformę inspiracyjną pozwoliło nam ubiegać się o środki unijne. Zaletą start-upu dofinansowanego z Unii Europejskiej jest niewątpliwie większa swoboda działania oraz stabilność finansowa na pierwszym, najważniejszym etapie rozwoju portalu. Możemy doprecyzować i dokładnie zaprojektować rozwiązania angażujące mechanizm AI do precyzyjnego otagowania i oznaczania inspiracji i produktów w serwisie na podstawie zdjęć bez konieczności angażowania człowieka.
Dostęp do portalu jest i będzie zawsze bezpłatny. Indywidualny użytkownik korzysta z serwisu portalu w ramach tego co widać na stronie. Z jednej strony są to użytkownicy indywidualni, którzy szukają inspiracji wnętrzarskich, urządzają mieszkanie, z drugiej strony to biura projektowe i firmy architektoniczne, które mają możliwość darmowego pokazania  w serwisie swoich projektów i nawiązania potencjalnych kontaktów z klientem, który chciałby urządzić dom/mieszkanie w podobnym stylu, z trzeciej strony mamy firmy producenckie i sklepy internetowe które chcą aby dostarczać im bardzo dobrego jakościowego użytkownika, który skonwertuje u nich na serwisie.

Jakie są plany na dalszy rozwój i wdrażanie portalu AboutDecor?

Pierwsze pół roku naszej działalności to bardzo dynamicznie rozwój portalu. Obecnie - czyli pod koniec marca - mamy 60 tys. organicznych użytkowników miesięcznie, ta liczba regularnie wzrasta o 50% każdego miesiąca i na pewno do końca roku będziemy zasięgowo widoczni i atrakcyjni dla wielu firm korzystających z usług e-commerce.
Jesteśmy w trakcie wdrażania innowacyjnego silnika reklamowego, dzięki któremu będziemy mogli pokazywać obiekty, które są widoczne na danych zdjęciach inspiracyjnych. Przy każdym zdjęciu docelowo pojawi się pole z produktami, które rozpoznamy i dopasujemy do danej firmy. Na chwile obecną współpracujemy z kilkoma dużymi markami, takimi jak Kler, Geberit, Ceramika Paradyż, Eurofirany, Jung Polska, Weninger i projektantami, i architektami: Sikora Wnętrza, Wnętrze w Domu, Innerforms, Architeka i wiele innych.
To co użytkownik znajdzie na naszej stronie to w większości inspiracje pochodzące od polskich firm, projektantów i architektów. Każde zdjęcie inspiracyjne opisane jest kilkudziesięcioma filtrami, które ułatwiają mechanizmom Google znalezienie i pozycjonowanie danego projektu w systemie.  Portal inspiracyjny AboutDecor to propozycja dla koneserów jak i osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z zarówno nowoczesnymi jak i klasycznymi wnętrzami.  Robimy wszystko, aby było to idealne miejsce dla entuzjastów projektowania i aranżowania domów i mieszkań oraz dla szukających oryginalnych i nietuzinkowych rozwiązań w dziedzinie home&decor.