Fundusze europejskie flaga logotyp Rzeczpospolita Polska flaga Unia Europejska flaga logotyp
Artykuł sponsorowany

Na co zwrócić uwagę przed zakupem szafy do sypialni?

Jeśli nie masz osobnej garderoby, to z pewnością nieodłącznym elementem twojej sypialni jest szafa. Niezależnie od tego, czy dopiero będziesz urządzać to pomieszczenie w nowym miejscu czy chcesz jedynie nieco je odświeżyć poprzez zakup nowych mebli - istnieje kilka aspektów, które warto rozważyć, zanim zdecydujesz się na konkretne szafy do sypialni. Nasza redakcja zebrała je w tym artykule, żeby ułatwić ci cały proces.

W odczuciu wielu osób jest to jeden z najważniejszych mebli w całym mieszkaniu. W końcu pozwala nie tylko na ukrycie naszych rzeczy, co przekłada się na schludniejszy wygląd całego pomieszczenia, ale i ułatwia organizację. Sprawia to, że szafy do sypialni są elementem, który wymaga choć odrobiny refleksji, zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego mebla.

Pierwszą rzeczą wymagającą zastanowienia jest to, jak dużo miejsca mamy na taką szafę. To dosyć oczywisty, jednak coraz częściej zapomniany aspekt. W ofercie wielu producentów mamy szafy dwudrzwiowe, a nawet te w cztero- czy pięciodrzwiowej wersji. Przed udaniem się na zakupu warto zmierzyć miejsce, w którym ma stać mebel - zarówno pod względem szerokości, głębokości, jak i wysokości. Warto również przemyśleć jej odległość od innych mebli pokoju, ponieważ w przypadku drzwi przesuwnych przestrzeń nie musi być duża. Natomiast, gdy szafa ma tradycyjne, szeroko otwierane drzwi to przed nią potrzebne będzie sporo miejsca, aby wygodnie z niej korzystać.

Druga, bardzo ważna kwestia, to nasze potrzeby. Wybierając szafy do sypialni, należy zadać sobie kilka pytań, które zawężą nasz wybór i jednocześnie pozwolą na łatwiejsze podjęcie decyzji. Jak dużo miejsca do przechowywania potrzebuję? Czy zależy mi na większej ilości półek, na których mogę położyć moje ubrania ,czy może wolałbym je wieszać? Czy mam wystarczająco przestrzeni, żeby kupić szafę otwieraną normalnie, czy w mojej sypialni lepiej sprawdzi się ta z przesuwnymi drzwiami? Czy lustro na drzwiach to element, który jest dla mnie istotny? Kwestia zakupu szafy do sypialni stanie się o wiele prostsza, gdy odpowiesz sobie na powyższe pytania.

Szafa w sypialni

Warto zwrócić uwagę także na aspekt wizualny takiego mebla. Jeśli będzie on stanowić uzupełnienie urządzonej już sypialni, to należy upewnić się, czy pasuje do pozostałych przedmiotów i klimatu panującego w pomieszczeniu. Podobnie będzie to wyglądać w przypadku, gdy dopiero zaczynamy aranżować swoją oazę spokoju. Tutaj warto zastanowić się, czy wybrane przez nas szafy do sypialni będą pasować do stylu, w którym chcemy ją urządzić. Niedopasowana szafa będzie się bardzo wyróżniać, a przez to zakłócać wystrój. Może to powodować uczucie dyskomfortu podczas przebywania w pokoju, co negatywnie wpłynie na samopoczucie i jakość odpoczynku.

Szafy do sypialni a różne style aranżacyjne

W dzisiejszych czasach mamy dostęp do ofert produktowych, zawierających szafy pasujące do najróżniejszych stylów wnętrzarskich. Sprawia to, że znacznie łatwiej jest urządzić spójne wizualnie pomieszczenie. Wśród obecnych trendów królują drewniane szafy do sypialni, które charakteryzują się dużą wytrzymałością i pięknym, naturalnym wyglądem. Taki mebel będzie stanowił świetne uzupełnienie stylu skandynawskiego czy prowansalskiego, gdzie naturalne materiały odgrywają kluczową rolę. Jeśli jesteśmy zwolennikami bardziej minimalistycznych wnętrz, to warto wyposażyć się w szafę o prostym, niemal surowym designie. Dla fanów funkcjonalności i braku rozpraszaczy w sypialni polecamy białe szafy z lustrem na drzwiach, które optycznie powiększają przestrzeń, nie rzucając się jednocześnie w oczy.

Zanim zdecydujesz się na konkretną szafę do sypialni warto przemyśleć zakup, aby wybrać produkt, który spełni oczekiwania, a oprócz tego będzie wysokiej jakości. Taki mebel będzie wówczas służyć przez długi czas.